0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Фенестрация на яйчниците..., за и против.!
« Отговор #40 -: Октомври 07, 2010, 16:24:38 pm »

Честотата на спонтанните аборти при жени със СПЯ е по-висока в сравнение със здравите жени – над 45%. Основни причини за това са :

• недостатъчната продукция на прогесгерон, както преди забременяването /води до некачествен предимплантационен ендометриум/, така и след настъпване на бременността. По тази причина е необходим контрол на прогестероновото ниво в кръвта и при необходимост прилагане на адекватно заместително лечение - Дуфастон или естествен прегостерон.

• повишената инсулинова резистентност и повишените нива на инсулина или кръвната захар могат да доведат до некачествена овулация и непълноценна яйцеклетка, а също така и до нарушения на ембрионалното развитие. Приемането на метформин в първото тримесечие на бременноста може да намали честотата на спонтанните аборти от 45 на 9 %. В някои случаи метформинът се прилага през цялата бременност. Не се разрешава употребата на метформин по време на кърмене.

Жените със СПЯ и бременност имат повишена честота на гестационен диабет /захарен диабет, който се развива по време на бременността и “изчезва” след раждането/. Това води до раждането на бебета с наднормено тегло, често с незрелост на белия дроб и с трудна адаптация към извънутробния живот.
ИЗВИНЯВАМ СЕ ЧЕ СЕ НАМЕСИХ В ТЕМАТА ВИ!АЗ ПРОСТО СПОДЕЛИХ И НЕ ОЧАКВАХ ДА СЕ НАХВЪРЛИТЕ СРЕЩУ МЕН ПРОСТО СЕ ОПИТАХ ДА ВИ КАЖА ЧЕ НЕ НА ВСИЧКО СЕ ВЯРВА ТУК ПО ФОРУМИТЕ А ЧЕ ТРЯБВА ДА СЕ ВЯРВА НА ЛЕКУВАЩИТЕ НИ ГИНЕКОЛОЗИ И ЧЕ КАТО ДОКТОРА Е КАЗАЛ ЧЕ ТРЯБВА ФЕНЕСТРАЦИЯ ЗНАЧИ ТРЯБВА А НЕ ДА СЕ ОТВОРИ ФОРУМ И ДА СЕ ПОИСКА МНЕНИЕ И ТУК НАЛИ ВСИЧКИ СМЕ ДОКТОРИ ДА ДАВАМЕ СЪВЕТИ ТОВА ИСКАХ ДА КАЖА НО СЪЖАЛЯВАМ ЧЕ СЕ ВКЛЮЧИХ!ИЗВИНЯВАМ СЕ!
Re: Фенестрация на яйчниците..., за и против.!
« Отговор #41 -: Октомври 07, 2010, 17:38:13 pm »
ИЗВИНЯВАМ СЕ ЧЕ СЕ НАМЕСИХ В ТЕМАТА ВИ!АЗ ПРОСТО СПОДЕЛИХ И НЕ ОЧАКВАХ ДА СЕ НАХВЪРЛИТЕ СРЕЩУ МЕН ПРОСТО СЕ ОПИТАХ ДА ВИ КАЖА ЧЕ НЕ НА ВСИЧКО СЕ ВЯРВА ТУК ПО ФОРУМИТЕ А ЧЕ ТРЯБВА ДА СЕ ВЯРВА НА ЛЕКУВАЩИТЕ НИ ГИНЕКОЛОЗИ И ЧЕ КАТО ДОКТОРА Е КАЗАЛ ЧЕ ТРЯБВА ФЕНЕСТРАЦИЯ ЗНАЧИ ТРЯБВА А НЕ ДА СЕ ОТВОРИ ФОРУМ И ДА СЕ ПОИСКА МНЕНИЕ И ТУК НАЛИ ВСИЧКИ СМЕ ДОКТОРИ ДА ДАВАМЕ СЪВЕТИ ТОВА ИСКАХ ДА КАЖА НО СЪЖАЛЯВАМ ЧЕ СЕ ВКЛЮЧИХ!ИЗВИНЯВАМ СЕ!
Първо НЕ мисля , че някой ти се е "нахвърлил" , а по - скоро момичетата са се опитали да ти обяснят съвсем нормално нещата.Второ до колкото съм запозната и аз методът на фенестрация на яйчниците наистина не е желателно да се практикува , защото ако не дай боже в близките месеци не се стигне до забременяване , ефектът отива на кино , още повече , че може да доведе до изчерпване дейността на яйчниците , а оттам и до скорошна менопауза.Естествено аз не съм лекар и не искам да натрапвам на никого прочетеното от мен!И трето , но не на последно място е много важно дали лекарят насочил те и осъществил тази процедура е наистина компетентен или е поредният квартален "касапин" очакващ превод от Касата , извършвайки операцията!Не случайно те насочиха към специалист по стерилитет !!!
Re: Фенестрация на яйчниците..., за и против.!
« Отговор #42 -: Октомври 07, 2010, 17:55:45 pm »
първо на първо този доктор не работи с здравната каса второ на второ аз бях в частна клиника и си платих абсолютно цялата манипулация и трето на трето ако за теб професор горчев е касапин незнам тогава кой ще ми препоръчаш прочети за него и ще видиш за кого говориме но явно според теб трябва да отида в майчин дом при истинските касапини!!!
Re: Фенестрация на яйчниците..., за и против.!
« Отговор #43 -: Октомври 07, 2010, 18:24:33 pm »
Таня, не ти се нахвърля никой. Послушах си доктора и си направих фенестрация. Толкова,ама толкова съжалявам за това вече 4 години.  Веднага след фенестрацията започнах да правя ЛУФ т.е големи фоликули,които хем болят, хем се не пукат. Не стига, че не мога да забременея,ами и физическата болка от киста 4-5 сантиметра всеки месец не е малко изпитание. Отделно всички останали услужнения, които се получиха.
Затова е форума, за да се разгледа и да се прецени. Ако бях питала преди 4 години в някой форум днес нямаше съм за ин витро, само и единствено заради фенестрацията.
Имам и познати,който след фенестрацията забременяха.
Re: Фенестрация на яйчниците..., за и против.!
« Отговор #44 -: Октомври 08, 2010, 09:01:19 am »
Доре, ето това се опитвам да кажа бе миличка,че за всеки си е строго индивидуално и че всяка една от нас ходи при различни специалисти и че всеки специалист знае как да постъпи спрямо заболяването на една жена на едни помага фенестрацията на други не!нищо лично нямам към вас просто явно не ме разбрахте какво се опитвам да ви кажа.Дано се оправиш и си родиш детенце пожелавам ти го от сърце!
Re: Фенестрация на яйчниците..., за и против.!
« Отговор #45 -: Октомври 08, 2010, 09:45:51 am »
Доре, ето това се опитвам да кажа бе миличка,че за всеки си е строго индивидуално и че всяка една от нас ходи при различни специалисти и че всеки специалист знае как да постъпи спрямо заболяването на една жена на едни помага фенестрацията на други не!нищо лично нямам към вас просто явно не ме разбрахте какво се опитвам да ви кажа.Дано се оправиш и си родиш детенце пожелавам ти го от сърце!

Ти забременя ли след фенестрацията не можах да разбера ?
Re: Фенестрация на яйчниците..., за и против.!
« Отговор #46 -: Октомври 08, 2010, 17:18:28 pm »
ти определено се заядаш май!ако прочетеш по нагоре ще разбереш кога мие правена и няма да питаш такива глупави въпроси!но като забременея лично ще ти пиша!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Фенестрация на яйчниците..., за и против.!
« Отговор #47 -: Октомври 08, 2010, 17:22:54 pm »
Придържайте се към темата, не го обръщайте на говорилня!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Фенестрация на яйчниците..., за и против.!
« Отговор #48 -: Октомври 16, 2010, 06:55:16 am »

Честотата на спонтанните аборти при жени със СПЯ е по-висока в сравнение със здравите жени – над 45%. Основни причини за това са :

• недостатъчната продукция на прогесгерон, както преди забременяването /води до некачествен предимплантационен ендометриум/, така и след настъпване на бременността. По тази причина е необходим контрол на прогестероновото ниво в кръвта и при необходимост прилагане на адекватно заместително лечение - Дуфастон или естествен прегостерон.

• повишената инсулинова резистентност и повишените нива на инсулина или кръвната захар могат да доведат до некачествена овулация и непълноценна яйцеклетка, а също така и до нарушения на ембрионалното развитие. Приемането на метформин в първото тримесечие на бременноста може да намали честотата на спонтанните аборти от 45 на 9 %. В някои случаи метформинът се прилага през цялата бременност. Не се разрешава употребата на метформин по време на кърмене.

Жените със СПЯ и бременност имат повишена честота на гестационен диабет /захарен диабет, който се развива по време на бременността и “изчезва” след раждането/. Това води до раждането на бебета с наднормено тегло, често с незрелост на белия дроб и с трудна адаптация към извънутробния живот.


всичко това не говори за фенестация, а за изследвания, на база които се назначава лечение. Познавам достатъчно на брой жени забременели след адекватно медикаментозно лечение. Пиша го не за теб а за другите, които ще търсят своите отговори в темата.  Това, че избираш частна клиника, не ти гарантира най-доброто решение.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: Фенестрация на яйчниците..., за и против.!
« Отговор #49 -: Ноември 04, 2010, 13:40:34 pm »
Моята лапароскопия беше с фенестрация на 01 ноември!Не мога да дам мнение все още е рано!Доверявам се изцяло на лекаря си!Дано скоро да има резултат!Но честно малко се стреснах от някои доста крайни мнения!При всеки е различно.При някои е решение на проблема,при други напротив.Дано да е наред всичко! osi_9 osi_9