0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Инсеминация от медицинска сестра
« -: Декември 09, 2008, 14:21:36 pm »
Здравейте,
Нова съм във форума, приятно ми е да се запознаем, надявам се да бъда полезна с опита, който натрупах през последните години покрай опитите за забременяване.
Искам да попитам на някой случвало ли му се е инсеминацията да се извърши от медицинска сестра? Струва ми се, че е абсолютно ненормално, но може би аз съм ненормалната.
*
Инсеминация от медицинска сестра
« Отговор #1 -: Декември 09, 2008, 14:42:30 pm »
В какъв смисъл от медецинската сестра?При мен докторката постави катетъра,постоя малки и ме остави на акушерката която след около 20 минути го махна и ме пуснаха да си ходя.
Инсеминация от медицинска сестра
« Отговор #2 -: Декември 10, 2008, 10:11:41 am »
Ами в буквалния смисъл. Лекуващия лекар го нямаше в клиниката, и за моя изненада, инсеминацията направи не друг лекар, а сестрата - тя извърши поставянето на материала (мисля, че й се случваше за пръв път, от коментарите, които чух в последствие)
Инсеминация от медицинска сестра
« Отговор #3 -: Декември 10, 2008, 14:40:35 pm »
Ееее това вече на нищо не прилича. Как може сестра да прави инсеминация ?  8O 8O 8O Ще кажеш ли ако не е тайна в коя клиника се случи това ?
*
Инсеминация от медицинска сестра
« Отговор #4 -: Декември 10, 2008, 14:54:23 pm »
Ами в буквалния смисъл. Лекуващия лекар го нямаше в клиниката, и за моя изненада, инсеминацията направи не друг лекар, а сестрата - тя извърши поставянето на материала (мисля, че й се случваше за пръв път, от коментарите, които чух в последствие)
Е ти направо ме разби 8O 8O най-добре сподели къде се случват тези безобразия.
Възмутена съм!
Инсеминация от медицинска сестра
« Отговор #5 -: Декември 11, 2008, 11:55:48 am »
Е, значи все пак не съм аз ненормалната, щом и на вас ви изглежда абсурдно, поне едно успокоение. Клиниката е Щерев, и за мен явно ще стане "бивша", макар че както и вие предполагам знаете от опита си нямаме много друг избор, на другите места се чака с години.
*
Инсеминация от медицинска сестра
« Отговор #6 -: Декември 11, 2008, 12:11:24 pm »
А кой е лекуващия ти лекар?
*
Re: Инсеминация от медицинска сестра
« Отговор #7 -: Декември 11, 2008, 13:39:44 pm »
Това е вече безобразие!  8O
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
Re: Инсеминация от медицинска сестра
« Отговор #8 -: Декември 11, 2008, 16:45:33 pm »
 Не мога да повярвам , че в клиника Щерев може да стават такива неща. Кой е лекуващия ти лекар, би ли споделила?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Инсеминация от медицинска сестра
« Отговор #9 -: Декември 11, 2008, 17:23:32 pm »
инсеминацията вътрематочна ли беше? ако е била вътрематочна - кой постави катетъра?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Инсеминация от медицинска сестра
« Отговор #10 -: Декември 11, 2008, 22:33:18 pm »
Ситуацията не е толкова проста. Въпросът не е да кажем името на лекаря и да го заклеймим публично, защото няма да бъде справедливо. В случая нито лекувашия лекар, нито сестрата имаха някаква вина (ако въобще можем да говорим за вина) Напротив целта им беше да не се изпусне момента и аз ги уважавам и много им благодаря за усилията. 
Лекуващият ми лекар не беше там, но ми каза, че инсеминацията ще я направи друг лекар.В крайна сметка "другият" лекар не се появи, а инсеминацията я направи сестрата под погледа на трети лекар, който присъстваше в стаята. Катетърът постави сестрата, инсеминацията беше вътрематочна.
Вината е по-скоро на самата клиника и организацията й, която няма съответните процедури за подобни ситуации. Не може да няма дежурен лекар или подобно, който да покрива такива моменти.
Пожелвам на всички ви много късмет (установих, че е жизнено необходим) и скорошно забременяване!!!


*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Инсеминация от медицинска сестра
« Отговор #11 -: Декември 12, 2008, 00:57:59 am »
Цитат
.....а инсеминацията я направи сестрата под погледа на трети лекар, който присъстваше в стаята. Катетърът постави сестрата, инсеминацията беше вътрематочна...

Само не мога да се начудя, защо този трети лекар, който е бил в стаята само е гледал, и защо той не е поставил катетъра?
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
Re: Инсеминация от медицинска сестра
« Отговор #12 -: Декември 12, 2008, 09:47:28 am »
Неискам да защитавам никой но в момента там има лекари който наблюдават и се учат също.Аз си мислех за едно младо момиче чее сестра ав последствие когато присъстваше на моя трансфер разбрах чее лекар.Така че сигурнали си чее найстина сестра.Не вярвам да те оставят в ръцете на акошерка да ти извършва инсиминацията аз от години съм там и много добре знам каква дисциплина има сред персонала.Да се надяваме че бъркаш.
Успех ти пожелавам :wink:
Re: Инсеминация от медицинска сестра
« Отговор #13 -: Декември 12, 2008, 09:53:29 am »
Има един прост отговор като, видят нова пациентка която още не вряла и кипяла със проблемите и не е запозната започват да я карат пез пръсти . Аз затова никога не си премълчавав питам ако е необходимо и малко груб тон и щом си плащам търся качествено обслужване.
*
Re: Инсеминация от медицинска сестра
« Отговор #14 -: Декември 17, 2008, 16:29:17 pm »
Абсурдно е в клиниката на Щерев сестра да прави инсе.Може би по скоро някой от стажантите-лекари, но сестра категорично е невъзможно.
Пристрастена към д-р Хаус!
Re: Инсеминация от медицинска сестра
« Отговор #15 -: Февруари 02, 2009, 15:42:33 pm »
Абсурдно е в клиниката на Щерев сестра да прави инсе.Може би по скоро някой от стажантите-лекари, но сестра категорично е невъзможно.
Подкрепям , абсолютно съм сигурна в думите на Бела, защото и моето реинсе беше направено не от моята лекарка, а от стажант лекар , която беше изключително , внимателна, любезна и не видях разлика в процедурата. Не е възможно да се твърди ,че в сериозна клиника процедурите се извършват от мед. сестри или акушерки, защото в 1 друг форум имаше подобен постинг, но пишеше акушерка.Имайте предвид, че лекарите в която и да е клиника се трудят много и не заслужават с лека ръка да бъдат казвани такива неща по техен адрес
Re: Инсеминация от медицинска сестра
« Отговор #16 -: Февруари 03, 2009, 12:29:37 pm »
Е и на мен във Варна инсето ми го прави акушерката на доц.Маркова -  Малена, така че не се учудвям и на други места така да правят.