0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Въпрос за изследване на хормоните
« -: Април 02, 2006, 19:32:17 pm »
Здравейте момичета,

Предстои ми да ми се изследват всички хормони.Първите хормони които ще изследвам са на 3-ти ден от цикъла ми и това са:FSH, LH, E-2

За следващите хормони обаче се изисква от мен да не съм яла и пила нищо в продължение на 14 часа.Това са хормоните: Total Testosterone, Free Testosterone,Androstenedione, LDL, HDL, 17-OH Progesterone, Fasting Insulin i Progesterone.

Дадоха ми списък със инструкциите които трябва да спазя преди да дам кръв.И Тук искам да ви попитам момичета за изследването ми на вторите хормони за които не трябва да съм яла 14 часа никъде не прочетох на кой ден е добре да ги направя а само че се изисква 14 часа гладна и жадна.Знаете ли на кой ден е най добре да ги направя?

Благодаря ви предварително.
Въпрос за изследване на хормоните
« Отговор #1 -: Април 02, 2006, 19:41:43 pm »
Няма значение деня, можеш да ги направиш заедно с първите три (ако ти понася по време на кървене да не се храниш 14 часа, разбира се).

14 часа не трябва и да пиеш вода ли  8O
Въпрос за изследване на хормоните
« Отговор #2 -: Април 02, 2006, 19:58:52 pm »
Благодаря ти little-rabbit за отговора.

Ами да пише че за тези 14 часа дори и вода нетрябва да пия.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Въпрос за изследване на хормоните
« Отговор #3 -: Април 02, 2006, 20:04:53 pm »
Ква е тая новост?
Въпрос за изследване на хормоните
« Отговор #4 -: Април 02, 2006, 20:12:52 pm »
lady,да ти кажа нямам представа дали е новост или не  :D
Аз живея в чужбина и може би тук това са им изискванията.Каквото кажат аз спазвам.
*
Въпрос за изследване на хормоните
« Отговор #5 -: Април 10, 2006, 09:28:06 am »
Момичета, искам и аз да ви попитам за хормоналните изследвания. Последната ми М е на 16 януари, не ми е идвало почти 3 месеца, имала съм Овулация, не съм бременна ( установено на УЗИ).
Гинеколога който посетих каза да изследваме хормони(тестостерон, пролактин, на щитовидната жлеза и т.н). Каза да си взема направление за ендокринолог и да отида пак при него, написа ми и рецепта за дуфастон 3 Х 1 таблетка дневно.
Въпроса ми е кага се правят хормоналните изследвания?
Да пия ли Дуфастон и да чакам да ми дойде М и тогава да ме изследват, или да не го пия и да ми вземат кръв за тестовете и тогава за започна приема му ??? :help1:
Разбрах че дуфастона е хормонален препарат и се опасявам да не ми обърка изследванията, ако ми ги правят преди М.
Съжалявамако е било много объркано и аз самата съм объркана.
моля да ме посъветвате. :balk_144:





*
Въпрос за изследване на хормоните
« Отговор #6 -: Април 10, 2006, 15:41:00 pm »
Цитат на: GREEN
Момичета, искам и аз да ви попитам за хормоналните изследвания. Последната ми М е на 16 януари, не ми е идвало почти 3 месеца, имала съм Овулация, не съм бременна ( установено на УЗИ).
Гинеколога който посетих каза да изследваме хормони(тестостерон, пролактин, на щитовидната жлеза и т.н). Каза да си взема направление за ендокринолог и да отида пак при него, написа ми и рецепта за дуфастон 3 Х 1 таблетка дневно.
Въпроса ми е кага се правят хормоналните изследвания?
Да пия ли Дуфастон и да чакам да ми дойде М и тогава да ме изследват, или да не го пия и да ми вземат кръв за тестовете и тогава за започна приема му ??? :help1:
Разбрах че дуфастона е хормонален препарат и се опасявам да не ми обърка изследванията, ако ми ги правят преди М.
Съжалявамако е било много объркано и аз самата съм объркана.
моля да ме посъветвате. :balk_144:


Дуфастона ще повлияе само на ПРОГЕСТЕРОНА.
А твоя гинеколог иска да изследвата - тестостерон, пролактин и щитовидните.
Слушай си доктора каквото ти е казал и пий дуфастона.
Целта на дуфастона е да ти предизвика М., (щом казваш че 3месеца си нямала) , и след това на 3-5ден предполагам ще ти назначи другите хормони.
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"


Въпрос за изследване на хормоните
« Отговор #7 -: Април 10, 2006, 15:42:20 pm »
Тези хормони, които ти е казал доктора да изследваш могат да се правят по всяко време, нямат определен ден от цикъла. Дуфастона, както ти е писала Роми, няма да повлияе.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Въпрос за изследване на хормоните
« Отговор #8 -: Април 10, 2006, 15:48:58 pm »
за 14 часа ще умреш от жажда  :D
*
Въпрос за изследване на хормоните
« Отговор #9 -: Април 11, 2006, 09:20:06 am »
Благодаря ви за отговорите, момичета :)
Днес пак съм на преглед при гинеколога, като имам резултати от хормоналните изследвания пак ще пиша :)





Въпрос за изследване на хормоните
« Отговор #10 -: Април 26, 2006, 01:13:00 am »
Момичета , преди 2 седмици си правих изследване на хормоните на определените дни,днес обаче ми казаха че трябва да повторя някои хормони като Пролактинин,Free T4, Free T3 и BH.
Навсякаде прочетох,че тези хормони специално няма значение на кой ден от цикъла се изследват, но аз искам да ви попитам мога ли да ги изследвам по време на самия М. ?
Благодаря ви предварително.
Въпрос за изследване на хормоните
« Отговор #11 -: Април 26, 2006, 14:16:34 pm »
Пролактин, Free T3, Free Т4 и TSH - можеш по всяко време, включително и по време на менструация.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Re: Въпрос за изследване на хормоните
« Отговор #12 -: Април 26, 2006, 14:38:55 pm »
Цитат на: sunnyflower
За следващите хормони обаче се изисква от мен да не съм яла и пила нищо в продължение на 14 часа.Това са хормоните: Total Testosterone, Free Testosterone,Androstenedione, LDL, HDL, 17-OH Progesterone, Fasting Insulin i Progesterone.



Това за Прогестерона истина ли е :roll:  че аз винаги съм го изследвала след закуска :D

В коя държава това?
Благодаря ти, Бени!







Въпрос за изследване на хормоните
« Отговор #13 -: Април 26, 2006, 23:16:59 pm »
Благодаря ти Васи за информацията още днес отидох и си ги направих.

FreshBreeze да ти кажа представа си нямам дали е така или не.Предполагам че за прогестерона не е от значение дали си хапнал или пил нещо преди това,но понеже когато ми вземаха кръв за прогестерона ми вземаха кръв и за други хормони и може би за тях се изисква да съм гладна и жадна 14 часа,а аз изпълнявам всичко каквото ми кажат.Става въпрос за Канада.
Въпрос за изследване на хормоните
« Отговор #14 -: Април 27, 2006, 07:32:22 am »
Гладен и жаден е условие само за Плолактина, колкото до тези които трябва да повтовиш по принцип няма значение на кой ден от цикъла, но лекар ми каза, че  е желателно спрямо предните да са в същото време ако трябва да се съпоставят, защото макар и минимално също варират.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Въпрос за изследване на хормоните
« Отговор #15 -: Април 27, 2006, 23:33:39 pm »
Едно въпросче, през декември 2005 си направих LH, FSH. etradiol който беше 15. 32 и трябва ли да си ги правя пак... Аз по принцип ходя гладна за всичките хормони...  8O  :P
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Въпрос за изследване на хормоните
« Отговор #16 -: Април 28, 2006, 10:24:38 am »
Е, реф. стойнсти какви бяха?
*
Въпрос за изследване на хормоните
« Отговор #17 -: Април 28, 2006, 10:51:50 am »
ами на естрадиола-24.5_195.0
fsh-3.5-12.5 стоиност 6.73
lh-9.48 при граници 2.4_12.5
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Въпрос за изследване на хормоните
« Отговор #18 -: Април 28, 2006, 10:57:05 am »
Добре са.
Въпрос за изследване на хормоните
« Отговор #19 -: Април 28, 2006, 11:10:34 am »
Нали и хормоните на щитовидната се правят на гладно?

А ТАТ и МАТ?
Благодаря ти, Бени!