0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Нов здравен министър
« -: Април 07, 2010, 15:49:35 pm »
Новият министър на здравеопазването в кабинета на Бойко Борисов е професор Анна-Мария Борисова.

Проф. Анна-Мария Борисова е eндокринолог, ръководител на Клиниката по тиреоидни и метаболитни костни заболявания в Университетската болница по ендокринология към Медицинския университет в София. Председател е на Българското дружество по ендокринология.

Завършва медицина в Медицинска академия - гр. София през 1974 година. Започва работа като интернист, Окръжна болница - гр. Ловеч. През 1980 година придобива специалност по вътрешни болести. През 1982 година придобива специалност по ендокринология. През 1987 година става доктор по медицина, а от 2005 година е доктор на медицинските науки. От 2006 година е професор, началник на Клиника по тиреоидни и метаболитни костни заболявания, Клиничен център по ендокринология, Медицински университет, гр. София. Има участия в над 10 клинични проучвания /в 7 от тях като главен изследовател/.

Председател е на Българско дружество по ендокринология и Българска лига за профилактика на остеопорозата. Справката за нея е от специализираното електронно издание “Мединфо”.

Проф. Борисова: Tиреоидните заболявания водят до сърдечносъдови усложнения
http://www.zdrave.net/Portal/WeekGuest/?evntid=weLP9%2FUPkw4%3D
« Последна редакция: Април 07, 2010, 15:52:37 pm от ultra »


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Нов здравен министър
« Отговор #1 -: Април 07, 2010, 15:58:09 pm »
http://www.puls.bg/health/news/news_4061.html

 Проф. Анна-Мария Борисова – новият министър на здравеопазването

Премиерът Бойко Борисов предложи проф. Анна-Мария Борисова за министър на здравеопазването, предаде dnes.bg.
Ендокринолог по професия, тя сяда в стола на подалия оставка Божидар Нанев.
Нанев подаде оставка, след като прокуратурата повдигна обвинение срещу него заради сключени през декември миналата година две неизгодни сделки за доставка на лекарства – антивирусни препарати "Тамифлу".

"Не съм имал съмнения, нито колебания за назначаването на когото и да е", коментира премиерът при представянето на Борисова.

"Здравната реформа е нещо, което трябва да се случи, и всички са съгласни за това. Всички знаят, че се източват пари от здравеопазването, никой не казва откъде се източват. Първата задача на здравния министър е да спре течовете в здравеопазването", заяви премиерът.

Според него Борисова има характера, компетентността, волята и начина, по който тя счита, че трябва да бъде проведена здравната реформа.

Досега проф. Анна-Мария Борисова е била шеф на клиника по тиреоидни и метаболитни костни заболявания в Медицински университет – гр. София.

Тя е и председател на Българското дружество по ендокринология и Българска лига за профилактика на остеопорозата.

Проф. д-р Анна-Мария Борисова завършва медицина в Медицинска академия – гр. София, през 1974 година. Започва работа като интернист, Окръжна болница – гр. Ловеч.

През 1980 година придобива специалност по вътрешни болести. През 1982 година придобива специалност по ендокринология.

През 1987 година става доктор по медицина, тема: "Инсулинова чувствителност и бета-клетъчна функция при различни форми на диабет".

От 2005 година е доктор на медицинските науки, тема: "Влияние на различните антиостеопорозни средства върху постменопаузалните метаболитни промени у жената".

От 2006 година – професор, началник на Клиника по тиреоидни и метаболитни костни заболявания, Клиничен център по ендокринология, Медицински университет – гр. София. Има участия в над 10 клинични проучвания (в 7 от тях като главен изследовател).
 
“Аз моята къщичка съм си я подредила и двора съм си помела, но чух, че други дворове не са изметени”, обяви сочената за наследничка на Божидар Нанев и добави, че вече я е срам да произнася думата здравна реформа, поради дългогодишната й употреба.

“Аз доста знам и мога да си служа с познанието”, уверено продължи представянето си Борисова и и за да докаже познанията си, набързо постави диагноза на всяка пета журналистка в Гранитната зала на Министерски съвет – остеопороза.

По думите й не бива да има прибързаност и пришпорване в сферата на здравеопазването.

“Аз съм на върха на кариерата си, търсен лекар съм и съм обичана в работата си. Не съм тръгнала с голямата кошница, но ще се радвам и малката да напълня”, изясни целите си професорката.

Според нея здравната реформа трябва да се прави с мисъл за болния.

Заместничката на Божидар Нанев бе категорична, че във всички случаи е необходима здравна карта.

"Трябват ни ред и дисциплина. Българинът е волна птица, обича да живее свободно, но да има дисциплина, е хубаво нещо”, подчерта Борисова.

Тя представи и предложената за заместник-министър Десислава Димитрова, която е специалист по здравна икономика.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нов здравен министър
« Отговор #2 -: Април 07, 2010, 16:14:21 pm »
да ни е честита! дано да работим успешно с нея.

п.п. свеки май лежа точно в нейната клиника преди 3 седмици. подредила си е къщичката горе-долу колкото и останалите клиники са си я подредили... ;)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Нов здравен министър
« Отговор #3 -: Април 16, 2010, 15:22:37 pm »
Аз съм лично лекувана от д-р Борисова преди години. Именно тя ме диагностицира с тиреоидит на Хашимото. Тогава бях едва на 15 и не е ставало на въпрос за отпечатъка, който може да остави това заболяване върху репродуктивната ми система. Но слава Богу, благодарение на адекватното лечение, до подобни усложнения не се стигна. Като цяло съм с добри впечатления от д-р Борисова. Симпатичен човек и с подход към пациента. Дано и на новия си пост бъде така всеотдайна както и като специалист.

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Нов здравен министър
« Отговор #4 -: Април 16, 2010, 15:44:28 pm »
Аз съм малко резервирана след вчерашното й "усмихнато" поведение. Дано не подминава с усмивка всички проблеми на родното здравеопазване...
« Последна редакция: Април 16, 2010, 16:09:18 pm от ultra »


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нов здравен министър
« Отговор #5 -: Април 16, 2010, 15:48:18 pm »
може и да не я одобрят... твърде дълго се бавят нещата...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!