0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №66
« Отговор #980 -: Септември 12, 2010, 17:30:10 pm »
Oooo, да наистина и аз съм чувала това с калия. Ще ходя за банани утре значи, че крампи бол. Днес не ми се мърда от къщи, но утре ще взема поне 2 килца.

Цял ден ми се пишка. През 20 минути съм в тоалетната. Лелей :) Голям натиск пада. Пък и кръста ме боли. Дано не са контракции това.

Сушените кайсии също съдържат калий, аз лично наблягах доста на тях с това извинение, щото много ги обичам :)

За пишкането и кръста - за съжаление е абсолютно възможно да са контракции! Действай с повишено внимание!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Тема на бременните №66
« Отговор #981 -: Септември 12, 2010, 18:09:28 pm »
лека и успешна бременност на новодошлите, ние с вас сме горе-долу по едно и също време, но аз се включих в тази хубава тема веднага след първите въпросителни.. въпреки че не смеех да си сложа лентичка. Вече ще се пресраша и на лентичка, ако се ориентирам откъде става..
Аз вече се записах на ЖК- още в 7г.с., но мислех да ходя както и повечето момичета тук и на частно в клиниката по стерилитет. Те обаче като разбраха, че съм се записала за следене в МД, се изненадаха, че искам да идвам и при тях. И сега много се чудя да продължа ли да ходя в клиниката (освен това докторката нещо много ме претупа последния път), по-далече, платено, а и в МД д-р Клисурски ми се струва съвсем ОК. Само дето въобще нямам търпение да чакам цял месец до следващ преглед.. И ако недайбоже имам спешна нужда при кой да отида..
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #982 -: Септември 12, 2010, 18:19:08 pm »
Сами, моят съвет е да не се занимаваш с клиниката по стерелитет. Аз в началото ходех при Владимиров. Но, доста ме претупваха. Няма кой да се занимава с теб при положение, че се вече бременна. Ако ще раждаш при определен лекар, по-добре си ходи на частно при него. Успех!
« Последна редакция: Септември 12, 2010, 18:20:58 pm от Раши »


*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #983 -: Септември 12, 2010, 18:23:19 pm »
Раши, синът ми пита защо мишлето ти не спира да си мие зъбите  :D
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #984 -: Септември 12, 2010, 18:42:37 pm »
момичета,
а какво вземате при контракции?Аз пия Магнерот.Понякога си слагам и свещички Индометацин от 100 мг. А вие?
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #985 -: Септември 12, 2010, 18:47:55 pm »
Енджи, само но-шпа и Магнерот съм ползвала.
Тони, за гърлобол - рецепти бол  :lol: като започнеш от ударни дози чай - шипка, мента, липа; за смучене - прополки; аз правех и концетрат от прясно мляко, мед и масло в малка чашка и го пиех вряло; може и гаргара с ракия да си направиш, на мен много ми е помагала.
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #986 -: Септември 12, 2010, 19:13:18 pm »
Анджи, аз предния път пиех Магнерот и Но-шпа. Магнеротът го почнах около 22 седмица. Тогава за първи път ми се стегна съвсем очевадно корема та разбрах, че е контракция от тия подготвителните.
*

    Vickson

  • *****
  • 1201
  • "Е, нема начин да нема начин!"
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #987 -: Септември 12, 2010, 19:58:51 pm »
Благодаря за отговорите за тия крампи....  :? добре че скоро съм при док та е му кажа и може би той ще каже за този магнезии и калий да ги вземам ли и по колко.
Дианка, не го знаех това за разтриването, няма да се мачкам вече като се схване прасеца.
Елле, пък на мен все ми се иска да питам Дианка, таз овца не се ли умори да скача  :lol:
Хубава вечер на всички  :wink:
« Последна редакция: Септември 12, 2010, 20:00:24 pm от Vickson »
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #988 -: Септември 12, 2010, 20:18:42 pm »
Дианка, цял следобяд съм с чая, лимоните и супата. Дано помогне
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #989 -: Септември 12, 2010, 20:33:25 pm »
 :D И аз от проблемите със сърцето знам, че в кайсиите има много калии.

Дианка не я слушайте, тя си прави греяна ракийка и си я пийва, пък уж защото гърлобол... :lol:

За крампите според мен е по-удачно да се говори с лекар и да се назначи някакво лечение...щом е признак че нещо не е наред . На мен пък ми казаха че с изтръпванията на ръцете и краката нямам оправия, както и оттоците... защото се дължат на лошо оросяване, тъй като бебка си ме натиска  :) .

Маймунке  :bighug: и аз постоянно зяпам малкото маймунче  :D

Сами и аз като Раши мисля, ако си си избрала при кой ще раждаш - ходи при него и на ЖКто. Според мен е важно да познаваш лекаря, който ще те изражда и да му вярваш.
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #990 -: Септември 12, 2010, 20:56:05 pm »
Момичета кокичета,тези дето скоро ще сте на черешата заедно с бебчетата на ръце,да вземе някоя от вас да пусне новата ни темичка :)))))))))))?!
 Райскаааа,и аз се го зяпам и се си мисля че съм заседнала в тоя 5 ти месец хаахаххахаа много съм нетърпелива еййй :))))))))))
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...