0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Интересно..
« -: Ноември 04, 2010, 13:24:49 pm »
                                                                                                            Само едно нещо прави мечтата невъзможна:страхът от    неуспех.,Алхимикът,Паулу Коелю
*
Re: Интересно..
« Отговор #1 -: Ноември 04, 2010, 15:49:38 pm »
Ако е вярно, това което пише да го пускат в употреба от утре, че колко хора чакат!!!
 :crossfingers::crossfingers::crossfingers:

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Интересно..
« Отговор #2 -: Ноември 04, 2010, 15:56:10 pm »
Цитат
Ако бъде въведен в употреба, апаратът ще може да изършва хиляди процедури на ден, като всяка една от тях ще е сполучлива, защото клетката може да бъде инжектирана с точност една милионна част от милиметъра.

 :lol:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Интересно..
« Отговор #3 -: Ноември 04, 2010, 20:43:48 pm »
Хахахах, някой пак не е разбрал правилно :lol: Този робот очевидно извършва ИКСИ, но това с точността нещо не ми стана ясно. Досега ембриолозите явно не са уцелвали клетката хич при ИКСИ... :lol:
Интересно как ще се извършват хиляди процедури дневно :ask: Тя процедурата не се свежда само до оплождането я... Ама щом казват хората...коя съм аз, че да споря...
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Интересно..
« Отговор #4 -: Ноември 05, 2010, 00:40:31 am »
Цитат
като всяка една от тях ще е сполучлива
Да, бе, да... :?
Re: Интересно..
« Отговор #5 -: Ноември 05, 2010, 00:45:47 am »
И ще се завърти машината за пари на МБ и ЛФ.... :lol:
*
Re: Интересно..
« Отговор #6 -: Ноември 05, 2010, 08:15:36 am »
Това може да го напише само някой, който си няма никакъв, ама никакъв хабер какво представлява ин витро процедурата.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Интересно..
« Отговор #7 -: Ноември 05, 2010, 10:03:40 am »
Ето коментар на ембриолог по този повод - http://www.facebook.com/photo.php?fbid=150735604962429&set=a.117237738312216.7731.100000779701367


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Интересно..
« Отговор #8 -: Ноември 05, 2010, 11:40:19 am »
Не знаете за какъв труд става въпрос и при какви условия. Криво ми стана, въпреки че нямам общо с проекта. Съмнявам се, че говорим за шкаф без микроскоп даже, в БАН трудно се работи, но хората са страшно интелигентни. Предполагам са работили съвместно с някоя клиника и са запознати с доста от нещата там.Най лесно е да оплюеш нечии дългогодишен труд.

Сега какво пише в статията...начетохме се на подобни неща напоследък.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Интересно..
« Отговор #9 -: Ноември 05, 2010, 11:43:53 am »
lidia, става въпрос за това как е отразено. Със сигурност апаратът е много точен и прецизен и трудът наистина е много. Имаме предвид, че 1000 процедури на ден няма как да стане, защото ин витрото не е само оплождането, знаем.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Интересно..
« Отговор #10 -: Ноември 05, 2010, 12:17:35 pm »
cygnus статията е ясна, няма какво да я коментирам. Ясно е, че я е писал човек, който няма идея за нещата. Говоря за ето това:

Жестоко! Видях робота за ин-витро, създаден от БАН. Добре че ми казаха, че това е робота, защото щях да го помисля за струг и да го подмина. Пълен майтап - за микроскоп, подгряващи масички и тем подобни колегите не бяха и чували. Яйцеклетката си я представят като кокоше яйце, в което сперматозоидът се инжектира отгоре (сигурно затова роботът прави по 10000 иксита дневно - това са не повече от хиляда кори яйца). Абе цирк

Аз дълбоко се съмнявам, че хората са създали робот за инвитро процедури, който съшност е шкаф  за струг и няма и микроскоп. Сигурно това е ембриолога, за който доктор Даскалова говори или може би бъркам. Ходила съм в БАН, познавам повечето хора там, познавам работата им и написаното за мен е пълен абсурд. По такива проекти се работи с клиники и болници. Знам, че говорим за България, не за Калифорния, но се печелят международни пари от проекти и то с кански труд от страна на тези хора. Заплатките са и мизерни и нашата родна България нищо не прави, за да им помогне, напротив прави животът им все по труден. Въпреки това имат страхотни постижения.

http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0