0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Промени в Кодекса на Труда
« Отговор #80 -: Август 29, 2010, 17:44:04 pm »
Йонита, защо си подписала заповедта? Никой не може да те накара насила. Ако не я подпишеш в 7 дневен срок, се счита, че отказваш и работодателят не може да те махне ей така. За него остават вече като варианти съкращение/за което той не би имал основание, предвид че взима друг човк на твое място/ или дисциплинарно уволнение, което е още по-трудно. Те работоодателите много обичат да заплащват с уволнение, ама разчитат, че ние не си знаем правата и ще се хванем. Не могат да те уволнят току-така.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Промени в Кодекса на Труда
« Отговор #81 -: Август 29, 2010, 19:10:27 pm »
не само, че я подписах, но и саморъчно я написах. Шефкта на нашия офис каза, че ако не я напиша и изпртя в централния ни офис, ще ме пуснат 3 месеца неплатена и няма да ми дадат и документите и ще станело по-зле за мен. Така че реших, че в такава обстановка не ми се остава да работя и за напред ще си мълча. Как ще се излиза за процедури с лъжи обаче не знам
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Промени в Кодекса на Труда
« Отговор #82 -: Август 29, 2010, 19:37:54 pm »
Ами щом си разписала, вече нищо не можеш да направиш. А относно пускането в неплаатен, какво да ти кажа. Винаги намират начин да те разкарат, ако искат. Като не могат да те уволнят, те принуждаават сам да напуснеш.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Промени в Кодекса на Труда
« Отговор #83 -: Август 29, 2010, 22:09:47 pm »
Ами щом си разписала, вече нищо не можеш да направиш. А относно пускането в неплаатен, какво да ти кажа. Винаги намират начин да те разкарат, ако искат. Като не могат да те уволнят, те принуждаават сам да напуснеш.
За съжаление ... е факт ...


Re: Промени в Кодекса на Труда
« Отговор #84 -: Август 30, 2010, 10:33:21 am »
Задължително ли трябва да се пусне отпуска, не може ли болничен?
*
Re: Промени в Кодекса на Труда
« Отговор #85 -: Август 30, 2010, 14:05:47 pm »
Лоша работа! Тъпа! Не ти ли влязат в положение,нямва ли разбиране от страна на работодател,нищо не може да се направи!Няма никаква защита  в КТ, а естествено никой не му се работи при отвратителен работен климат! Накрая излиза ,че трябва да се "спасяваме по единично"!?Кой с лъжи,кой с измислени болнични! Защо трябва да е така????
/www.mamaibebe.com][/url]
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Промени в Кодекса на Труда
« Отговор #86 -: Август 30, 2010, 16:37:13 pm »
Аничка, може и болничен, ако клиниката ти издаде. Но обикновено дават след пункцията. Можеш да вземеш от личния за стимулацията, но той дава до 7 дни.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Промени в Кодекса на Труда
« Отговор #87 -: Август 31, 2010, 07:05:33 am »
Аз просто исках да бъда коректна и казах, че през ден ще закъснявам с час и нещо, поле след пункцията ще ми дадат болничен и после вече ако стане не се знае и това беше причина да почнат да ми търсят заместник и съответно мен да изгонят след 3 месеца. От клиниката отказаха да ми дадат болничен за стимулациите. Единствения вариант е с фалшив болничен от 1 месец, но не всеки има връзки за му бъде издаден такъв.
Re: Промени в Кодекса на Труда
« Отговор #88 -: Август 31, 2010, 10:10:04 am »
Ами ще пробвам с болничен като ми се обадят от фонда, че аз нямам право на отпуска, от 2 месеца работя във фирмата. Ако не - ще напусна.
Re: Промени в Кодекса на Труда
« Отговор #89 -: Август 31, 2010, 10:12:44 am »
Лоша работа! Тъпа! Не ти ли влязат в положение,нямва ли разбиране от страна на работодател,нищо не може да се направи!Няма никаква защита  в КТ, а естествено никой не му се работи при отвратителен работен климат! Накрая излиза ,че трябва да се "спасяваме по единично"!?Кой с лъжи,кой с измислени болнични! Защо трябва да е така????

