0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Необходимост от изследвания
« -: Ноември 15, 2010, 17:23:42 pm »
Здравейте на всички :D.Аз съм от начинаещите във форума! :wink:
Бих искала до попитам какви изследвания са необходими за да се разбере дали има проблем за забременяване,в смисъл ,че отидох на лекар и се започна:цитонамазка и среда-5,90 лв.,хламидия- 18 лв.,някакво с 3 букви които не запомних-18 лв.,спермограма-50 лв.,цветна снимка-150 лв,3х2,40 такси = 249,10 за 3 прегледа!И малко съм притеснена в смисъл,че майната им на парите ама дали наистина вс това е необходимо?
*
Re: Необходимост от изследвания
« Отговор #1 -: Ноември 15, 2010, 17:28:46 pm »
sismondi, отговори на въпросите ти и полезна информация има в библиотеката на Зачатие.

Ако бебето се забави:
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=175&Itemid=13

Изследвания: http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=176&Itemid=42

В някои от текущите теми в опити за забременяване можеш да питаш за цените на конкретни изследвания в конкретни клиники.

Спермограмата задължително трябва да се направи с специализирана клиника по стерилитет. Резултатите от обикновена лаборатория рядко са достоверни.
Re: Необходимост от изследвания
« Отговор #2 -: Ноември 15, 2010, 19:45:48 pm »
мерси за информацията :flower:
аз хода в клиника в Шумен
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Необходимост от изследвания
« Отговор #4 -: Ноември 17, 2010, 14:09:55 pm »
Ок,ама на мен ми взеха пари за цитонамазката и хламидията въпреки че са с червено в списъка.клиниката е в Шумен и уж съм с направление от личния.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Необходимост от изследвания
« Отговор #5 -: Ноември 17, 2010, 14:16:16 pm »
Ок,ама на мен ми взеха пари за цитонамазката и хламидията въпреки че са с червено в списъка.клиниката е в Шумен и уж съм с направление от личния.

ти си била с направление за преглед при гинеколог, а не с направление за цитонамазка и изследване на хламидия. направление за тия две изследвания е трябвало да ти даде гинекологът, струва ми се.
ти защо не попита в клиниката?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Необходимост от изследвания
« Отговор #6 -: Ноември 17, 2010, 14:41:10 pm »
Аз не съм бременна :balk_145:.Вече 2 год и нещо не става и за това отидох вече на преглед и той започна изследванията.Тези изследвания които се поемат от касата за бременни ли са или за всички osi_10
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Необходимост от изследвания
« Отговор #7 -: Ноември 17, 2010, 15:34:07 pm »
цитонамазка се полага веднъж годишно по здравна каса на всички жени.
за хламидията не съм наясно.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Необходимост от изследвания
« Отговор #8 -: Ноември 17, 2010, 15:57:47 pm »
Виж тук за изследванията. Маркираните в червено се поемат от ЗК.

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=20084.0
Re: Необходимост от изследвания
« Отговор #9 -: Ноември 17, 2010, 16:11:43 pm »
Тези изследвания които се поемат от касата за бременни ли са или за всички