0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
гъбички и бременност
« -: Ноември 04, 2009, 00:23:06 am »
здравейте момичета ако някой е ползвал гиназол гел моля за коментар мисля да си го закупя казаха ми че не вреди на бебчо
*
Re: гъбички и бременност
« Отговор #1 -: Ноември 04, 2009, 14:35:10 pm »
На мен ми го изписа гинеколога за лечение на кандида албиканс.Каза,че е безвредно за бебето.Струва коло 20лв.Само имай предвид,че е с удължено действие и около три дни ще имаш по-интензивно течение докато се изчистиш.Иначе помага много,но временно :oops: на мен пак ми се появиха.Успокоявам се,че като родя ще изчезне този проблем.Внимавай като го слагаш,защото е като тип спринцовка и се пъха вътре във влагалището.Пожелавам ти успех.
Re: гъбички и бременност
« Отговор #2 -: Август 30, 2010, 13:40:25 pm »
Здравейте, искам да попитам как мога да се предпазя максимално от гъбични и бактериални инфекции по време на бременност, лесно ли е заразяването с тях и как по точно става заразяването, и много ли са опасни за плода? Преди три седмици ми откриха гъбички при гинекологичен преглед без да ми правят микробиология на влагалищен секрет, симптомите бяха жълтеещо течение, сърбеж и парене, досега не съм имала никога гъбички. Лекувахме с нистатин актавис, гино-певарил песарии, гино-певарил крем външно. След лечението вече нямам оплаквания, но се страхувам да не се заразя отново. Партньорът ми също се лекува. Четох, че тези инфекции понякога предизвикват загуба на плода. Аз съм в 18 седмица. Също така искам да попитам възможно ли е например от тоалетната хартия, кърпичките, превръзките да пипна някоя бактериална инфекция, или всъщност не е чак толкова лесно.
Re: гъбички и бременност
« Отговор #3 -: Август 30, 2010, 15:28:29 pm »
Гъбички можеш да хванеш от всичко,а повреме на бременност доколкото знам организма е предразположен доста.Аз също имах ,и като попитах от какво имам защото месец преди да забременея ми беше чиста микробиологията,лекарката каза че е в следствие на бременност.
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: гъбички и бременност
« Отговор #4 -: Август 30, 2010, 15:37:40 pm »
И на мен ми откриха гъби кандида :? Дадоха ми свещички гино-певарил за 6 дни, но за мъжа ми нищо не дадоха?! Сега се чудя на него какво да дам.
*

    Dolphin

  • ***
  • 294
  • So Long, and Thanks for All the Fish
Re: гъбички и бременност
« Отговор #5 -: Август 31, 2010, 22:04:05 pm »
kriska, обикновено за мъжете дават едно хапченце еднократно да изпият. Няколко вида са, твоят лекар трябва да го изпише.
« Последна редакция: Август 31, 2010, 22:06:12 pm от Dolphin »
Kìyevame ulte Eywa ngahu.
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: гъбички и бременност
« Отговор #6 -: Септември 01, 2010, 11:07:32 am »
Делфинче задължително ще питам доктора, но се чудех кое е по-ефективно за тях.
В къщи имам останал мико макс?!
Re: гъбички и бременност
« Отговор #7 -: Септември 01, 2010, 11:31:18 am »
Криска, за моя съпруг изписаха мико макс и едно кремче Клотримазол, за сега няма проблеми, но както казва Dolphin трябва да ги изпише лекар.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: гъбички и бременност
« Отговор #8 -: Септември 01, 2010, 14:15:19 pm »
Моя позната, която работи в аптека ме посъветва да ползвам  дифлукан 150 mg.- също като мико макса е но по-пречистен.  Също влагалищна капсула Lomexin 600mg.
Мисля, че дифлукана ще е подходящ за съпруга ти.

Все пак се консултирай с лекаря си за лечението му а при теб задължително заради бременността.
« Последна редакция: Септември 01, 2010, 14:17:11 pm от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: гъбички и бременност
« Отговор #9 -: Септември 01, 2010, 15:22:32 pm »
deep преди малко се консултирах с докторката и тя ми препоръча дифлукан 150 въпреки че според нея нямало смисъл и той да се лекува. Кандидата била доста често срещана при бременните.
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: гъбички и бременност
« Отговор #10 -: Ноември 02, 2010, 14:51:57 pm »
За първи път в живота ми микробиологията ми не е чиста  :? Имам си Кандида  :x
От коя седмица може да се лекува, сега съм 17г-с.
*
Re: гъбички и бременност
« Отговор #11 -: Ноември 02, 2010, 19:01:51 pm »
mira_mimi, преди два месеца имах Клебсиелла пнеумония, а сега ми откриха ешерихия коли в стерилната урина - лекувам се с АБ- Аугментин-625мг.! :(
Но все пак лекарят ще ти каже за Кандидата!
Дано скоро да се отървем от тия гадини! :D
Успех!
Re: гъбички и бременност
« Отговор #12 -: Декември 14, 2010, 21:29:27 pm »
здравейте момичета ако някой е ползвал гиназол гел моля за коментар мисля да си го закупя казаха ми че не вреди на бебчо
и аз сам се лекула от гъбички в края на бременноста обаче с канестен гин моя лекар увери тогава че не вредят на бебето. Успех !!!
« Последна редакция: Декември 14, 2010, 21:49:15 pm от bisisen »
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: гъбички и бременност
« Отговор #13 -: Декември 14, 2010, 23:26:32 pm »
За първи път в живота ми микробиологията ми не е чиста  :? Имам си Кандида  :x
От коя седмица може да се лекува, сега съм 17г-с.

аз съм слагала след 20та седмица Гиназол
ако няма дискомфорт и оплаквания от това, не е останало много
Гиназол еднократно и при двете бременности много добре повлия
иначе- ограничи сладкото до минимум, яж повече кисело мляко и сирене  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит