0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Правени на 3-ти ден от МЦ, в лаборатория "Писанец" - Пловдив


Естрадиол - 48 - реф. - 39 - 189
ЛХ - 5,68 - реф. - 1 - 18
ФСХ - 4,36 - реф. 4 - 13
Тестостерон - 0,29 - реф. - 0,05 - 0,73
  Пролактин - 41,57 - реф. - 1,39 - 24,20

Вече не знам какво да го правя този пролактин :cry:
А за естрадиола какво ще кажете???
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Ами да споделя и моите резултати.....
« Отговор #1 -: Април 26, 2006, 20:02:49 pm »
Цитат на: Mari_Pz
Правени на 3-ти ден от МЦ, в лаборатория "Писанец" - Пловдив
Естрадиол - 48 - реф. - 39 - 189
ЛХ - 5,68 - реф. - 1 - 18
ФСХ - 4,36 - реф. 4 - 13
Тестостерон - 0,29 - реф. - 0,05 - 0,73
  Пролактин - 41,57 - реф. - 1,39 - 24,20
Вече не знам какво да го правя този пролактин :cry:
А за естрадиола какво ще кажете???

Пролактина е висок.
ЛХ/ФСХ е 1,3.   Ако е повече от 1,5 - СПКЯ . Има и един момент, когато това съотношение е добро, но щом Естрадиола е близо до долната граница, също може да говори за СПКЯ. И висок пролактин?
Миличка не ме разбирай погрешно, не искам да те плаша, не съм специалист и може да греша. Просто коментирам стойностите.
Лекарят какво каза? Той как ги коментира?
Пролактина е висок и ще трябва лечение.
А и при хормоните всичко е свързано, ако единият е извън норма и другите се променят.
Съжалявам  :cry:
Желая ти успех

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Ами ето и моите резултати от изследване на хормони
« Отговор #2 -: Април 27, 2006, 13:25:25 pm »
Мари, за пролактина си знаеш. ти с какво го лекува до сега?
за естрадиола ще се повторя за н-ти път, почвай да зобаш вит. Е. до 800 мг. е безопасно, но попитай лекар колко да пиеш. аз лично пиех по 400 мг. дневно около година докато не забременях. моят естрадиол беше по средата на рефернтните стойности.
Ами ето и моите резултати от изследване на хормони
« Отговор #3 -: Април 27, 2006, 13:46:51 pm »
За Пролактина - Парлодел, ама само по 1/4 сутрин и вечер, сега увеличихме дозата на 1/2 сутрин и вечер.
Абе тоя витамин Е нещо не ми се отразява добре на фигурата беееееееее :oops: , а чист или може Герикапс да пия? Той до овулация ли се пиеше?
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Ами ето и моите резултати от изследване на хормони
« Отговор #4 -: Април 27, 2006, 13:54:06 pm »
не ти се отразява добре на фигурата трънки :D въобразяваш си. Герикапс-а е и с вит. А и не можеш да си докараш високата доза. само вит. Е. на Солвей фарма го има в различни дозировки. аз вземах от 400 мг. без прекъсване, всеки ден.
Ами ето и моите резултати от изследване на хормони
« Отговор #5 -: Април 27, 2006, 14:08:23 pm »
Ами тогава още днес ще си го купя :lol: Мерси мила!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Ами ето и моите резултати от изследване на хормони
« Отговор #6 -: Април 27, 2006, 14:10:26 pm »
Аз пия по 600 мг. вит.Е дневно, без прекъсване  (вече 7-8 мес.) и не ми се отразява на кг. Дебелея си от сладкото. :)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Ами ето и моите резултати от изследване на хормони
« Отговор #7 -: Април 27, 2006, 16:38:17 pm »
Мари незнам дали ме помниш , аз юни 2005 бях със пролактин -2300 при референтни 513.С бромокриптин  октомври спадна на 177 ,постипенно спрях бромокриптина за два месеца и профилактично пак на изследване и изненада-2060 при същите реф. стойности.Май ще го пия до успех дето се вика.Успех в борбата.
*
Ами ето и моите резултати от изследване на хормони
« Отговор #8 -: Април 27, 2006, 17:33:04 pm »
Аз пия парлодел от около 7-8 години. Спрях го първия път след около 2 години прием и след около 6 месеца се появиха проблемите (кървене на 10 ден от цикъла). Изследвания- пак се беше повишил- лечението продължи. След години го спрях за втори път и проблемите се появиха след ок 1 год и аз без изследвания си го започнах сама. П думите на моя гинеколог ще си го пия или до 3 мес бременност поне или доживот. Може би е безотговорно от моя страна, но не съм правила ЯМР и не знам причините за завишението му, но с 1/2 таблетка на ден ми е в норма и се чувствам добре. Чувала съм от лекари, че парлодела е по-качествен от бромокриптина - по-малко странични ефекти, а и съдържанието на лекуващата субстанция в таблетките е по-равномерно разпределена (т.е. има еднакво количество във всяка таблетка..., което е важно особено ако взимаш по 1/2 или 1/4).
Извинете, стана много дълго!
Ами ето и моите резултати от изследване на хормони
« Отговор #9 -: Април 28, 2006, 08:04:45 am »
Да, аз не съм спирала Парлодела, просто намалихме дозата, но явно не е трябвало. Иначе знам, че се пие до забременяване. Ами ще се борим пък да видим....
Ами ето и моите резултати от изследване на хормони
« Отговор #10 -: Април 28, 2006, 11:15:26 am »
Добре де, а какъв е проблемът с естрадиола? И моят излезе нисичък в началото на цикъла, но доколкото разбрах от лекарите, това е добре? Щото покрай овулация ми се качва, при това доста - към 380 на един фоликул. Въобще естроген имам в изобилие по принцип, лигавицата ми става 20мм 8O
Благодаря ти, Бени!







Ами ето и моите резултати от изследване на хормони
« Отговор #11 -: Април 28, 2006, 11:18:10 am »
Ами и аз мислех, че е нормално, ама някои момичето от форума ми казаха, че бил нисък :roll: Незнам и аз вече, така се омотах......