0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Раждане и Допълнителното здравно осигуряване
« Отговор #20 -: Май 30, 2011, 14:48:47 pm »
Пускам новина от днес - накрактко, обсъжда се таван от 900 лв. за избор екип всички клинични пътеки, включително раждането: http://dnes.dir.bg/news/zdravna-reforma-stefan-konstantinov-izbor-ekip-8734331?nt=4

От гледна точка на възстановяването на суми от доп. здравни фондове е по-скоро обнадеждаваща новина за пациентките.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Раждане и Допълнителното здравно осигуряване
« Отговор #21 -: Май 30, 2011, 15:59:28 pm »
Надин, просто кажи на "милите застрахователо-осигурители", че ако не ти решат въпроса до /даваш някакъв срок/, ще подадеш една хубава жалба до техния надзорен орган /не знам вече кои бюрократи ги гърчат тях точно/ и допускам, че много бързо ще намерят начин да осчетоводят каквото трябва, в която болница искаш.
Практиката сочи, че подобни дружества предпочитат да платят, особено когато става въпрос за такива дребни за тях суми, отколкото да им се натресат на проверка държавни чиновници по-големи идиоти и от тях самите.
Този вариант работи доста успешно, разбира се ако не искаш неща извън сключния договор, но за всичко което се съдържа в него, или се подразбира - върши чудесна работа. ;)
Това никак не е така. Ако някой е решил да ги "плаши" нека им каже че ще подаде "жалбата" до някоя телевизия, журналист или друго подобно.

Аз още не съм си взела парите от раждането от Закрила. Но поне имам закалка. Сега си ходя до частните клиники даже и преди да си изрежа ноктите. Разчитам само на това, което получавам безплатно.
Те добре плащат и за очила. За лекарства, само ако документите са ти бетон. Гледат ги под лупа. Но ако са добре натруфени ги плащат. Аз си изписвах по две шишета антибиотик и нурофен за децата. А когато ме е яд на тях си купувах и една спринцовка и имах претенции да ми платят и нея. Милите по една страница глупости ми изпращаха защо не искат да ми платят 7 стотинки за спринцовката. И то нещо от сорта, че когато личната лекарка ми е изписала по 5 мл. нурофен не е написала, че те трябва да се мерят със спринцовка. Пълни дебили работят там. Само веднъж попаднах на човек (лекар), който знаеше за какво ми говори.

Тази година договорът на фирмата е с България здраве. След горчивия опит със закрила, тук е лесно. Реших за майтап да си купя хапчета за смучене за болно гърло и ми ги платиха. Дали не ги забелязаха, дали не им се разправяше, но до сега нямам проблеми. Ползвала съм само прегледи с клиники, с които имат договор и лекарства. Още не съм пробвала очила.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*
Re: Раждане и Допълнителното здравно осигуряване
« Отговор #22 -: Юни 07, 2011, 17:47:16 pm »
Има ли някой допълнително осигуряване в Евроинс,да сподели мноение  :)
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Раждане и Допълнителното здравно осигуряване
« Отговор #23 -: Юли 25, 2011, 18:22:28 pm »
Привет,

С радост видях, че са приели таванът на избора екип да е 900 лв. на 5 юли - http://dv.parliament.bg/DVWeb/showMaterialDV.jsp?idMat=54135

Аз не съм чула до сега да го е ползвал някой, но пък фигурира в държавен вестник.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*
Re: Раждане и Допълнителното здравно осигуряване
« Отговор #24 -: Август 02, 2011, 10:08:33 am »
Да се включа за последно: "Генерали" и Токуда:
Генерали отказаха да заплатят раждането в Токуда на основание, най-общо, че по договор не покриват избор на екип (така е), а "разбивката" на Токуда именно така описва всичките 1600-те лева. Трябваше по-рано да се боря с Токуда да напишат нещо друго, но вероятно нямаше да ги  убедя за изключение. Сега само съжалявам, че изобщо поисках фактура от Токуда, ако не бях, щях да си спестя поне ДДС-то (доста пари).
600-те лв за малкия (неонатологичните грижи) така или иначе не се покриват, защото новороденото няма застраховка.
Покриха обаче престоя в самостоятелната стая, независимо, че се води "Лукс", а по договора с Генерали ми се полага само "ВИП" :-) Бях им написала писмо, с което обяснявам, че в НН на Токуда други самостоятелни стаи няма и това с наименованието е само лингвистично несъвпадение.
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Раждане и Допълнителното здравно осигуряване
« Отговор #25 -: Август 02, 2011, 11:02:28 am »
Прясно инфо от Токуда - те все още са на избор екип 350 лв. - т.е. за толкова ти издават фактура. Все още не са приложили наредбата за 900-те лева.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
Re: Раждане и Допълнителното здравно осигуряване
« Отговор #26 -: Август 14, 2011, 16:52:52 pm »
Някой да има инфо как стоят нещата с раждането при България Здраве? Аз сега имам пакет извънболнична помощ разширен, но договора ми изтича октомври, тогава мисля да си направя най-високото покритие на болнична помощ,с цел покриване на раждане в клиника Щерев около 1900 лв., но ще съм благодарна ако споделите впечатления.