0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

графика на krisstina - ниска БТ
« -: Април 28, 2010, 14:41:10 pm »
Здравейте, момичета, бихте ли хвърлили едно око на графиката ми. Температурата е мерена анално с дигитален термометър, сутрин в 7:00. Това, което ме притеснява е че стойностите са много ниски за първа фаза - предните ми цикли са по принцип между 36.5-36.6/7, а сега това 36.3 направо ме плаши. От този месец започвам с тестове за О. Цикъла ми е между 28-35 дни, затова ще ги започна от 11 ден. Ще Ви бъда много благодарна, ако хвърляте по едно око на графиката ми. На 14.05 съм на профилактичен преглед при нов док. Не можах да си запазя час за по-рано, при д-р Анелия Барбова ще съм. Надявам се всичко да мине добре. Дано успея да хвана О с тестове този месец (Овю) и да се справя с тях  :? Правим опити от декември. Януари имах закъснение и видях втора бледа чертичка, но същия ден привечер ми дойде  :( Да се надяваме, че не е било някаква моя заблуда, а всичко е наред и скоро ще ги видя пак.
Успех и на вас, момичета
*
Re: графика на krisstina - ниска БТ
« Отговор #1 -: Април 28, 2010, 15:03:14 pm »
Здравей миличка и добре дошла при нас, надявам се да не коментираме дълго графиката ти на небременна, а скоро да се похвалиш с 2 ясни черти. А относно сегашната ти графика, твърде рано е за какъвто и да е коментар, по принцип като мериш с дигитален термометър, би следвало след сигнала да задържаш още 2-3 минути, за да отчете реално. Не мисля, че е проблем ниската БТ - имамомичета, на които съм гледала графиките и с по 36,00 Бт, така че успокой се има време- ще се разбере. Желая ти успех в начинанието и ще очакваме коментар след прегледа  :wink: :D
Re: графика на krisstina - ниска БТ
« Отговор #2 -: Април 28, 2010, 17:14:35 pm »
Благодаря за бързия отговор, дигиталния термометър го задържам 3 минути след сигнала, може би трябва и повече, не знам, следващия цикъл ще пробвам.
Обещавам да пиша след прегледа, дано всичко е ок.
*
Re: графика на krisstina - ниска БТ
« Отговор #3 -: Април 28, 2010, 17:19:39 pm »
Не се притеснявай, аз също съм имала цикли с по-ниски температури във фоликулярната фаза.
  Случва се, може да е от промяната на сезона.
 Важното е да има хубава разлика в температурите във фоликулярната и лутеалната фаза!
Re: графика на krisstina - ниска БТ
« Отговор #4 -: Април 28, 2010, 21:12:51 pm »
Изобщо не се притеснявай, погледни моята графика  :) Първа при това и първи месец на бебеправене, а се оказах бременна на финала! С доста по-ниски температури от твоите  :) Както те съветват момичетата дръж термометъра 3-4 минути след сигнала (аз не го правех и моите са вероятно с около една десета по-ниски от реалните, но така бях започнала цикъла и реших да го довърша до сигнала) Важно е да правят разлика температурите в двете фази!


Re: графика на krisstina - ниска БТ
« Отговор #5 -: Април 29, 2010, 09:55:43 am »
Благодаря Ви за подкрепата! Днес мисля да си купя друга батерия за термометъра, може и от нея да не отчита правилно. Снощи пробвах да измеря телесната под мишница, няма как да е 35.4 нещо не ми се връзва. Много е ниска, аз трябваше да съм замръзнала до сега.
federeta честито! Лека бременност и пухкаво бебче на финал! Ако знаеш как се надявам моята графика да е подобна на твоята и най-вече резултата накрая  :)
Re: графика на krisstina - ниска БТ
« Отговор #6 -: Април 29, 2010, 11:14:04 am »
Значи ще се надяваме заедно  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: Температурата ти не е ненормално ниска, и моята е била такава под мишницата. Освен това дигиталните термометри не са много точни и понякога ако я премериш пак повторно ще ти отчете различна температура! Според мен е най-добре да сравниш показанията му с друг, ако имаш. Слагаш ги под двете мишници и мериш едновременно или сутрин мериш базалната първо с единия, после с другия. Но има възможност да е и батерията. При всички положения не се притеснявай за стойностите, не са ненормални, има хора с по-ниска телесна температура и такива с по-висока от средностатистическата!


Re: графика на krisstina - ниска БТ
« Отговор #7 -: Май 11, 2010, 16:07:05 pm »
Здравейте, момичета

Днес температурата ми се повиши значително, което доста ме успокоява, предвид и положителните тестове за О. Въпроса ми е обаче кога настъпва от 12 до 48 часа от първия положителен тест или от последния. По-скоро май трябва да е от първия нали?
*
Re: графика на krisstina - ниска БТ
« Отговор #8 -: Май 11, 2010, 19:25:11 pm »
Kриси, зависи от наситеността на двата теста. Ако 1вия тест е бил по-наситен от втория,считай 1вия. Ако втория е по-наситен за всеки случай на др. ден сложете пак сърчице. Ову настъпва след 24-48 часа от положителния тест. Ако сметнеш може да е в деня, в който отново има положителен тест, може на по следващия ден да е. Прави тестовете от - до - :) Успех, дано БТ се задържи висока.
Според мен ову ти е или на 20 или на 21 ден.
« Последна редакция: Май 11, 2010, 19:26:42 pm от chin »
Re: графика на krisstina - ниска БТ
« Отговор #9 -: Май 11, 2010, 22:32:31 pm »
Подкрепям, 20 или 21 е ову, така че най-важните сърца са на място, ако можете и днес едно за всеки случай да сложите ще е супер  :D  :crossfingers:


*
Re: графика на krisstina - ниска БТ
« Отговор #10 -: Май 11, 2010, 23:43:10 pm »
Криси, направо си отличничка, мила!! Браво, браво!! Добре сте ги наредили сърцата!! Понякога Ову може и да е в същия ден на + теста. На мен ми се случва редовно...
Успех и много стиснати палци!  :crossfingers: :bfp:

*
Re: графика на krisstina - ниска БТ
« Отговор #11 -: Май 11, 2010, 23:59:37 pm »
ako е в същия ден ову на + теста, на другия ден пак ли ще е плюс ову теста?  :ask:
*
Re: графика на krisstina - ниска БТ
« Отговор #12 -: Май 12, 2010, 07:38:01 am »
Чини, не би трябвало да е + на следващия ден.. При мен обаче, всичко е на терсене. Ову ми е в същия ден при случаите, когато тестовете ми са правени сутринта(няколко такива имам)
И на следващия ден, пак 2 чертички...но 2рата не е по-тъмна, както предния ден..А съм сигурна, че Ову е минало вече, защото си усещам Ову-то. То стана малко дълго.. 
Сори Криси, за отклонението... :kiss:

Re: графика на krisstina - ниска БТ
« Отговор #13 -: Май 12, 2010, 09:31:25 am »
Ами дано О е била на 19 или 20-ти ден, в краен случай на 21  :lol:
Снощи бяхме много уморенки и нямахме сили за още едно сърчице, ако тези са достатъчни ще е добре  :wink:
Благодаря Ви, момичета, за бързите коментарчета   :bighug:

galiondi, дано след няколко дни имаш повод за празнуване :) Много хубава графика, стискам палчета да се появи положително тестче
« Последна редакция: Май 12, 2010, 09:33:46 am от krisstina »
*
Re: графика на krisstina - ниска БТ
« Отговор #14 -: Май 12, 2010, 23:02:06 pm »
Мерси Криси, аз ще минавам да поглеждам в твоята графика, дано не се налага да мериш БТ още веднъж! :) :balk_103:

*
Re: графика на krisstina - ниска БТ
« Отговор #15 -: Май 13, 2010, 14:53:31 pm »
Криси, ако БТ се задържи, ову е била на 20-ти ден. Няма формула да се изчисли точно кога настъпва ову след положителен тест при конкретна жена. Момичетата вече са ти написали стандартите - 12-48 часа, а с фоликуметрия няколко последователни месеца ще можеш да си направиш изводи кога точно се случва твоята.
Пожелавам ти бебето да се случи преди да задълбаеш в продробностите :goodluck:




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*
Re: графика на krisstina - ниска БТ
« Отговор #16 -: Май 13, 2010, 15:11:20 pm »
Криси, и според мен е на 20 ден и сърчицата са си точно на мястото. Дано да се задържи висока БТ, за сега си има ясно изразена, хубава двуфазност.
Re: графика на krisstina - ниска БТ
« Отговор #17 -: Май 13, 2010, 16:02:39 pm »
ollivia, chin, благодаря  :bighug:
Дано наистина се задържи висока температурата. Утре съм на преглед, при нов док, ще видим какво ще каже, дано да няма някакви кисти или подобни неща, не че до сега са ми откривали, но и от доста време не съм ходила на преглед и ми е притеснено  :?
Ще пиша как е минало, успех и на вас