0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Утрогестан
« -: Май 29, 2006, 08:30:44 am »
Момичета, искам да попитам Утрогестана има ли подобно действие като Дуфастона - да забавя идването на цикъла т.е. да трябва да го спреш, за да ти дойде? В моята клиника не бият нито Прегнил, нито се пие Дуфастон само на Утрогестана се разчита.
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Утрогестан
« Отговор #1 -: Май 29, 2006, 08:34:25 am »
Ели, при първото ми икси и аз бях само на Утрогестан. Не ми биха прегнил заради леката форма на хиперстимулация. Но......М дойде на 10-ия ден от трансферът въпреки лекарствата. До колкото знам лекарствата по принцип не ти спират М-то. Ако няма бременност....каквото и да взимах М ще дойде. Нищо не може да го спре, за съжаление...освен бременност.
Успех Ели! Дано да си щаслива скоро.

*
Утрогестан
« Отговор #2 -: Май 29, 2006, 08:34:44 am »
По принцип може да забави, но не е задължително. Аз съм имала и двата случая. Първия път като го поставях вагинално ми дойде 2-3 дни след като го спрях, а втория път по още докато го приемах.
Успех
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Утрогестан
« Отговор #3 -: Май 29, 2006, 08:35:52 am »
Дуфастонът и утрогестанът са прогестерон. Ако ти закъснява от дуфастона по всяка вероятност ще ти закъснее и от утрогестана.
*
Утрогестан
« Отговор #4 -: Май 29, 2006, 08:44:41 am »
Момичета, благодаря за бързите отговори!
Лали, това , което аз знам за разликата между двата препарата е , че Утрогестана действа на "местно" ниво, тоест подхранва лигавицата и спомага за имплантацията, а Дуфастона действа по-цялостно. Не е логично , че ако от едното ти закъснява ще ти закъснее и  от другото, защото принципа им на действие е различен. А иначе от Дуфастон май на всички им закъснява, трябва да се спре и след няколко дни ти идва.
Може всъщност и аз да бъркам де :oops:
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!
*
Утрогестан
« Отговор #5 -: Май 29, 2006, 08:53:33 am »
Ели, и двата препарата съдържат прогестерон. Колко по-различно може да действа един и същ хормон?  :D
На мен ми дойде четири дни след спирането на утрогестана.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Утрогестан
« Отговор #6 -: Май 29, 2006, 09:00:37 am »
Е-е-е-е, как ще подхранва лигавицата? Тя да не е мечка да я нахраниш  :wink: ?
Принципът на действие е един и същ. Прониква в кръвта.
На мен от дуфастона не ми закъснява, от утрогестана - два-три дни. Така че всичко е индивидуално. Обаче и при двата препарата пия до последно и ми идва. Сутрин взимам хапче, следобяд ми идва.
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Утрогестан
« Отговор #7 -: Май 29, 2006, 09:10:32 am »
Аз пък, когато и да съм била на Утрогестан (винаги вагинално) ми е идвал М по време на приема. Никога не ми е удължавало цикъла. Ако няма бременност, ми идва...та ако ще и цялата аптека да съм си я завряла...хм...някъде.
Всичко се е до организъм явно?!

*
Утрогестан
« Отговор #8 -: Май 29, 2006, 09:10:37 am »
Ели, при моите инсеминации трябваше да спра утрогестана, за да ми дойде менструацията. Докато го слагам не ми идва. Това беше при всичките четири пъти.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*
Утрогестан
« Отговор #9 -: Май 29, 2006, 09:38:46 am »
Аха, явно всеки организъм реагира различно. Но си спомням, докато още правехме опити по естествен път, че ми бяха предписали Дуфастон 10 дни по 2 хапчета и след спирането му трябвало  М. да дойде до 10 дни / на мен ми идваше около петия/. Толкова съм се впрегнала за цялата история, защото утре / 10 -ти ден след трансфер/ ще мерим Прогестерон и Бета че Ха Ге. Дано да са обнадеждаващи резултатите...
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Утрогестан
« Отговор #10 -: Май 29, 2006, 09:57:59 am »
Цитат на: Eli7
Толкова съм се впрегнала за цялата история, защото утре / 10 -ти ден след трансфер/ ще мерим Прогестерон и Бета че Ха Ге. Дано да са обнадеждаващи резултатите...

Ха дано да са високи. Бета ЧХГ ти пожелавам поне 50.
А колко бяха на 5-ия ден? Нали и тогава ги мерихте пак?

*
Утрогестан
« Отговор #11 -: Май 29, 2006, 10:03:30 am »
Тогава мерих само Естрадиол и Прогестерон, решихме, че е рано за БЧХГ. Бяха съответно Естрадиол  - 1 750 и Прогестерон - 40. Знам, че това са доста обнадеждаващи резултати, но има толкова добри резултати на 5- ти ден, а на десетия пълно фиаско...
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Утрогестан
« Отговор #12 -: Май 29, 2006, 17:10:23 pm »
Ели миличка на мен от Дуфастона ми закъсня с 8-9 дена .ДАНО ПРИ ТЕБ ДА ТИ ЗАКЪСНЕЕ ОТ ДРУГОТО ,И ДА ЗАКЪСНЯВА ЦЕЛИ 9 МЕСЕЦА!!!УСПЕХ!!! :lol:  :bighug:
Утрогестан
« Отговор #13 -: Май 30, 2006, 15:50:31 pm »
Ели, първо съм съгласна, че дуфастон и утрогестан имат различен механизъм на действие - затова и дуфастона има много повече странични ефекти, а на мен определено ми понесоха по различен начин.

За цикъла - при мен определено спира идването на М. При последната М чак след 3-4 дни ми дойде, изкарах лутеална фаза 20 дни с температура 37.2, направо не беше истина, при това при кръвен тест за бременност абсолютно отрицателен.
От дуфастона също не ми идваше.
Аз като видя отрицателен тест, особено кръвен, ги спирам прогестероните.
Благодаря ти, Бени!