0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Някой знае ли?

В следовулаторната ми фаза е над 37.5 вечер и 3-4 десети по-ниска сутрин.
Дано слънчо огрее и моят дом ...
Аз не съм си правила труда да меря и вечер, не се и сещам нещо да съм чела по въпроса, но ми се струва, че дори да има разлика, не би трябвало да е толкова голяма. Може би, си мисля аз, да показва някакво възпаление това вечерно покачване на температурата  :roll:
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Цитат на: wassilena
Аз не съм си правила труда да меря и вечер, не се и сещам нещо да съм чела по въпроса, но ми се струва, че дори да има разлика, не би трябвало да е толкова голяма. Може би, си мисля аз, да показва някакво възпаление това вечерно покачване на температурата  :roll:


Васи, не ме сряскай, то ако има възпаление, сутрешната Т също ще е по-висока. Чувала съм и други момичета да споделят това, но аз нямам обяснение. Не че я меря редовно, само няколко пъти и съм озадачена.
Дано слънчо огрее и моят дом ...
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Стефани,
както сигурно си прочела в правилата за мерене на БТ това става сутрин ПРЕДИ ставане от леглото. Това е така, защото през нощта тялото е в покой и сутрешната температура е най-реална. През деня се движим, кръвта циркулира по-бързо и тялото се загрява. Нормално е вечер да е по-висока от сутрешната, но не може вечерната да се смята за достоверна.
Намерихме нашето синче.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Цитат на: stefani
Някой знае ли?

В следовулаторната ми фаза е над 37.5 вечер и 3-4 десети по-ниска сутрин.

След овулация ТТ се повишава под влияние на прогестерона.Това повишение може да бъде от 0,5  до  1,0 градуса ( теоретично).
ТТ през различните части на деня е различна. Така например най-ниска е температурата сутрин (имаше и фиксиран час , но не си спомням  точно , 7.00 часа, но може и да греша) , най-висока 17.00. И мисля, че се дължи на метаболизма (например една от причините за повишаване на ТТ е храносмилането)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    nesto

Защото е БАЗАЛНА температура - от БАЗА=основа
Тоест основата, от която тръгва дневната температура
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Щото съм си правила опит - вечерната температура минус три десети и се появява сутришната от следващия ден, с исключение на деня , в който ти идва цикъла.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
При мен се получава точно това теоретично повишение на ТТ след ову от 1 градус в предовулаторна фаза. В нормално състояние, без да съм болна или някакви неразположения ТТ до ову е 35.5, а след ову усещам "прегряване" на тялото и тогава ТТ скача до 36.6, дори 36.8. Ден два преди цикъл си пада в нормални граници (за мен де).
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
И аз много пъти съм мерила и вечер. Винаги е с 0.3 или 0.4 градуса по-висока.
Маря БТ в 7.30 ч. и преди ову е 36.4. Но съм забелязала събота и неделя- меря в 7.30ч.- 36.4, продължавам да спя и в 9.30 ч. е 36.7 градуса :balk_138:
Затова се старая да я меря винаги в точен час, защото много се обърквам  иначе :dontknow:

Еее момичета, ми то си е така - сутрин температурата на човек е най-ниска, независимо от фазата и всичко останало - не сте ли били в болница, където правят наред температурни криви - винаги рано-рано идва сестрата, посред нощ направо, за да ти мери температурата.
То и като е болен човек привечер му е най-зле, защото и тогава темп. е по-висока вечер.
Благодаря ти, Бени!