0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Добър ден от ада
« Отговор #80 -: Юли 07, 2006, 20:28:18 pm »
Цитат
1. Сценарии А – Пет дена след мероприятието, родилката се връща в болницата, под ръка с голям и красив полицай и казва „Искам си детето обратно“.; „Ами ние го изписахме с баща му“; „Така лиииии? Кой е баща му.....“; „Ами ето ви данните....“

2. Сценарии Б – след Х години, хората от агенцийката го закъсват и ти цъфват на вратата и ти казват „Ти помниш ли кат прайхме оназ далаверка, а дай кинти сега, че.....“

3. Сценарии В – съдията, който изповядва осиновявянето (щото нали последната стъпка е съпругата на „бащата“ да осинови пълно бебето), нещо  му треква и решава да поиска ДНК тест......

4.  Сценарии Г – Майката в един момент се освества – отива в полицията и казва – аман, заман – изнудиха ме за пари....

Реално погледнато, само сценарий А може да проработи в действителност и то, само ако не са броили обещаните пари на биологичната майка и тя "писне" / забележка : и е достатъчно смела за да не я пребият или поръчатп това някъде по късна доба из тъмна уличка  другите участници в далаверата/. Айде да си прочетем дружно Семейния кодекс относно установяване на произход - и от майката, и от бащата...
 
Има и хипотетичен вариант за сценарий Б - но "х време" е след като изтече абсолютната давност по НК за "далаверата", която си е престъпление все пак. Мисля обаче , че финансовия или какъвто и да било друг интерес е нереален. Такива хора живеят от оборота , не от шантажа.

0Сценарий В ми е най-смешен, защото съдията хич не го интересува биологичния произход, той постановява решение на база "установен произход от съпруга"  какъвто и да било той - припознаване, осиновяване, установен с влязло в сила съдебно решение или раждане. Пред съдията се представя официален удостоверителен документ за произход - удостоверение за раждане  на детето и той не може да дероргира неговата сила. Само да кажа , че на съдията не може да му "трекне" и да направи ДНК - тест . Първо , съдебно начало в ГПК към момента няма, и второ ако му "трекне" след влизане в сила на съдебното решение за осиновяване от съпруга, който не е биологичен родител и осиновява - как ще се самосезира и  ще възобнови делото - отмяна по 231 от ГПК ли?  Както и да е, лекции по право няма да изнасям.

« Последна редакция: Юли 07, 2006, 20:39:15 pm от lady_11 »
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Добър ден от ада
« Отговор #81 -: Юли 07, 2006, 22:21:47 pm »
Божкеееее, то да е само това!!!
Варианти за изнудване после бол!
1. Сценарии А – Пет дена след мероприятието, родилката се връща в болницата, под ръка с голям и красив полицай и казва „Искам си детето обратно“.; „Ами ние го изписахме с баща му“; „Така лиииии? Кой е баща му.....“; „Ами ето ви данните....“

2. Сценарии Б – след Х години, хората от агенцийката го закъсват и ти цъфват на вратата и ти казват „Ти помниш ли кат прайхме оназ далаверка, а дай кинти сега, че.....“

3. Сценарии В – съдията, който изповядва осиновявянето (щото нали последната стъпка е съпругата на „бащата“ да осинови пълно бебето), нещо  му треква и решава да поиска ДНК тест......

4.  Сценарии Г – Майката в един момент се освества – отива в полицията и казва – аман, заман – изнудиха ме за пари....

u]Въобщеееееееееееееееееее, пак казвам, трябва да си или много тъп, или безнадеждно отчаян за да се навиеш на такова нещо...[[/u]

Да Фусси има много отчаяни хора ....които се умориха вече от живота,от борбата ...и са съгласни на всичко!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :balk_133: :balk_134:
Re: Добър ден от ада
« Отговор #82 -: Юли 08, 2006, 14:55:30 pm »
Fussii,бъди силна и не се предавай!
Успех!:bighug:
 :blowingdust:

Любовта на човек към човека-това е може би най-трудното,което ни е дадено,крайността,последното изпитание и доказателство...
*
Re: Добър ден от ада
« Отговор #83 -: Юли 08, 2006, 22:18:32 pm »
Това, което разказваш Фусии е шокиращо. Как въобще може да има такива хора, които търгуват с деца. Нямат ли сърца тези хора? Или парите са засенчили всичко друго?
*

    balmi

Re: Добър ден от ада
« Отговор #84 -: Юли 10, 2006, 11:20:09 am »
Фуси, кураж миличка !!! Всичко ще се подреди по най-добрия начин. Ще си имате едно прекрасно слънчице, а може и две ......
Аз бих дала гласност на случая. Това си е чисто изнудване. Мисля, че Би-Ти-Ви имаха подобно предаване за закрила на детето. Ани Салич  го водеше.
*

    pipina

Re: Добър ден от ада
« Отговор #85 -: Юли 10, 2006, 15:52:35 pm »
фуси, не се отчайваи и нашето семейство мина през този път.Всичко това ми е много добре познато.Когато на нас ни се обадиха просто си помислихме че сме ударили джакпот но сме се лъгали, дори да платиш няма гаранция за детето защото и те самите не знаят кой знае колко.Просто когато някой каже че остовя детето си системата се задейства и ако ти си готова те печеля.Те изобщо не познават майката и нищо не могат да кажат за нея, детето или пък бащата.Когато ние се отказахме адвокаткато ни каза вие не сте готови за този начин и трябва да си чакате законния начин.Е вече дочакахме и сега имаме нашата Криси и макар да е на 5 ние сме много много щастливи.Пожелавам ти търпение и щастие.
Re: Добър ден от ада
« Отговор #86 -: Юли 10, 2006, 16:54:00 pm »
Момичета, с интерес следя писаното за нещата от правната им страна.

Все пак, може ли след време истинският баща да предяви иск за бащинство (или както се казва) - да иска да докаже, че той е биологичния баща и да бъде признат той за родител на детето?
Благодаря ти, Бени!







*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Добър ден от ада
« Отговор #87 -: Юли 10, 2006, 19:14:41 pm »
Цитат
Момичета, с интерес следя писаното за нещата от правната им страна.

Все пак, може ли след време истинският баща да предяви иск за бащинство (или както се казва) - да иска да докаже, че той е биологичния баща и да бъде признат той за родител на детето?

В едногодишен срок от узнаването за раждането - може, след изтичането му - иска му за установяване на произход е погасен по давност. Проблемът е какво се разбира под узнаване и как се доказва.
Все пак си мисля, че никой баща биологичен няма да тръгне да си дири произхода, щото се почва с одисеята  "ежемесечна издръжка ". Все пак - ако е за шантаж, може и да се пробва.
Подчертавам, че всяко дело с иск за произход е самостоятелно и само по себе си - няма "калъп" по който да се върви.
*
Re: Добър ден от ада
« Отговор #88 -: Юли 11, 2006, 09:58:42 am »
Бащинството още, може да оспори всеки, който има правен интерес от това. Да речем другите законни наследници на "фалшивия" баща(например ако има деца от предишен брак).
В очакване ....
*

    yosarian

Re: Добър ден от ада
« Отговор #89 -: Юли 12, 2006, 16:47:35 pm »
Здравей, това, което прачетох е не просто ужасно. Участвам в протестите на майките и съответно на разни срещи. Весела Драганова заяви, че такива неща са вече изключени с новия закон и беше много горда.  :? След това прочетох публикацията ти и ми причерня. Утре имаме среща със Шерин Местан - Държавна агенция за закрила на детето.
От долния линк може да се дръпне списък на личензираните агенции за международни осиновявания.
http://www.mjeli.government.bg/structure.aspx?page=17

Под номер 21 се мъдри името на фондация, замесена в скандал с осиновявания през 1998 година. Незнам дали се е разпаднала на няколко части, но има поне още една регистрирана с  подозрително подобно име. Чета правилата за регистриране и недоумявам как е възможно.
Агенция за осиновяване “Дете и Бъдеще”
Сдружение “Шанс и бъдеще за децата”
Това е на първо виждане, ако се разровя май ще замирише...
*
Re: Добър ден от ада
« Отговор #90 -: Юли 12, 2006, 17:17:21 pm »
Благодаря ти за списъка. Прегледах го внимателно и в чест на истината, трябва да кажа, че въпросната организация, която аз "посетих", явно няма официален лиценз. Макар, че претендираха как извършват главно международни осиновявания...

Но затова пък са регистрирани в регистъра на НПО с обществена цел към министество на правосъдието.

г-жа Весела Драганова да има много здраве.....новия закон въобще не е цвете, така , че няма много поводи за гордост.

А на теб,много ти благодаря за усилията и успех утре (и не само утре  :lol:)!
Поздрави
В очакване ....
Re: Добър ден от ада
« Отговор #91 -: Юли 12, 2006, 21:30:16 pm »
Не че мнението ми ще помогне с нещо на Фуси, но поне може да я "успокои" донякъде, че не само в БГ е така. Навсякъде е така. Масова практика е в бедните страни живи родители да продават децата си на агенции, които са наясно, че родителите са живи, но ги представят пред осиновителите като сираци. Родителите ги продават, защото имат няколко деца и не могат да ги изхранват. Наскоро гледах подобен филм за една жена в Съединените щати, която има агенция с международно покритие и урежда по този начин бебета на желаещите. Тя каза, че не прави нищо лошо, защото и двете страни са "доволни". Потресаващо беше, когато екипът на BBС заведе поредните осиновители да видят истинската жива майка на детето, което те осиновяваха. Хората бяха втрещени и искаха да се откажат, но в крайна сметка осиновиха момиченцето, защото то толкова ги хареса, че направо се залепи за тях. Може майка му така да го беше инструктирала, не стана ясно. След това се писа, че и бебетата на Анджелина Джоли са осиновени по този начин и тя била много "изненадана", когато впоследствие се разбрало. Фуси, ти трябва да си решиш дали можеш да преглътнеш нечистоплътния компромис. Успех!
« Последна редакция: Юли 13, 2006, 20:35:25 pm от jasminass »
Re: Добър ден от ада
« Отговор #92 -: Юли 13, 2006, 06:38:19 am »
Здравей Фуси,
Поздравявам те за решимостта ти да следваш "каналния ред". Мисля, че така трябва да бъде.
Случилото се е ужасно и аз се присъединявам към всички, които те подкрепят тук. Някои ти предлагат да сепробваш да ги разкриештези мръсни твари пред света със скрита камера. Може, защо не. Те си го заслужават, но по-добренякойжурналист да се заеме с това. Малко са,но у нас има хора дето беха се заели от BTV, от господари на ефира и т.н. Не бива човек да е сам когато среща такива хора.
Това с което не съмсъгласна тук е, че няма надежда да осиновиш здраво дете по каналния ред. Истината е, че и да не  е по каналния ред  хора като тези не могат да осигурят на 100% здраво дете, защото както разбрах от историята на едно от момичетата детето може да бъде родено след предлагане на пари на майката. А и тази история с алкохолик и психично болна баба не е предпоставка за "здраво" дете.
Склоннисме ние българите на онова бай Ганьовското "Всички са маскари". Аз съм работила с деца от домове и да ти кажа са си много здрави. Не е вярно, че дотам не стигат здрави деца. Напротив, и именно тук е тъжното, защото напълно здрави, красиви деца живеят като изоставени.  С мъжа ми сме си говорили за тези деца и си мисля следвреме като поотгледаме собствените да дадем дом и любов на едно такова поне. Не е нужно да е новородено. А на теб ти пожелавам Вяра и сили.Не ходи повече сама на такива места,не е добреза психичното и физическо здраве. Пази сеи се грижи за себе си.
*
Re: Добър ден от ада
« Отговор #93 -: Юли 13, 2006, 08:00:02 am »
Айде аз да внеса яснота, като виден експерт по произхода. Припознаването може да се оспори от всяко трето заинтересовано лице, това е й проблема в схемата, която се предлага на Фуси. Установен произход с влязло в сила решение се ползва със стабилитет все пак.