защото всичко в страната ни е объркано, това че по-трудно може да се сдобием с дете дирекно те дисквалифицира, което е потъпкванане на човешките ни права, но това е сега положението/
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Промени в Кодекса на Труда
« Отговор #90 -: Август 31, 2010, 10:55:02 am »
Jonita, не разбирам особено от трудово законодателство, но за мен постъпката на работодателя ти е отвратителна. Въпреки законовите промени, отсъствията по време на стимулация си стават с бягане от работа! Туй то. Точно въпрос на добра воля от страна на работодателя ти е да те пусне или не. Твоят е избрал да си върже гащите. И да остави млада жена със здравословен проблем и много скъпо струващо лечение на улицата. Кофти звучи, но е точно така.

За мен приемлив вариант би бил право на болничен за цялото време на процедурата. Няма да се гътне държавата от това. Пък и не всяка жена ще го ползва, но това бягане от работа е просто жив кошмар! 


 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
Re: Промени в Кодекса на Труда
« Отговор #91 -: Септември 06, 2010, 09:09:21 am »
За мен приемлив вариант би бил право на болничен за цялото време на процедурата. Няма да се гътне държавата от това. Пък и не всяка жена ще го ползва, но това бягане от работа е просто жив кошмар! 
:good_post:
-Това е невъзможно - казала Причината.
-Това е безразсъдство! - отбелязал Опитът.
-Това е безполезно! - отсякла Гордостта.
-Опитай... - прошепнала Мечтата.
Re: Промени в Кодекса на Труда
« Отговор #92 -: Септември 11, 2010, 16:37:13 pm »
Здравейте,
Виждам, че отдавна не е писано по темата, но искам да споделя своя опит, от който и стигнах до заключение, че не бива да се казва на работодателя, че въобще правите инвитро.
Месец май беше първия ми опит от фонда, за съжаление неуспешен. Понеже бях така добра и казах, че през ден ще закъснявам малко за работа и когато ми е трансфера ще съм болничен 7 дена /и естествено ако е успешен опита може да съм също болничен/ решиха да пуснат обява за друг човек, защото ако ме няма мен няма кой да ми върши работа /е освен някой колежка от офис в друг град/. И така дойде ново момиче и понеже до трансфер не се и стигна си я обучавах с уверението на работодателя, че ще си останем двете докато получа втората си заповед от фонда и започна втория опит. Но преди няколко дена ме накараха да подпиша заповед, че напускам по взаимно съгласие от 01.09 - няколко месеца преди втория си опит. И така сега за кога да търся нова работа се питам аз. Подла постъпка заради която съжалявам, че съм работила в тази уж престижна фирма.
Абе... какво ще кажете да си споделяме кои са добрите и кои са лошите работодатели, чувала съм направо покъртителни истории за уволнени жени и ми се е искало да знам кой идиот им е причинил това и някак си да му отмъстя /засега нищо не ми хрумва.. но .. има време.. /Аз имам невероятния късмет да работя във фирма, чийто собственици освен, че знаят за проблема ми са ми предлагали и заеми - и лични и служебни, никога съм нямала проблем с отсъствията - вземам си отпуск за процедурите. След първия опит се върнах още на следващата седмица след трансфера. На никой не казах /от суеверие/, но месеци по-късно стана дума за това и шефа ми се скара, че съм имала неблагоразумието да се върна на работа вместо да лежа у дома и да се пазя.. даа и такива шефове има.. аз работя във Генсофт ООД в офиса в Пловдив /ако на модераторите им се вижда кофти идеята ми - няма да се сърдя ако изтрият постинга ми. И след като съм започнала с рекламата, искам да Ви се похваля, че ние в Генсофт ООД всяка година участваме в Българската коледа - радвам се, че всички във фирмата бяхме единодушни в решението си да отделим от процента си и коледните премии за да имат всички коледа.. поне коледа да имат...
Re: Промени в Кодекса на Труда
« Отговор #93 -: Септември 14, 2010, 10:41:33 am »
Ако повечето фирми са така е хубаво, но реалността е друга.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Промени в Кодекса на Труда
« Отговор #94 -: Септември 14, 2010, 16:17:38 pm »
За жалост, такива фирми са все още изключения, а би трябвало да са правило :wink:
Дано занапред нещата се променят в положителна посока.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!