0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Темата на бременните №64
« Отговор #980 -: Август 19, 2010, 11:35:09 am »
Здр. момичета! Относно гърдите - мен започнаха да ме болят и да растат след 3 месец. И аз имах същите притеснения в началото. Сега вече чак ми пречат.
Jbul съжалявам за случилото се. Знам какво е и през моята глава мина и точно поради тая причина съм решила да раждам във Варна. Да се надяваме че ще издържа 100км ако нещата тръгнат по-рано от планираното. Нямам грам доверие на лекарите в нашия град. Имаше и изказвания от рода "Щом си била при Стаменов сега защо не ходиш там да те преглеждат?!"  :o Откачалки всякакви. Да не говорим, че ще започвам училище за бременни в града. Курса е безплатен, ама не дай си Боже да разберат, че няма да раждам при тях  :lol:
Колкото до УЗ доколкото съм запозната се полагат 3 прегледа за цялата бременност.
Илейни от кой град си?
*
Re: Темата на бременните №64
« Отговор #981 -: Август 19, 2010, 11:42:01 am »
 :) Шумен
*
Re: Темата на бременните №64
« Отговор #982 -: Август 19, 2010, 11:57:28 am »
Луничке добре дошла и леки оставащи месеци  :P!Аз имах медрол от началото на стимулацията.Спряла съм го в 9г.с.Спира се постепенно.Предполагам, че на следващия преглед док ще ти обясни как точно.На мен ми каза първо да го намаля на 1*1 за 1 седмица и още 1 седмица през ден и спираш.
Днес ходих до ЖК и ми изписаха Макмирор комплекс 6 глобули за гадните гъби.Взех си го, но се чудя дали да не взема гиназол?Мъжа ми казва да си спазвам назначеното от жк, но пусто като им нямам доверие.Ох, ще му мисля още.Благодаря на всички за инфото.
Маймунчо доколкото знам ти се полагат 2 УЗД, а ако е рискова мисля, че имаш право на 3.
Jbul пази се и си почивай.Всичко ще е наред  :P
p.s Луничке забравих да ти напиша, че г.седмици се изчисляват така-деня на трансфера плюс още 2 седмици.Това ми го каза Стаменов, че и аз много се чудех.
« Последна редакция: Август 19, 2010, 12:10:21 pm от tanj74 »
Re: Темата на бременните №64
« Отговор #983 -: Август 19, 2010, 11:59:28 am »
Хей Дамии,хайде някоя от по старшите да пусне новата ни темичка,че съм си снимала коремчето та да го покажа в ноивата темааааа  :P
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Темата на бременните №64
« Отговор #984 -: Август 19, 2010, 12:19:37 pm »
Добро утро момичета и добре дошла на бясна луноходка !
Боби, не се сърдя естествено, а и няма за какво  :D Наясно съм, че реагирам изострено на неща, които се случват едва ли не на всяка бременна, но пък нали лекарите все ни набиват в главите, че няма безобидно кървене и в такъв случай незабавно се търси лекар...та ни така ни иначе се получава в някои моменти. Естествено, че ме изнерви снощи чакането, докато видя това бебе живо ли е още, или не...то не че има какво особено да се направи в случая, освен да ме пратят да си лежа и да пия хапове  :lol: От друга страна пък, нали точно за да не чакам ходя по частни болници и си плащам като поп, но тя организацията им бетер държавните явно. Той народа го е казал отдавна, че със страи "труженички" нов бардак не става, просто са се пренесли със стария манталите в новата лъскава база и си работят все така мърляво. Не, че съм много изненадана де.
Дали ранната ФМ се нарича така, или по друг начин едва ли има някакво значение всъщност. Така съм я нарекла снощи, защото така я нарича моят лекар и още куп негови колеги. Споделих за случая, предимно защото ми се видя безкрайно неуместно, вместо да видим защо кървя и какво е положението, да се препираме с лекарката по този въпрос. При всички положения обаче, въпросната не прави никакъв ранен скрининг от вида на пациентките си, независимо ФМ ли го нарича, или по някакъв друг начин. Ами явно всичките й колеги, че и Кременски даже са някакви идиоти да правят такива неща, а тя като най-компетентна - не. Следващото велико изказване, което пропуснах снощи. Мина прегледа, пише ми рецепта, дава ми указания и пита някакви други медикаменти приемам ли за бременността. Отговарям, че освен вече споменатите, пия Пренатал витамини и фолиева киселина. Каза ми, че фолиевата вече трябвало да я спра в тези седмици, нямало защо да я пия. Казвам, че не мога да я спра, при генетичните ми е излязло, че имам проблем с усвояването й и моят лекар ми е предписал по 10 табл. Неофолик-мета да пия. Тя се разсмя и казва: "Ами след като не можете да я усвоявате, няма никакво значение дали я пиете и по колко - значи пак не я усвоявате." Не разбирам нищо от усвояване на фолиева киселина, ама ако е така за какъв дявол го изследвах това MTHFR тогава? Та в резюме, да мисля, че има лекари които хабер си нямат от някои неща и си работят по спомени от когато са взели специалност преди 20-30 години и каквото тогава са знаели - това знаят и сега. И на никоя от вас не пожелавам да попадне на такива, особено ако има сериозен проблем. Тромбофилия за госпожата също се оказа екзотична дума и ме поправи, че явно хемофилия съм имала предвид. Настоях, че имам предвид точно каквото й казвам, реакцията беше: "Ох, това ще е от тия модерните изследвания", естествено пак с ирония т.е. напълно излишна глупост някаква.
Все едно вече, явно няма да я посещавам отново  :lol: Дай Боже да не се повтори проблема, или да възникне по-сериозен. Ако пък се случи - на колата, магистралата и в Пловдив, рискът от пътуването ми изглежда приемлив след снощи.
Отивам да хапна нещо, че от много емоции ще пука от глад накрая.
Готин и прохладен ден момичета!
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Темата на бременните №64
« Отговор #985 -: Август 19, 2010, 12:22:11 pm »
Благодаря ,момичета,за посрещането ! Таня ,сега вече ми стана ясно и за "медрола" и за изчисляването на г.с..Аз го изчислявах от деня на пункцията.Сега ще оправя лентичката ,значи съм в 6 г.с..
От днес започна много да ми се гади, така се надявах да ми се размине......Но ,не се оплаквам ,де  :lol: :lol:


