0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Как се мери БТ?
« -: Юли 13, 2005, 18:29:16 pm »
как се мери БТ? четох в един английски сайт че имало специални термометри. как се казват и откъде мога да си купя?

*
Re: Как се мери БТ?
« Отговор #2 -: Юли 14, 2005, 10:05:58 am »
Цитат на: Pippi-Longstocking
как се мери БТ? четох в един английски сайт че имало специални термометри. как се казват и откъде мога да си купя?


И аз съм чела че има специални термометри, ама ползвам обикновен живачен. За предпочитане според мен са обаче дигиталните. Проблема при тях е че трябва да внимаваш за батерията.

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
Как се мери БТ?
« Отговор #3 -: Юли 14, 2005, 10:09:42 am »
Продават най-различни дигитални термометри, но поне аз в БГ не съм виждала "специален" за базална темп. Аз си купих някакъв швейцарски и съм доволна.
Благодаря ти, Бени!







*
Как се мери БТ?
« Отговор #4 -: Юли 14, 2005, 10:26:20 am »
Извинявайте, че се намесвам в темата, но ми изникна един въпрос  :lol: . От два дни започнах да меря БТ и имам чувството, че съм студенокръвна ли, какво ли? Като чета какви температури трябва да бъдат измерени (от 37 и нагоре) в статията се учудвам много. Мойта за първи ден на цикъла е 36.8, втори 36.6. Дали нещо не меря правилно? Държа термометра 5 мин.
Как се мери БТ?
« Отговор #5 -: Юли 14, 2005, 10:34:37 am »
Бори, добре са си температурите, даже по-скоро височки :wink:  Над 37 трябва да чакаш да стане във втората фаза. Това е много условно казано, най-важното е да има две фази, независимо около кои ст-сти първата и около кои - втората. Има хиляди графики в www/fertilityfriend.com - можеш да разгледаш галерията.

Поздрави :D
Благодаря ти, Бени!







*
Как се мери БТ?
« Отговор #6 -: Юли 14, 2005, 10:38:56 am »
Мерси много Фрешче  :wink: . Успокоих се  :lol: .
*
Как се мери БТ?
« Отговор #7 -: Юли 14, 2005, 19:56:31 pm »
благодаря ви момичета, радвам се че ще мога да си ползвам обикновения термометър :)
обаче сега ме озадачи нещо друго; в статията пише: "Изберете къде ще измервате температурата: може да се мери орално, вагинално и анално"
а не може ли нормално, под мишницата? никога не съм си мерила температурата по друг начин  :oops:

*
Как се мери БТ?
« Отговор #8 -: Юли 15, 2005, 09:23:59 am »
Под мишницата и да мериш, много трудно ще различиш кога ти е овулацията. Даже според мен почти невъзможно.

В началото започнах да я меря в устата. БТ така и не достигна 37 градуса, но имаше двуфазност в графиката. Да обаче много слабо изразена.
Започнах да я меря в д-то :) и сега вече виждам и температури над 37 градуса. :)

И на трите места: вагинално, орално или анално температурите ще се различават една от друга. Важно е да мериш БТ на едно и също място по едно и също врмем !!!

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
Как се мери БТ?
« Отговор #9 -: Юли 15, 2005, 09:24:21 am »
Под мишницата не е никак точно, това го пише и в упътванията на термометрите, затова не става за целта. Най-добре в ануса.
Благодаря ти, Бени!







Как се мери БТ?
« Отговор #10 -: Юли 15, 2005, 09:43:08 am »
Най-точни са резултати в дупето. И се свиква.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Re: Как се мери БТ?
« Отговор #11 -: Януари 24, 2009, 20:29:44 pm »
А не може ли вагинално? С какво е по различна БТ от д-то?
*
Re: Как се мери БТ?
« Отговор #12 -: Януари 24, 2009, 22:49:27 pm »
Извинявайте, че се намесвам в темата, но ми изникна един въпрос  :lol: . От два дни започнах да меря БТ и имам чувството, че съм студенокръвна ли, какво ли? Като чета какви температури трябва да бъдат измерени (от 37 и нагоре) в статията се учудвам много. Мойта за първи ден на цикъла е 36.8, втори 36.6. Дали нещо не меря правилно? Държа термометра 5 мин.

Относно студенокръвността при мен пък в първата фаза температурата не се качи повече от 35,9  :) И аз я мерих аксиално като теб. После през втората се качи над 36, но в началото на този цикъл като започнах с 35 отново и се отказах от меренето. Сега действаме с тестове за овулация по този план, който беше публикуван в един от постингите тука. http://www.biberonbg.com/info/plan_za_zabremeniavane.htm
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Как се мери БТ?
« Отговор #13 -: Януари 25, 2009, 08:00:05 am »
А не може ли вагинално? С какво е по различна БТ от д-то?
Д-то по добре стиска терм-ра  :wink:

Сигурно ти се е случвало да ти измерят Т. когато си била малка под мишницата /аксиларно/  и да ти кажат, че май не си държала /стискала/терм-ра както трябва - нещо такова.
За това , за да сме сигурни, че всичко е наред с измерването - мерим в д-то :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Как се мери БТ?
« Отговор #14 -: Януари 25, 2009, 08:01:50 am »
Относно студенокръвността при мен пък в първата фаза температурата не се качи повече от 35,9  :) И аз я мерих аксиално като теб. После през втората се качи над 36, но в началото на този цикъл като започнах с 35 отново и се отказах от меренето. Сега действаме с тестове за овулация по този план, който беше публикуван в един от постингите тука. http://www.biberonbg.com/info/plan_za_zabremeniavane.htm
Провери си терм-ра, може да се е повредил
Имаш впредвид аксиларно /под мишницата/?

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Как се мери БТ?
« Отговор #15 -: Януари 26, 2009, 12:21:00 pm »
Провери си терм-ра, може да се е повредил
Имаш впредвид аксиларно /под мишницата/?

Е, да това имах предвид :oops:
« Последна редакция: Януари 26, 2009, 12:22:39 pm от mimko »