0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
токсоплазмоза през ЗК.
« -: Юли 28, 2009, 14:23:29 pm »
Здравейте!
Знаете ли къде може да се направи изследване на токсоплазмоза през ЗК, имам направление от личната, а навсякъде го правят платено, звънях в Кандиларов, Цибалаб, Лора и Бодимед.
Трябва да направя и листериоза, цитомегалавирус, микоплазма и уреаплазма, хламидии, къде ги правят най-евтино, в хеи ли.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: токсоплазмоза през ЗК.
« Отговор #1 -: Юли 28, 2009, 16:36:39 pm »
Мисля, че мястото е Центъра по заразни и паразитни болести, но не съм съвсем сигурна. Дано се вслючат и други момичета. Не мисля ,че минават през ЗК, но поне цените са по-нормални и били уж най-точните.
*
Re: токсоплазмоза през ЗК.
« Отговор #2 -: Юли 28, 2009, 18:13:45 pm »
Защо най-добре не питаш личната ти лекарка след като ти е дала направление за токсоплазмоза по ЗК къде да отидеш да го направиш. Друго за което се сещам е да попиташ и в ХЕИ!
Re: токсоплазмоза през ЗК.
« Отговор #3 -: Юли 28, 2009, 20:05:02 pm »
Здравейте!
Знаете ли къде може да се направи изследване на токсоплазмоза през ЗК, имам направление от личната, а навсякъде го правят платено, звънях в Кандиларов, Цибалаб, Лора и Бодимед.
Трябва да направя и листериоза, цитомегалавирус, микоплазма и уреаплазма, хламидии, къде ги правят най-евтино, в хеи ли.
Миналата година правих изсл.на токсоплазмоза и листериоза в центъра по паразитни болести и след това отидох до вирусологията която също е към тях за изсл.на рубеола и цитомегаловирус.Не си спомням кое колко струваше по отделно но имам спомен че ми излезнаха 110 лв.всичките.По здравна каса доколкото знам тези изсл.няма къде да се направят но от друга страна щом личната е дала направление значи може някъде,питай нея най-добре.

Re: токсоплазмоза през ЗК.
« Отговор #4 -: Юли 28, 2009, 21:34:00 pm »
Миналата година гинеколожката ми беше дала направление за изследване на токсоплазмоза и ми каза да проверя в центъра по заразни и паразитни болести, но там се оказа, че го правят само платено. Разпитах за други места, където евентуално го правят по ЗК, но така и не открих. Накрая го направих срещу около 60 лв. в центъра по заразни и паразитни болести. Доколкото разбрах ЗК плаща някаква минимална сума за това изследване, а повечето места използват някакъв друг, по-скъп метод за изследването и сумата плащана от ЗК не достигала, затова го правели само платено.
*

    inski

  • ***
  • 150
  • Моля,пишете ГРАМОТНО!Използвайте буквите "Ъ" и "Й"
Re: токсоплазмоза през ЗК.
« Отговор #5 -: Юли 28, 2009, 23:34:41 pm »
Аз писах на силванченце на лични,но сега и тук ще се включа по темата,по здравна каса според мен ще ги направят в РИОКОЗ.
Сега да напиша и мен какво ме вълнува в момента:В момента съм в Гърция и тъй като вече минавам 6-ти месец разбрах,че трябва да си направя изследвания за гестационен диабет и албумин.Имам Европейска Здравна Карта и отидох днес на лекар,но той държи да си направя всички възможни изследвания,включително токсоплазмоза,която в БГ е изследвана-имам имунитет,иска още куп други-цитомегало вирус и другите немога да ги разчета.Сега се чудя какво да правя при положение,че ще си раждам (живот и здраве)в България.
Вече съм при мама!!!Името ми е Гергана и тежа 3,900г и съм висока 52см

 http://www.facebook.com/photo.php?pid=30400192&l=8a99371c23&id=1167931675

http://www.facebook.com/photo.php?pid=30839992&l=87d3c78751&id=1167931675