0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

след пункция
« -: Май 25, 2006, 19:16:33 pm »
Здравейте момичета.Страшно съм притеснена ,а и ужасно объркана.След пункция ми извадиха 11 фоликула и нямаше нито една яйцеклетка.Док казва че трябва да опитам пак и след това да се мисли нещо.Моля ака някой знае за подобен проблем да пише.Благодаря!
Re: след пункция
« Отговор #1 -: Май 25, 2006, 19:22:03 pm »
Цитат на: higorb
Здравейте момичета.Страшно съм притеснена ,а и ужасно объркана.След пункция ми извадиха 11 фоликула и нямаше нито една яйцеклетка.Док казва че трябва да опитам пак и след това да се мисли нещо.Моля ака някой знае за подобен проблем да пише.Благодаря!
 
 Забравих да кажа ,че става въпрос за метода матурация и там се ва дят по-рано яйцеклетките.
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Re: след пункция
« Отговор #2 -: Май 25, 2006, 20:35:09 pm »
Цитат на: higorb
Здравейте момичета.Страшно съм притеснена ,а и ужасно объркана.След пункция ми извадиха 11 фоликула и нямаше нито една яйцеклетка.Док казва че трябва да опитам пак и след това да се мисли нещо.Моля ака някой знае за подобен проблем да пише.Благодаря!

Стига бе?! Направо ме хвърли в музиката! Възможна ли е такава гадост? Ама нито едно яйце, така ли?
Съгласно простите ми познания дали има яйце във фоликула се вижда след като се оронят ку...ните клетки, нали?

след пункция
« Отговор #3 -: Май 25, 2006, 21:22:21 pm »
Абе голям ужас при запушени траби сега и това.Нямам никаква идея какво е това чудо!
след пункция
« Отговор #4 -: Май 26, 2006, 13:44:30 pm »
higorb, съжалявам за тази ситуация и разбирам притеснението ти. Наистина е странно нито една яйцеклетка да няма  :?
Имаш ли предишни опити инвитро или икси?
*
след пункция
« Отговор #5 -: Май 26, 2006, 14:28:38 pm »
higorb, и аз съжалявам ... наистина доста неприятна ситуация....меко казано....щото всъщност си е направо гадно такова нещо...

Този метод е доста нов... и в БГ се прилага от скоро и само на 1 място,...така че може би много малко момичета ще могат да дадат мнение и да помогнат със съвет защо така се е получило и какво може да се направи за да има следващия път яйцеклетки.

Док. какво казва по въпроса?
Възможно ли е да е заради вида на стимулацията и сл.опит да се смени?
На кой ден от цикъла се прави пункцията при IVM?

На теб поради каква причина се прилага този метод. Споменала си само за запушени тръби....а  иначе сами по себе си яйчниците как са? Може би някъде там да е отговора на въпроса...
Дано се включи някой с повече инфо по темата... щото аз си давам сметка че хич не можах да ти помогна.
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"


*
след пункция
« Отговор #6 -: Май 29, 2006, 13:56:04 pm »
higorb,
много съжалявам, че се е получило така при теб. Досега се рових в нета в опит да намеря някакво обяснение как е възможно това, което ти се е случило, но не успях :cry:
Все пак, освен да опиташ отново, док не ти ли даде някаква насока? Ти попита ли го изрично?
От информацията, която намерих, видях, че се смята за важно вида на стимулацията при матурация /повече се използват продукти с комбинирано ФСХ+ЛХ/ в рамките на около приблизително 6 дни. На някои места също пише, че се поставя инжекция прегнил от 10000единици, както при класическото ин витро/икси, преди пункцията. Другото интересно, което намерих, е че до матурация могат да стигнат само антрални фоликули, които са били пунктирани в своята последна фаза. За нормален брой на антрални фоликули в началото на цикъла се смята, че трябва да са около 3-4 в яйчник.
При теб как беше?
Какви лекарства за стимулация ползва?
Слагаха ли ти прегнил?
Едва ли бих могла да ти бъда полезна с нещо от това, което ти написах, но все пак ми стана много мъчно за теб и се надявах да изнамеря накаква информация.....
А ти на колко години си?


*

    Anonymous

след пункция
« Отговор #7 -: Май 29, 2006, 19:46:23 pm »
Цитат на: via
higorb,
много съжалявам, че се е получило така при теб. Досега се рових в нета в опит да намеря някакво обяснение как е възможно това, което ти се е случило, но не успях :cry:
Все пак, освен да опиташ отново, док не ти ли даде някаква насока? Ти попита ли го изрично?
От информацията, която намерих, видях, че се смята за важно вида на стимулацията при матурация /повече се използват продукти с комбинирано ФСХ+ЛХ/ в рамките на около приблизително 6 дни. На някои места също пише, че се поставя инжекция прегнил от 10000единици, както при класическото ин витро/икси, преди пункцията. Другото интересно, което намерих, е че до матурация могат да стигнат само антрални фоликули, които са били пунктирани в своята последна фаза. За нормален брой на антрални фоликули в началото на цикъла се смята, че трябва да са около 3-4 в яйчник.
При теб как беше?
Какви лекарства за стимулация ползва?
Слагаха ли ти прегнил?
Едва ли бих могла да ти бъда полезна с нещо от това, което ти написах, но все пак ми стана много мъчно за теб и се надявах да изнамеря накаква информация.....
А ти на колко години си?


Много благодаря за отговорите и за разбирането. Аз все още съм нова в тази област това е първия ми опит. На 30 години съм преди няколко години се установи че са ми запушени тръбите и сега реших да опитам първо този метод и така се стигна до този резултат.На есен ще опитам ин витро и ако тогава резултата е същия не знам какво ще правя.Всички са изненадани от резултата,а иначе всичко вървеше добре но........Все още ми е доста кофти и не мога да се мъча да търся отговори а и май не искам.За сега ще си карам лятото пък ще му мисля на есен.
след пункция
« Отговор #8 -: Май 30, 2006, 15:46:55 pm »
Според мен опитай едно класическо ин-витро, щото матурацията има още да се доказва в бъдещето. Надявам се следващия път всичко да бъде наред! :D
Благодаря ти, Бени!