0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Лаборатории и резултати
« -: Май 14, 2010, 15:09:17 pm »
Ходя при лекар от клиника Щерев, която явно работи с няколко лаборатории, до сега имам резултати от три-Геника за уреаплазма и микоплазма, Цибалаб за хормоните и Кандиларов за микробиологията.
Съпругът ми си пускаше микоплазма и уераплазма в Кандиларов, резултатът излезе с антибиограма.
Моят резултат от Геника е само микоплазма хоминис и уреаплазма-положителен, няма антибиограма.
Същото изследване на Кандиларов не са открили уреаплазма при мен.
Няма ли някакви норми, които да следват лабораториите при преценка на резултата и не е ли редно да има винаги антибиограма?

Второто ми питане,в микробиологията ми от Кандиларов няма антибиограма. Ще помоля ако има някой, който може да я разчете, да ми помогне какво значи това, защото лекарката ми е болничен цял месец и още се чудя при кой друг лекар от Щерев да отида:


Микробиология : 
Вид материал :
Вагинален секрет  Микроскопски материал :
левкоцити - (-) Lactobacillus spp - (-) "clue cells" Грам (-) финни кокобактерии (Gardnerella spp) 
Културелно изследване:
1. Банална флора
2. Кандида
3. Микоплазми
4. Уреаплазма
5. 
Състояние :
1. не се изолира
2. не се изолира
3. Mycoplasma hominis (+)
4. не се изолира
5.
 
Препоръки :
Бактериална вагиноза 
 

Микробиология : 
Вид материал :
Вагинален секрет  Микроскопски материал :
 
Културелно изследване:
1. Т.вагиналис
2.
 
 
Състояние :
1. не се изолира
2.
 
(че имам микоплазма ми е ясно)
 
Благодаря
Re: Лаборатории и резултати
« Отговор #1 -: Май 15, 2010, 14:44:47 pm »
Имел, специално в Геника правят ДНК изследване за микоплазми и уреаплазни което дава сигурност почти на 100%. Може би поради тази причина нямаш антибиограма - просто друг тип е изследването (т.е. не е чрез култивиране - дано не греша термина и за това нямаш антибиограма).
При другия вид изследване (с култивирането) не се е хванало при теб, а само при мъжът ти. Този метод мисля, че има около 60% точност (поне така пишат в брошурите на Геника).
Консултирай се с доктор за разчитането. Отиди в клиниката на Щерев, просто ще те препратят към друг доктор предполагам.
Съжалявам, че не мога да ти бъда полезна с разчитането, но не съм доктор.
« Последна редакция: Май 15, 2010, 16:18:53 pm от Magdalena78 »
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
Re: Лаборатории и резултати
« Отговор #2 -: Май 15, 2010, 19:29:26 pm »
Благодаря за отговоря.
Вече записах час при друг лекар, но просто ми направи впечатление, че хем има "нещо", нем няма антибиограма-за Кандиларов става въпрос.
*
Re: Лаборатории и резултати
« Отговор #3 -: Май 16, 2010, 14:41:37 pm »
Ние също лекувахме преди време Микоплазма и Уреаплазма. Много е важно да имаш антибиограма или поне един от двама ви. Щама обикновенно е един и същ и се лекува с едни и същи антибиотици. При нашето лечение мъжа ми имаше антибиограма и пиехме еднакви антибиотици. Като отидеш на лекар вземи и неговата антибиограма.
Re: Лаборатории и резултати
« Отговор #4 -: Май 17, 2010, 09:58:59 am »
Мислех го това, Lucky, но "Кандиларов" при мен откриват микоплазма, но не и уераплазма, а при него обратното и антибиограмата му е за уреаплазма.
Естествено, не съм лекар, утре ще видим какво ще каже лекарят, но да, малко непълна ми се струва цялата работа.