“Не се заблуждавай, че щом някой се опитва да те утеши, той живее безметежно сред простите и нежни думи, които понякога ти помагат. В живота му има много трудности и тъга, далеч надхвърлящи твоите. Как иначе би намерил подобни думи!?!" Райнер Мария Рилке
Re: Темата на бременните №64
« Отговор #986 -: Август 19, 2010, 12:26:21 pm »
Луноходке, добре дошла и честити две прекрасни сърчица :D
*
Re: Темата на бременните №64
« Отговор #987 -: Август 19, 2010, 12:26:54 pm »
Луничке :welcome_1: :D

Re: Темата на бременните №64
« Отговор #988 -: Август 19, 2010, 12:30:09 pm »
Луноходке добре дошла. Терминът се изчислява от деня на пункцията, правилно си го направила 1 път. Защото тогава ти се води и деня на овулация. На мен това ми каза Сигридов. Преди и на мен Стаменов ми е казвал, че е по ЕТ, но не е така, а аз съм гледала и в различни сайтове. Пункция и връщаш 14 дни анзад.

За медрола, аз го спрях по-късно и шак по схема. Доки да ти каже.

За ехокардиографията с две ръце препоръчвам д-р Спасов от Фемина, невероятен специалист и човек.

Аз вчера уж писах, че и при мен гърдите спряха да ме болят, ама къде ми е поста, не знам.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
Re: Темата на бременните №64
« Отговор #989 -: Август 19, 2010, 12:35:41 pm »
Тъкмо още не съм променила лентичката,значи така си е правилна.Тенк ю ! :D
А за гърдите ,наедряха ми  още от стимулацията и досега са си такива и аз си ги поопипвам от време на време.


“Не се заблуждавай, че щом някой се опитва да те утеши, той живее безметежно сред простите и нежни думи, които понякога ти помагат. В живота му има много трудности и тъга, далеч надхвърлящи твоите. Как иначе би намерил подобни думи!?!" Райнер Мария Рилке
Re: Темата на бременните №64
« Отговор #990 -: Август 19, 2010, 13:04:53 pm »
бясна луноходка и аз в началото много ги пипах, само че те са наедряли от хормоните и лекарствата. Иначе към края на бременността ще наедреят вече от коластрата и кърмата.

http://www.ivf-infertility.com/calc_preg.php ето тук можеш да видиш

http://www.ivf.ca/duedate.php ето тук ще видиш, че е на пунцкия, деня, който се брои за овулация при нас.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
Re: Темата на бременните №64
« Отговор #991 -: Август 19, 2010, 13:09:59 pm »
Ще пуска лли някой темичка,или да я пускам аз,защото вече сме на 50 та страница ?
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Темата на бременните №64
« Отговор #992 -: Август 19, 2010, 13:16:57 pm »
:welcome_1: на новите тумбачета и лека preggo!
Като започнат да ви риткат мъничетата ще се поуспокоите малко, не че пак няма да чакате поредния преглед с нетърпение, но като ги усещате да шават е по-различно вече.
Гъбичките се получават заради отслабване на имунната система по време на бременност основно. Лечение според моя лекар е належащо ако има парене,течение, сърбеж, иначе си ги влачите до 8-9 месец и преди раждане се лекуват с глобули, за да не се пренесат и на бебчето при нормално раждане.
Гърдите мен ме боляха до 4 месец май, а сега са напълно отпуснати, пигментират и зърната само са ми много чувствителни.
« Последна редакция: Август 19, 2010, 13:18:46 pm от Lucky »
*
Re: Темата на бременните №64
« Отговор #993 -: Август 19, 2010, 13:34:59 pm »
Давай Мonkey ти си човека! Хайде да видим и коремчето  :D
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Темата на бременните №64
« Отговор #995 -: Август 19, 2010, 13:55:21 pm »
Здравейте милички :)

Добре дошла на Луничката :)

Не се притеснвайте за гърдите. Моите, ту са по-големи и болезнени, ту са меки, на периоди съм. Гъбичките, точно както е казала Лъки се лекуват чак накрая. Течението при мен беше по-силно, та слагах Гинодактарин. Сега положението е пушка.

Слава богу урината ми днес излезе чиста. Няма да пия антибиотици :) Урррааа! :)