0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Бременна ли съм или не ?
« -: Май 17, 2006, 09:29:01 am »
Здравейте искам да ви попитам може ли след 4 положителни теста и 9 дни закъснение на менструацията може да не съм бременна.Толкова много го искаме това бебче и вече си мисля какви ли ен глупости,ако някой може да ми даде съвет моля да ми пише.Прокървява ми от няколко дни,но вчера ми потече много кръв и отидох веднага на лекар и тя ми изписа лекарства дуфастон и пипеверин,но плодно сакче не видя.На вагиналния ехограф се видя само удебеление в матката и струпване на клетки и като образувание приличало на сакче,но било светло и още не можело да се каже. И аз се побърках и си мисля,че само напразно съм се надявала.Преживях доста неща преди това като операции на киста,на миома имах вазпъления,но минаха 4 месеца вече от последните проблеми.И сега ми казаха да отида чак след 2 седмици да видим какво ще се види дали е  в матката или в тръбата.Две седмици аз ще се побъркам до тогава.Моля да ми дадете савет.Благодаря ви.
Бременна ли съм или не ?
« Отговор #1 -: Май 17, 2006, 09:51:22 am »
Дуфастона по принцип е вреден при бременост и не бих ти препоръчала да го пиеш ако имаш дори и най-малки съмнения.За какво тточно ти го изписаха в този случай?Моя съвет е да отидеш при друг специалист за нова консултация.
Успех:)
Разумът е даден на човек, за да разбере, че не може да се живее само с разум
*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
Бременна ли съм или не ?
« Отговор #2 -: Май 17, 2006, 09:55:56 am »
Направи си кръвна проба!!!!!!Късмет и дано всичко е ОК!
Re: Бременна ли съм или не ?
« Отговор #3 -: Май 17, 2006, 10:00:53 am »
И аз ти препоръчвам да се консултираш с друг лекар. Ако случайно е извънматочна трябва веднага да те хоспитализират и да бъдеш под непрекъснато наблюдение - а не да ходиш след 2 седмици!!! Това е несериозно. Очевидно има бременност (тези 4 теста) и всяко кървене при бременност вече е някакъв проблем. Непременно потърси още едно мнение.

Стискам палци и успех!  :crossfingers:
*

    kareliya

  • ****
  • 542
  • Ако живота ти поднесе лимон,направи си лимонада
Бременна ли съм или не ?
« Отговор #4 -: Май 17, 2006, 10:23:25 am »


    Аз също ще те посъветвам като Наиема,направи си кръвен тест за ЧХГ.Той донякъде ще разсее съмненията ти.Успех и кураж от мен.
*
Бременна ли съм или не ?
« Отговор #5 -: Май 17, 2006, 10:31:46 am »
НЕЗАБАВНО  при друг специалист!!!
*
Бременна ли съм или не ?
« Отговор #6 -: Май 17, 2006, 10:47:47 am »
А бе как може тази лекарка да повика момиче с минали наскоро гинекологични проблеми, очкавана от дълго време първа бременност и с кървене при съмнителна бременност чак след 2 седмици на преглед? Това е много време. През тез две седмици си оставена сама да се оправяш? Аз на минутата бих отишла при друг лекар!
Alexandra
*
Бременна ли съм или не ?
« Отговор #7 -: Май 17, 2006, 17:51:47 pm »
Ох, аз пак едно си баба знае, едно си бае, но веднага отиди на кръвен и след един ден пак, поне да изключиш верочтността от извънматочна, защото недай си боже да е такава, две седмици е страшно много време.
Успех, стискам палци всичко да еок.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Бременна ли съм или не ?
« Отговор #8 -: Май 17, 2006, 20:58:05 pm »
Мила Динакъл непременно още утре отиди и си пусни кървен тест!!!!
консултирай се и с друг лекар !!!!!@ седмици са прекалено много време!!!!!!Не те съветвам да чакаш толкова!!
Пиши как се развиват нещата!!! :lol: УСПЕХ!!!!Дано всичко да е наред!!!
Бременна ли съм или не ?
« Отговор #9 -: Юни 07, 2006, 08:42:24 am »
не е вярно че Дуфастона е вреден при бременност.Дуфастона подпомага за развитието на ембриона и също предотвратява спонтани аборти тъи че Дуфастона изобщо не е вреден прочетете малко преди да пишете такива глупости за Дуфастона, извинявам се ако съм била груба  :oops:
По ДоБрЕ сЕгА оТ кОлКоТо НиКоГа
Бременна ли съм или не ?
« Отговор #10 -: Юни 07, 2006, 09:10:04 am »
Cool F, ами точно в листовката на Дуфастона пише да не се пие при бременност, има и доста други източници на информация, в които пише, че може да увреди плода :!:  По-добре Утрогестан.
Благодаря ти, Бени!







*

    4udenka

Бременна ли съм или не ?
« Отговор #11 -: Юни 07, 2006, 09:25:13 am »
Дуфастона , както и Утрогестана се изписват за "задържане".И двете са прогестеронов продукт и не вреди на плода , а точно обратно - подпомага удебеляването на лигавицата.
Бременна ли съм или не ?
« Отговор #12 -: Юни 07, 2006, 09:29:49 am »
Цитат на: 4udenka
Дуфастона , както и Утрогестана се изписват за "задържане".И двете са прогестеронов продукт и не вреди на плода , а точно обратно - подпомага удебеляването на лигавицата.
Да, обаче  :!:
В листовката на Дуфактона наистина пише, че при бременност не бива да се пие.
Бременна ли съм или не ?
« Отговор #13 -: Юни 07, 2006, 09:33:18 am »
Ах това ме разгневи ужасно, щом казвате, че в листовката така пише - значи е така, но ако потърсите информация в интернет - има си приложения и при бременност за задържане. Кому да вярва човек, не е честно.


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Бременна ли съм или не ?
« Отговор #14 -: Юни 07, 2006, 09:41:11 am »
Фармацефтичните компании се презастраховат и затова предпочитат да изписват повече предупреждения предимно да се избегне самолечение. Лекарят е този, който преценява дали да изпише даден препарат според конкретния случай, преценявайки плюсовете и минусите.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Бременна ли съм или не ?
« Отговор #15 -: Юни 07, 2006, 09:44:55 am »
Цитат на: cool_f
не е вярно че Дуфастона е вреден при бременност.Дуфастона подпомага за развитието на ембриона и също предотвратява спонтани аборти тъи че Дуфастона изобщо не е вреден прочетете малко преди да пишете такива глупости за Дуфастона, извинявам се ако съм била груба  :oops:


cool_f, за съжаление, това се оказва вярно.
за още по-голямо съжаление, много гинеколози не го знаят и масово предписват дуфастон за задържане.
проблемът идвал от специфичният състав на медикамента - дуфастонът съдържа синтезиран прогестерон, а утрогестанът - естествен. чрез емпирични наблюдения е установено, че дуфастон не е полезен при ранна бременност. моят гинеколог също потвърди тази информация, която съм прочела на листовката и в Интернет.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Бременна ли съм или не ?
« Отговор #16 -: Юни 07, 2006, 10:02:38 am »
да ама на мен ми го изписаха защото преди 1 година имах кухо яйце ,а една моя приятелка имаше спонтанен аборт в 2-рия месец изписват го при такива случай да не се повтарят спонтани аборти и кухи яйца ,тя сега отново е бременна в 6-тия месец и в началото пи дуфастон и нищо и няма нито на нея нито на бебчето аз също съм бременна в 3-тия месец и аз пих дуфастон и нищо ми няма даже и на моето бебече  :)                                                                                                                
По ДоБрЕ сЕгА оТ кОлКоТо НиКоГа
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Бременна ли съм или не ?
« Отговор #17 -: Юни 07, 2006, 10:30:54 am »
Кухо яйце не може да се предотврати с приема на допълнителен прогестерон.
Не е задължително дуфастонът непременно да води до проблем в ранна бременност, но все пак е доказано, че утрогестан е по-пречистен и подходящ продукт и всички уважаващи пациентите си репродуктивни клиники (не говоря за квартални гинеколози, които в повечето случаи не се интересуват от новостите в медицината) го изписват именно него.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde