0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Ехографски преглед в 5та седмица
« -: Февруари 18, 2010, 12:02:16 pm »
Здравейте, днес бях на преглед. В 5та седмица и 4 дена съм от дългоочакваната бременост, но .. при прегледа не се видя нищо. Единственото, което лекаря каза е че матката ми е дебела и хубава, но сакче все още не се вижда. Аз незнам защо, но не попитах лекаря дали това е нормално. Само разбрах, че другата седмица трябва пак да отида. Моля дайте ми отговор дали е нормално в 5та седмица, да не се види сакче. Малко се притесних, въпреки огромната радост, която изпитвам.
Благодаря.
*
Re: Ехографски преглед в 5та седмица
« Отговор #1 -: Февруари 18, 2010, 12:16:15 pm »
Никои ли няма да ме успокой!!!  :(
Моля ви момичета пишете какво мислите...
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Ехографски преглед в 5та седмица
« Отговор #2 -: Февруари 18, 2010, 12:21:59 pm »
здравей!

първо, с какъв ехограф те гледаха - вагинален или коремен?
второ, как точно изчисляваш гестационните седмици?
трето, имаш ли резултат от кръвен тест на ЧХГ?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Ехографски преглед в 5та седмица
« Отговор #3 -: Февруари 18, 2010, 12:25:37 pm »
Прегледа беше вагинален. На 10.01.2010 е последна менструация. Имам резултат само от домашен тест за бременост 2 теста и двата положителни.
Благодаря.
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Ехографски преглед в 5та седмица
« Отговор #4 -: Февруари 18, 2010, 13:35:52 pm »
А имаш ли точна представа кога е била овулацията ти ?
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Re: Ехографски преглед в 5та седмица
« Отговор #5 -: Февруари 18, 2010, 13:47:26 pm »
Винаги ми е идвало на 28ми ден и тъй като от 3 години правим опити за забременяване, няколко инсеминации и 1 ИКСИ, винаги ОВУ е била на 14ти ден, или в случая трябва да е било 23-24 януари. Наистина не съм следила този месец нищо. Просто бебето стана.
притеснено ми е че трябва да съм в 5 седмица и 4 дни, но нищо не се видя. Лекаря намекна, че "май има едно петънце, но май е рано". Аз аз нищооооооооо не попитах. Сега ме е яд адски много. Просто ако бях питала дали е нормално да не се вижда нищо. Каза само, че матката ми е дебела. Ох имам чувство, че се вкарвам във някакви филми.
Благодаря ви.
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Ехографски преглед в 5та седмица
« Отговор #6 -: Февруари 18, 2010, 13:51:15 pm »
Не знам какво да те посъветвам, но ако си притеснена можеш да посетиш още един лекар. Понякога определящ е не само вида на ехографа, а и доколко опитен е лекарят.
Не е лошо да пуснеш и кръвен ЧХГ тест. Доколкото знам, точица се вижда при нива над 1000.
Успех !
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Ехографски преглед в 5та седмица
« Отговор #7 -: Февруари 18, 2010, 13:59:26 pm »
да, crow ти е дала единствения възможен съвет. направи кръвен тест за бременност, най-добре е двукратен през 48 часа, и посети друг лекар за УЗ. ако овулацията е закъсняла с 1-2-3 дни, отиваш на към 5 г.с. точно, когато наистина може и да не се види още точката.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Ехографски преглед в 5та седмица
« Отговор #8 -: Февруари 18, 2010, 14:33:05 pm »
Утре отивам да правя кръвен. Мерси.