0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Подготовка на гърдите за кърмене
« Отговор #40 -: Септември 10, 2010, 12:11:47 pm »
Хиперлактацията не зависи от това дали се изцеждаш, а от нивото на пролактина.
А нивото на пролактинът зависи от търсенето ...:lol:


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Подготовка на гърдите за кърмене
« Отговор #41 -: Септември 10, 2010, 13:53:17 pm »
Хиперлактацията не зависи от това дали се изцеждаш, а от нивото на пролактина.
А нивото на пролактинът зависи от търсенето ...:lol:

Именно! Нали затова трябва бебето да суче или - ако не можеш да кърмиш по някаква причина - да се изцеждаш, за да се стимулира производството на кърма. Как точно става това "стимулиране", всеки може да си прочете ;) На всички е ясно, че без сукане / цедене кърма няма.

Между другото - тъй като и личната ми лекарка се опита да ме накара да се доизцеждам, като същевременно ограничавам яденето на детето, защото много наддавало (?!?), споделих това безумие с консултант по кърмене. Тя потвърди, че знам какво правя и доизцеждане не е необходимо - очевидно е, че имам достатъчно кърма, а това, че не изпитвам дискомфорта на препълнени и течащи гърди е просто един плюс.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Подготовка на гърдите за кърмене
« Отговор #42 -: Септември 10, 2010, 14:23:14 pm »
Само да кажа, ако ви е неудобно със сутиени, може да носите бюстиета от тези трикотажните.
За търсенето и предлагането е ясно  :lol: Сега ако начертаете и една графика да видим къде се пада точката на равновесие, може да изкарате курс по икономика покрай кърменето :)
Успешно кърмене и здрави деца :)

Камбозола, колко качва малкия, че са го определили като много ?
« Последна редакция: Септември 10, 2010, 14:25:19 pm от Black_rose »
Re: Подготовка на гърдите за кърмене
« Отговор #43 -: Септември 10, 2010, 17:51:46 pm »
Black rose, на 21-вия ден беше качил 1.2 кг от най-ниското тегло. Но той се роди 2900, доколкото разбирам за малки кърмени бебета е нормално да дръпнат повечко в началото, а и човекът си има апетит, де ;)
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Подготовка на гърдите за кърмене
« Отговор #44 -: Септември 12, 2010, 14:57:51 pm »
На мен лично ми се вижда съвсем нормално. Както казваш ти в началото качват повече, с месеците това темпо намаля. Малко извън темата, но това същата лекарка ли е, която ти мрънка за фимозата? Защото сама знаеш, че на бебе на няколко седмици-месец вече, е малко крайно да се говори за фимоза и оперативна намеса :)
Извинявам се за спама :)
Re: Подготовка на гърдите за кърмене
« Отговор #45 -: Септември 17, 2010, 09:00:53 am »
Много добре си качва детето. Да споделя, че и моите така "наваксваха" в началото (родиха се по 2800 и 2850 и първите две седмици имаха проблеми със захранването и бяха на системи в болницата)- за две седмици качиха по 1200 и 1300 грама, после за втория месец по 1800 и 1900. След това темпото вече падна. Педиатърката никога не се е опитвала да ни налага ограничения, защото били качвали много. Ние още се кърмим.  :P
« Последна редакция: Септември 17, 2010, 09:12:52 am от Жабче »
  09.11.2007
*
Re: Подготовка на гърдите за кърмене
« Отговор #46 -: Септември 17, 2010, 16:17:52 pm »
Жабче, и ние, и ние  :D Синът ми качваше почти по килограм до първата си годинка, захраних го на 9 навършени месеца - резултат - на годинка тежеше над 12кг 500гр... Така че и аз мисля, че много добре си качва детето!!