0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Киста - мнения, съвети, информация
« Отговор #20 -: Декември 14, 2006, 15:10:32 pm »
За кое да се консултирам Фантичка?
*
Re: Киста - мнения, съвети, информация
« Отговор #21 -: Декември 14, 2006, 16:31:36 pm »
За това 4е 4 дена след спирането на примулут нора все още нямаш менструация
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Киста - мнения, съвети, информация
« Отговор #22 -: Декември 14, 2006, 16:34:14 pm »
Фантичка казах му. Той ми каза да изчакаме до понеделник и ако дотогава не ми дойде щяли да ми дадат по-силни хормони за предизвикване.
*
Re: Киста - мнения, съвети, информация
« Отговор #23 -: Декември 14, 2006, 20:49:40 pm »
Благодаря ви за отговора,интересуваше ме дали е контрацептивно нещо.Криска,аз пак не разбрах-не се ли вижда онова нещо в матката ..да не би пък все пак да си бременна...щом имаш такива симптоми...
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Киста - мнения, съвети, информация
« Отговор #24 -: Декември 15, 2006, 09:03:22 am »
Благодаря ви за отговора,интересуваше ме дали е контрацептивно нещо.Криска,аз пак не разбрах-не се ли вижда онова нещо в матката ..да не би пък все пак да си бременна...щом имаш такива симптоми...

le честно да ти кажа и аз вече си мисля че може би съм бременна. На узи-то лигавицата ми била така сякаш ще ми идва и видя фуликола който съм задържала и който щял да стане кистичка. Чудя се дали да не отида на още един доктор? А ти какво направи с билките?
*
Re: Киста - мнения, съвети, информация
« Отговор #25 -: Декември 15, 2006, 09:15:08 am »
Аз билките си ги пия най-дисциплинирано,макар че кистата не я усещам от доста време вече,а си ме болеше сериозно,но така или иначе билките са си и за профилактика.А ти температура мериш ли?(то не че и на нея много може да се разчита ама...)Щом прогестерона си го спряла от 4 дни значи не ще да са от него симптомите.В никакъв случай не искам да те навивам напразно,ама иди пак на лекар за всеки случай...дори само заради това зкъснение...
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Киста - мнения, съвети, информация
« Отговор #26 -: Декември 15, 2006, 10:10:24 am »
А нещо друго взимаш ли за кистата? Каква ти е диагнозата?
На мене за първи път ми се случва такова нещо. По принцип си имам поликистоза но гадинките си се пукат. Един единствен път имах 4см киста и с дуфастон я спуках. Съмнявам се чак пък толкова хормоните ми да са се уплели че да ми закъснява 18 дни...
*
Re: Киста - мнения, съвети, информация
« Отговор #27 -: Декември 15, 2006, 10:54:58 am »
Моята киста е от задържан фоликул.Такава имах преди 4 години,доста голяма,но се спука сама(иначе щяха да ми изпишат нещо или да я оперират-не знам) и много скоро забременях.Сегашната беше 48мм от доказано неспукан фоликул от по-предния цикъл.Док ми каза като ми мине м. да отида да види дали се е спукала и да решим какво да правим.Е да,ама още не ми идва(а предния месец имах страшно обилен м. заради същата киста и затова сега не знам дали е от нея закъснението).Дуфастон пих,но го спрях преди 4дни.И аз чакам да ми дойде,да си почна на чисто.Хайде,успех! :D
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Киста - мнения, съвети, информация
« Отговор #28 -: Декември 15, 2006, 11:08:13 am »
Ами аз съм като тебе горе долу  :D  Ще си чакаме цикъла и това е!

Успех и на тебе!
*
Re: Киста - мнения, съвети, информация
« Отговор #29 -: Декември 15, 2006, 14:42:40 pm »
Ами аз съм като тебе горе долу  :D  Ще си чакаме цикъла и това е!

Успех и на тебе!
Аз засега моя си го чакам.Ама ти много дълго го чакаш,иди на доктор! :lovedock: :biglove:
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Киста - мнения, съвети, информация
« Отговор #30 -: Декември 15, 2006, 16:11:05 pm »
le с тея отрицателни ЧХГ надали имам шансове, а и това лекарство което го пих Примолут сигурно уврежда емброина(ако има такъв).
Страх ме е че ако отида на док ще чуя някое ново 20  :(
*
Re: Киста - мнения, съвети, информация
« Отговор #31 -: Декември 15, 2006, 18:38:54 pm »
Страх-не страх-трябва да отидеш.Успех!
Re: Киста - мнения, съвети, информация
« Отговор #32 -: Януари 10, 2007, 10:55:41 am »
Момичета, да ви се похваля с информация от прегледа вчера - кистата се е свила, вече е 20 мм. :D Така че няма да има операция! Сестра ми продължава с Дуфастона и този месец. На другия яйчник има доминантен фоликул. :)
Поздрави!


"Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите." Антоан дьо Сент-Екзюпери
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Киста - мнения, съвети, информация
« Отговор #33 -: Януари 11, 2007, 16:24:08 pm »
Здравейте мадами  :D. Аз също имам богат опит с кистите "моите дружки" както ги наричам понякога. Като за начало ще кажа, че съм оперирана от киста с р-ри 6/7см 2003-та забелвани яйчници( най-голямата грешка според сегашния и предния ми лекар). После лапаро дупчене кълцане никакъв ефект. Всеки месец задържам ф-л, но се пука с идването. Този месец направих нещо нечувано за мен до сега, а и гинките ( щото ме гледаха две) бяха озадъчени. След закъснение се видя, че имам киста която беше 20мм ( което ме учуди нали, че е малка за периода и закъснението) беше спукана при това видя се течност зад матката за, която предположихме, че е от кистата. Уж ми доиде за 2 дена с големи съсиръци после спря и след 5 дни ми доиде пак със зверски болки. Видя се ф-л с р-ри 26мм които на следващия ден беше вече 30мм, пия дуфастон, и след изкаран шок заради риск от извънматочна бременност сега се надявам да се спука и всичко да се нормализира. Според мен не боли от киста, а от възпаление. Аз бях с малко количество свободна течност в корема, която ми изкара акъла де, та от нея ме болеше зверски. Ако има задържан ф-л има малка вероятност да има овулация и бременност. Най-добре правете тестове особенно ако не идва М има болки (странни) и кървене, а и ако не се вижда в матката. На мен ми помага Дуфастона да пукам, докато на пример Прегнила не ми помага. Също съм пила противозачатъчни 1г Диане 35 никакъв ефект. Малко дългичко стана 8). Та така успех и дано всичко се нареди без хирургични интервенции.
*

    lola123

Re: Киста - мнения, съвети, информация
« Отговор #34 -: Май 25, 2009, 05:49:32 am »
zdraveite,
izviniavam se che ne pisha na kirilica, no ne znam kak.

Kistite nai-obshto sa 2 vida - funkcionalni i organichni/patologichni.

Samo funkcionalnite se vliaiat ot hormalna terapia. Povecheto lekari suvetvat povtoren pregdled sled 2-3 meseca, ako kistata e oshte tam shansovete sa che e organichna, koeto znachi che triabva da se otstrani. Povecheto opitni radiolozi predpolagat kakuv e vida na kistata samo ot ehografski images.

Az lichno suvetvam protiv pozlavaneto na protivozachatuchni, ako imate kisti. Lekarite gi predposvat, zashtoto te positkat ovulaciata (bez ovulacia, niama funkcionalni kisti, za drugite niama znachenie), no tova e shok za tialoto i pri mnogo jeni sled produljitelna upotreba, otnema vreme na tialoto da zapochne da ovulira normalno. Funkcionalnite kisti ne sa opasni, osven ako ne sa simptom na pokistini iaichnici, pri koito sposobnostta za zabremeniavane moje da e problem.

Nadiavam se tova e pomognalo na niakoi.

Kusmet na vsichki!
*