0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

nisko tsh i simptomi
« -: Април 25, 2006, 16:40:02 pm »
Много моля ако някой има ниско тсх да напише какви симптоми проявява-аз съм с 0.38 при референтни от 0.315 до 5 ь лошото е 4е почти нито един от хормоните ми не е в ред- супер висок андростендион ниски фсх и лх, много нисък Е2 и липса на нормален цикъл от 4 годинилЛошото е взех да пълнеяи да получавам булимични кризи,което много ме притеснява,Може ли да е свързано с щитовидната?
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
nisko tsh i simptomi
« Отговор #1 -: Април 25, 2006, 22:16:03 pm »
Здравей Крея!При мен случайно откриха ниски нива на TSH доста под нормата.Казаха ми че трябва задължително да си изследвам щитовидна  жлеза ,хормоните т3 т4 и ТАТ и МАТ.Но за сега отложих тези изследвания  за месец два.
Иначе цикъла ми е абсолютно редовен +-1 ден.Но проблемът е, че не всеки месец имам ову.,стерилитет.тънка лигавица.
Незнам дали има нешто с ТSH  но съм станала много нервна.
НЕПРЕМЕННО иди на ендокринолог и си направи хормонални изследвания и ТАТ и МАТ.Ще ти назначат лечение и нештата ще се коригират.Негуби време и се заеми с нештата.
Успех мила. :lol:  :lol:  :lol:
*
nisko tsh i simptomi
« Отговор #2 -: Април 26, 2006, 11:40:35 am »
Здравей,

Аз съм с ниско TSH и високи нива на FT3 i FT4. Това говори за хиперфункция на щитовидната жлеза. Твоята стойност на ТSH така както си написала е все пак в референтни граници, но на долна граница, което може би е индикация за наличие на проблем.
Хубаво е да си изследваш и FT3 i FT4, както и антителата МАТ и ТАТ.Възможно е проблема да идва точно от увеличението на антителата. Хубаво е и ехография на щитовидната жлеза да се направи.
Иначе признаците за хиперфункция на щитовидната жлеза са:учестен сърдечен пулс, често изпотяване на длани и крака, депресивни състояния /нервност повече от обичайното/, неспокоен сън, мускулна слабост и др.
nisko tsh i simptomi
« Отговор #3 -: Април 26, 2006, 14:41:33 pm »
При мен ТСХ дойде на долна граница, но ФТ4 ми е добре:

free T4: 1.13 ng/dl (0.71-1.85); TSH: 0.54 muIU/ml (0.47-5.01).

ТАТ и МАТ не съм изследвала още, но всички останали хормони са ми ОК и всичко по цикъла ми е наред.
Така че, надявам се да няма проблем от това ТСХ в долна граница.
Благодаря ти, Бени!







*
nisko tsh i simptomi
« Отговор #4 -: Април 26, 2006, 14:45:48 pm »
Фреши мен ако питаш изследвай си освен ТАТ и МАТ и FT3. При мен в началото TSH беше ниско, FT4 в граници, но FT3, TAT и MAT не бяха в норма.
Въпреки, че като гледам все пак си в граници, а и нямаш проблеми с овулацията, което ме навява на мисълта, че при теб може би няма проблеми и само излишно се притесняваш:)
nisko tsh i simptomi
« Отговор #5 -: Април 26, 2006, 14:51:47 pm »
Цитат на: vkas
Фреши мен ако питаш изследвай си освен ТАТ и МАТ и FT3. При мен в началото TSH беше ниско, FT4 в граници, но FT3, TAT и MAT не бяха в норма.
Въпреки, че като гледам все пак си в граници, а и нямаш проблеми с овулацията, което ме навява на мисълта, че при теб може би няма проблеми и само излишно се притесняваш:)


Вкас, благодаря, много ценен съвет ми даваш. Лекарите някак казаха, че щом ФТ4 било добре, значи нищо, обаче така и така ще ходя в петък при ендокринолог да му искам ТАТ и МАТ и се чудих какво друго да му искам, та ми даваш добра идея - ФТ3!

Уж всичко ми наред с цикъла, но понеже не е ясно що не става бебето, гледам всички възможни причини под лупа.
Благодаря ти, Бени!







*
nisko tsh i simptomi
« Отговор #6 -: Април 27, 2006, 11:46:17 am »
Разбирам те Фреши:)Наистина си поискай и FT3 заедно с TAT и MAT.
Ако има някакъв проблем съм насреща за консултация, но се надявам искрено излишно да се притесняваш :balk_21: