0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте, момичета? Опитах се да намеря отговор на въпроса си, но явно не съм успяла да изчета всичко. Назначавали ли са ви пълен ендокринен профил и какво точно значи това? На мен ми го препоръча неврохирург във връзка с диагноза "микроаденом на хипофизата". Ендокринологът обаче ми пусна изследвания само на пролактина, ЛХ и ФСХ (всички са в норма!). Но си мисля, че има нещо пропуснато  :roll: Моля, който има опит в това отношение, да каже нещо повече по въпроса! Благодаря предварително!
Още хормони - какво е "пълен ендокринен профил"?
« Отговор #1 -: Май 12, 2006, 21:36:22 pm »
Чудна работа. Аз знам, че при микроаденом на хипофизата Пролактина  е завишен??? Явно не винаги е така?? :dontknow:

Още хормони - какво е "пълен ендокринен профил"?
« Отговор #2 -: Май 13, 2006, 13:24:15 pm »
Saliina, как точно ти беше открит този аденом?
*
Още хормони - какво е "пълен ендокринен профил"?
« Отговор #3 -: Май 15, 2006, 09:39:04 am »
Да не би да е сгрешен диагнозата?..(дано)
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Още хормони - какво е "пълен ендокринен профил"?
« Отговор #4 -: Май 15, 2006, 10:44:19 am »
тя може би пие препарат вече, затова пролактина е в норма.
Салина, зависими от хипофизата са и щитовидните хормони, изследвай и тях - ТСХ, ФТ3, ФТ4
Още хормони - какво е "пълен ендокринен профил"?
« Отговор #5 -: Май 15, 2006, 14:37:24 pm »
Здравейте отново! Слава Богу, le е права - диагнозата наистина е сгрешена  :lol: !!! Ходих на ядрено-магнитен резонанс във Военна болница (Пловдив) и я отхвърлиха напълно! А ми я "откриха" на обикновен скенер, където наистина почти нищо не се виждаше (или поне аз не можах да разбера кое е аденом). Доколкото знам, резултатът от резонанса дава почти 100 % сигурност!? За всеки случай ще послушам manhattan и ще изследвам и другите хормони. Благодаря на всички за мненията! Поздрави!
Още хормони - какво е "пълен ендокринен профил"?
« Отговор #6 -: Май 15, 2006, 15:17:40 pm »
Браво за добрите вести :D

Желая ти успех :D
Благодаря ти, Бени!







*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Още хормони - какво е "пълен ендокринен профил"?
« Отговор #7 -: Май 15, 2006, 21:21:03 pm »
Цитат на: Saliina
Здравейте отново! Слава Богу, le е права - диагнозата наистина е сгрешена  :lol: !!! Ходих на ядрено-магнитен резонанс във Военна болница (Пловдив) и я отхвърлиха напълно! А ми я "откриха" на обикновен скенер, където наистина почти нищо не се виждаше (или поне аз не можах да разбера кое е аденом). Доколкото знам, резултатът от резонанса дава почти 100 % сигурност!? За всеки случай ще послушам manhattan и ще изследвам и другите хормони. Благодаря на всички за мненията! Поздрави!




Радвам се диягнозата не е вярна и всичко е наред!!!!Успех мила!!! :lol:
*
Още хормони - какво е "пълен ендокринен профил"?
« Отговор #8 -: Май 16, 2006, 10:18:51 am »
YESSS!!! :blob10:
Още хормони - какво е "пълен ендокринен профил"?
« Отговор #9 -: Май 16, 2006, 14:17:25 pm »
Благодаря ви момичета! Благодаря, че ви има!!! Съвсем отскоро влизам в този форум и наистина не мога да опиша с думи благодарността си за разбирарането от ваша страна и съветите, които давате! За съжаление аз нямам много опит ...
След като ми се размина диагнозата "аденом", сега остава да реша и проблема с поликистозата. Но тук някъде четох, че във форума няма жена с такава диагноза, която да не е забременяла в даден момент  :D
Искрено се надявам да е така и стискам палци на всички тук! Опитите продължават :oops: Дано скоро има добри новини! От всички, които очакват радостното събите! Успех!
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Още хормони - какво е "пълен ендокринен профил"?
« Отговор #10 -: Май 16, 2006, 21:29:52 pm »
Цитат на: Saliina
Благодаря ви момичета! Благодаря, че ви има!!! Съвсем отскоро влизам в този форум и наистина не мога да опиша с думи благодарността си за разбирарането от ваша страна и съветите, които давате! За съжаление аз нямам много опит ...
След като ми се размина диагнозата "аденом", сега остава да реша и проблема с поликистозата. Но тук някъде четох, че във форума няма жена с такава диагноза, която да не е забременяла в даден момент  :D
Искрено се надявам да е така и стискам палци на всички тук! Опитите продължават :oops: Дано скоро има добри новини! От всички, които очакват радостното събите! Успех!




Миличка и това ще стане!!!!.ще забременееш но едно по едно нещата ще ди дойдат на място!!!Успех!!! :lol: