0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Търся капки Инфакол!
« -: Юни 17, 2009, 21:19:52 pm »
Здравейте.
Имаме сериозни проблеми с коликите.
Пробвахме с Еспумизан Л,Сап Симплекс,чай Хип и др.
Много ми хвалят Инфакол ,а и чета добри отзиви.
Помолих позната да ми ги донесе от Англия,но вчера се върна и каза ,че ги дават само с рецепта.
В аптечната мрежа у нас липсват.
Някой да има останали или да може да ми прати от Англия или Гърция?
Ще съм много благодарна и за съвети !


Д-р Стаменов,обичаме ви!
*
Re: Търся капки Инфакол!
« Отговор #1 -: Юни 17, 2009, 21:39:29 pm »
има го в аптеки Ремедиум  :)
а в Англия със сигурност не е с рецепта, продава се във всяка дрогерия :wink:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Търся капки Инфакол!
« Отговор #2 -: Юни 17, 2009, 23:26:23 pm »
потърси и в продавалника и форума за продажби на бг-мама. редовно продават инфакол мамите там.
абсурд е да е с рецепта в Англия, ама карай...

апропо, не разчитайте прекалено на тоя инфакол. съставката (активното вещество) е същата като в еспумизана и саб симплекса. на нас не ни е помогнал повече от останалите илачи.
бавно хранене, добро оригване, да не се пени млякото, ако сте на АМ, търпение и тапи за уши. за стотен път цитирам д-р Спок, който казва, че борбата с коликите е наполовина спечелена, когато родителите осъзнаят, че не могат да ги победят.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Търся капки Инфакол!
« Отговор #3 -: Юни 17, 2009, 23:36:05 pm »
мда, така е, сватя, права си :lol:
изпробвах 5 вида капки, тц, ефект никакъв, че даже и сушоара не действаше всеки път, просто дойде денят Х, детето стана на 2м. и 6д. и коликите спряха :lol:
а вярвайте ми, изпробвахме всичко, и въртолетчета, и самолетчета, и тигърчета, без ръце оставахме от носене и гушкане, а детето си се дереше, чак на мен ми идваше да рева с нея :(
търпение му е майката :lol:
*
Re: Търся капки Инфакол!
« Отговор #4 -: Юни 17, 2009, 23:49:55 pm »
И на нас не ни помогна инфакола, за съжаление Вале, подарих ги останалите ми опаковки, но нямахме кой знае какво подобрение, както казват другите идва денят Х и децата спират да реват или поне вече можеш да разбереш рева от какво е :wink:
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Търся капки Инфакол!
« Отговор #5 -: Юни 18, 2009, 00:18:24 am »
Няма лек за тия колики за съжаление  :(
Вики как беше...олеле...не искам да си спомням...нямаше ден, нямаше нощ, пийва млекцето и след 5 минути се почва...
Нищо не помогна, поне в нашия случай...
Пробвахме всичко, до което можахме да се докопаме аз и мои роднини, близки, приятели...
То не беше снабдяване от Гърция, Германия, Англия, Австрия...
Започна да спи от капки Колийф, по цели два часа...не беше за вярване.
Опитай, ако искаш, но са доста скъпички - 30лв и стигат за около седмица...
Поне с чиста съвест да знаеш, че си опитала всичко...
Хайде успех и дано бързо премине тоя проблем, че сърцето ми се свива като се сетя  :x
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Търся капки Инфакол!
« Отговор #6 -: Юни 18, 2009, 00:21:04 am »
"Колики"

*бебето е гладно 80-90 % от случаите.
*бебето има рефлукс- антирефлуксно мляко. Симптоми -извиване като дъга, плач след първи глътки мляко, понякога и повръщания.
*или газове от лактазен недоимък= НАН сензитив и проблема се решава.
*истински колики -2-3%
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Търся капки Инфакол!
« Отговор #7 -: Юни 18, 2009, 17:12:10 pm »
Вали, Инфакол има във всички софийски аптеки Ремедиум.
За мен също не са панацея. Носиха ни ги от Англия (без никаква рецепта), но ефектът не беше задоволителен. На 45 дни инахме на Колийф. Незнам, дали помогнаха или просто дойде моментът за спиране, но бебето зпочна да спи спокойно и да не се дере денонощно.
ПП Не е било глад. :wink:


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    Svetlyo

ИНФАКОЛ-ЗАКУПЕТЕ
« Отговор #8 -: Юни 30, 2009, 14:04:43 pm »
ТЪРСИТЕ ДА ЗАКУПИТЕ ИНФАКОЛ?

*******
Има законен начин на разпространение на Лекарствени средства в България.
Ако сте представител на фирмата производител, укажете Аптеките които снабдявате.
Не пишете с главни букви- излиза че викате в нечие лице.
Регистрирайте се (тук, във форума).
Който иска да рискува и закупува от Вас, нека прави това на своя отговорност чрез контакти с Вас на л.с. .
« Последна редакция: Юни 30, 2009, 14:14:04 pm от Birdie »