0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mimozata

дайте ми съвет
« -: Ноември 22, 2005, 10:20:00 am »
Здравейте, може ли някой да ми каже,дали може да съм бременна при положение ,че нямам никакви симптоми освен че ми закъснява вече 9 дни / което е нетипично за мен/ и теста за бременност, които направих на 3-тия ден от закъснението беше отрицателен. Да направя ли нов и кога? Никога не съм била бременна и нищо не усещам в тялото си, а нали казват че първа бременност се усеща още в началото.
Благодаря ви много.
дайте ми съвет
« Отговор #1 -: Ноември 22, 2005, 10:24:34 am »
Ами мила дали е първа, втора или трета /не че съм била, но така съм чувала/ - всяка е различна за себе си. Може да усещаш, може не. Можеш спокойна да си направиш още един тест или най-сигурното е да си пуснеш кръвен бета ЧХГ, това струва около 15-20 лв.
А дали си бременна освен да ти фърля един боб сега по друго не мога да позная.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
дайте ми съвет
« Отговор #2 -: Ноември 22, 2005, 11:03:16 am »
Купи си един Шуърчек и си го направи утре с първа урина. Пък да видим какво ще покаже.  :D
*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
дайте ми съвет
« Отговор #3 -: Ноември 22, 2005, 11:15:31 am »
Цитат на: wassilena
А дали си бременна освен да ти фърля един боб сега по друго не мога да позная.

Ако ще хвърляш боб...фърли и на мен :lol:
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
*

    Anonymous

дайте ми съвет
« Отговор #4 -: Ноември 22, 2005, 11:57:34 am »
Мимоза направи си тест но не го изхвърляй веднага-а го погледни след час ,два. При мен имаше закъснение като твоето че и по-голямо и като направих тест-в началото излезе отрицателен и след час два положителен и като отидох на лекар-казаха че съм бременна-но при мен беше за кратко.Също така погледни внимателно тест-а -може да се вижда съвсем бледа чертичка-това също е знак.
*

    mimozata

Благодаря Ви
« Отговор #5 -: Ноември 22, 2005, 12:16:05 pm »
Много съм объркана. За съжаление изхвърлих теста на 30-тата минута - показа една ясна червена черта. Проблема е в това, че миналия месец м - са беше мног обилен и дълъг - 9 дни. и си мисля че от там може да идва проблема, може и от времето да е. Но никога не ми е закъснявало толкова дълго и ако съм бременна трябва да променя навиците си - пушенето и храната - да е по-полезна. Знам че има бременност ако закъснението е 14 дни , тогава ли да отида на лекар? Има и още един проблем. Около 5 - 7 дни след акта ми се появи много обилно течение, което е бяло, гъсто, но няма мирис. Аз винаги съм го имала - лекари са го изследвалир но казват че е нормално - някой жени били "по - влажни"-незнам това какво значи?
*
дайте ми съвет
« Отговор #6 -: Ноември 22, 2005, 12:49:17 pm »
Цитат на: Anonymous
Мимоза направи си тест но не го изхвърляй веднага-а го погледни след час ,два.


Не пишеше ли на тестовете, че резултат отчетен след 10мин не се счита
за реален?
*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
дайте ми съвет
« Отговор #7 -: Ноември 22, 2005, 14:15:20 pm »
И аз мисля,че тест отчетен след 10 - тата минута е нереален.Аз съм с много редовен цикъл - на 28 дни.След 3 години опити да забременея тръгнах по лекари.Откриха ми висок пролактин и ми назначиха Бромкриптин.Казаха ми ,че не влияе на менстурацията и да даваме смело със сексуалните контакти.Ако знаеш,Мимоза каква радост изпитах още първият месец,кагото ми закъсня 10 дни.Нещо нетипично за мен.Правих си 3 различни теста , но всичките отрицателни.Аз се самозаблуждавах,че още е рано и затова са /-/.На десетия ден,точно тръгвайки за лекаря ми дойде.Явно всичко при мен се получи на психическа почва.А иначе , всяка бременност е различна.Изчакай малко и ако не ти дойде отиди на лекар.Искрено ще се радвам ако си бременна и ти желаеш това.А за течението не се притеснявай щом лекарите са ти казали ,че всичко е ОК.И аз знам,че някой жени отделят много повече слуз от други и в това няма нищо лошо.
дайте ми съвет
« Отговор #8 -: Ноември 22, 2005, 14:34:47 pm »
Цитат на: Anonymous
Мимоза направи си тест но не го изхвърляй веднага-а го погледни след час ,два. При мен имаше закъснение като твоето че и по-голямо и като направих тест-в началото излезе отрицателен и след час два положителен и като отидох на лекар-казаха че съм бременна-но при мен беше за кратко.Също така погледни внимателно тест-а -може да се вижда съвсем бледа чертичка-това също е знак.

Мила и аз така на преди десетина дни си направих тест. Не го хвърлих, а го погледнап след може би час. Нали съм слушала и чела от майките в бгмамата, че им били верни такива тестове. Е, аз видях втора черта, верно бледа, ама имаше си втора черта. На другия ден бегом на кръвен тест. Е познай бях по-малко бременна и от мъж  :lol:
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    meshko106

дайте ми съвет
« Отговор #9 -: Ноември 22, 2005, 16:22:57 pm »
Цитат на: Anonymous
Мимоза направи си тест но не го изхвърляй веднага-а го погледни след час ,два. При мен имаше закъснение като твоето че и по-голямо и като направих тест-в началото излезе отрицателен и след час два положителен и като отидох на лекар-казаха че съм бременна-но при мен беше за кратко.Също така погледни внимателно тест-а -може да се вижда съвсем бледа чертичка-това също е знак.


Тестовете са невалидни след десетата минута. Пише го на опаковката. Освен това бременност може да се отчете с тест и на трети ден от закъснението, а на десети да се потвърди и на ултразвук. Зависи и от чувствителността на тестовете. Моят съвет е да си купиш още 1 тест или още по-добре  да си направеш направо кръван -с него няма съмнения. По отношение на симптомите, мога да ти кажа, че нищо специално не се усеща, с изключение може би на наедрелите гърди. Успех, дано да е положителен резултат.
дайте ми съвет
« Отговор #10 -: Ноември 22, 2005, 18:35:47 pm »
Миналата година имах положителен тест, като чертата бледа се показа доста след времето, за което пише в листовката. Оказа се, че тесът си е показал праивлно макар и със закъснение
*
дайте ми съвет
« Отговор #11 -: Ноември 22, 2005, 20:29:53 pm »
И аз миналата година имах бледа втора черта, която се появи след доста часа, оказах се бременна.След една седмица втората черта беше много по-ясна.Така че според мен- ако има бледа втора чертичка -има бременност!
дайте ми съвет
« Отговор #12 -: Ноември 22, 2005, 20:54:55 pm »
Честно да ви кажа моите наблюдения при тези тестове на база урина са, че има много странични неща, които оказват влияние на крайния резултат. Най-добре иди на лекар - хем намя да чопкаш мозък до полуда, хем ще разбереш дали няма друга причина за забавата. :wink:
*

    mimozata

Благодая Ви
« Отговор #13 -: Ноември 24, 2005, 15:50:45 pm »
Благодаря на всички, които ми писаха. Оказа се че тестът си е бил верен. Явно закъснението е от времето. За пръв път се опитвам да забременея - мисля че вече ми е време - на 28 год. съм. Никога и не съм правила изследвания да видя дали мога или не, но пък и не всеки път става от първия път.
Благодаря Ви още веднъж.
Re: дайте ми съвет
« Отговор #14 -: Май 29, 2011, 13:15:44 pm »
Добър ден, нова съм тука и още не знам каде точно да пиша и за това реших да е тука.Искам да попитам нещо и ако може да ми помогнете.До сега съм си имала редовна менструация винаги, но този месец пак ми дойде но не беше както трябва.Искам да кажа много бледо и за няколко дни само.С моя мъж не сме се пазили кой знае колко но не сме и се опитвали да правим опити.Болям ме много гърдите и имам ужасен апетит към много неща които преди не съм ги яла.Малко съм наддала с килограмите и вече незнам.Не съм си правила тест защото преди някаде 1-2 години пак имах подобен проблем и си правих тест и беше отрицателен.Ако може някой да ми помогне ще съм му много благодарна.
Благодаря предварително на всички.
*
Re: дайте ми съвет
« Отговор #15 -: Май 29, 2011, 13:20:38 pm »
Здравей, portokalcheto. По описание на симптоми във форум, никой не може да прогнозира бременна ли си или не. Направи си тест - уринарен или кръвен. Няма друг начин да разбереш.
Re: дайте ми съвет
« Отговор #16 -: Май 29, 2011, 13:24:46 pm »
Благодаря много за отговора пак ще пиша когато разбера какво е положението :)