0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Каква може да е причината?
« -: Декември 12, 2008, 08:52:09 am »
Момичета, ще ви задам може би глупав въпрос, но се надявам по-опитните от мен да ме просветят.
Имам редовен цикъл на 28-29 дена, неболезнен, според тестовете и температурата имам и овулация. На 30 години съм и не съм забременявала никога, било то случайно или не. Опитвала съм да забременея - къде по-настойчиво, къде не. Повечето пъти се отказвах, защото ми действа натоварващо. реших, че имам проблем. Изследвах хормони, щитовидна, желязо, В 12 , кръв, урина и какво ли още не . Всичко се оказва наред. Та възможно ли е да имам запушени тръби, сраствания и т.н., при все че нищо не ми подсказва за такова? Нека само да допълня, че имам обърната матка, която УЖ не била проблем според всеки който питам .Въпроса ми къв всички вас е - откъде да започна със следващите изследвания. Приятелят ми ще ходи на спермограма другата седмица, така че и това сме предприели, обаче аз все мисля че проблема е у мен, тъй като и преди съм пробвала с предишния ми приятел ?!?! Много се обърках ..
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Re: Каква може да е причината?
« Отговор #1 -: Декември 12, 2008, 09:05:22 am »
Изчакайте спермограмата. От колко време са опитите ви?
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Каква може да е причината?
« Отговор #2 -: Декември 12, 2008, 09:10:24 am »
Там е работата, че опитите не мога дая кажа от точно колко време са..С предишния ми приятел пробвах около 7-8 месеца и после с настоящия може би около година,две, но не съм се съобразявала много с овулацията, както и понякога е имало месеци без секс. Чесно казано, когато искаш да имаш дете - секса се превръща в не от най-приятните изживявания. Поне при мен е така...
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Каква може да е причината?
« Отговор #3 -: Декември 12, 2008, 09:13:07 am »
darga здравей. Същата си като мен. И аз като започна да се съобразявам с ову, тестове и БТ - сексът се превръща не в удоволствие , а в задължение- днес да се прави , утре да се прави и т.н.
За изследванията - ПЪРВО спермограма. Изчакайте резултата от нея , намерете добър гинеколог и го слушайте. Успех и най-скоро време да ви сполети коледното чудо. :P
*
Re: Каква може да е причината?
« Отговор #4 -: Декември 12, 2008, 09:14:09 am »
Една приятелка ме посъветва да правим любов, а не бебе и то само ще си дойде. При нея се получи :)
Желая ви успех!
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Каква може да е причината?
« Отговор #5 -: Декември 12, 2008, 09:36:29 am »
Darga здравей.Напълно подкрепям това,което са ти казали момичетата,а относно обърнатата матка знам,че не е проблем,чела съм ,че в такъв случай е добре след секс да полежиш известно време по корем с възглавница под корема(при нормална позиция на матката се лежи по гръб с възглавница под таза)но най важното е да си намерите добър лекар УСПЕХ :crossfingers:
Re: Каква може да е причината?
« Отговор #6 -: Декември 12, 2008, 09:39:21 am »
Ще дойде с любов....ако няма проблем !
garga , направи тест за проходимост на тръбите, поне да знаеш какво е положението и с тях. Няма иначе как да се знае проходими ли са или не. Добре е, че приятелят ти ще направи и спермограма. Знаеш - от 3 до 5 дена въздържание, без алкохол и прием на лекарства; и да не е в лаборатория, а в специализирана клиника, за да са по-точни резултатите. Може да направиш и проследяване на овулацията - фоликулометрия, да се види дали резултатите се засичат с тестовете и БТ.
Успех !
« Последна редакция: Декември 12, 2008, 09:41:08 am от Black_rose »
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Каква може да е причината?
« Отговор #7 -: Декември 12, 2008, 09:40:32 am »
Лекарите, при които съм била - самоп махват с ръка и казват "млада си още" или "нямаш проблеми, продължавай" .. а аз съм на 30 и не искам да чакам да стана на 40, за да ми обърне внимание някой кадърен лекар. Истината е , че много от лекарите гледат на нас като на "предмет на работата си" и може би много малко от тях разбират емоционалния ми проблем .
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Каква може да е причината?
« Отговор #8 -: Декември 12, 2008, 09:47:27 am »
garga , явно не си попаднала на точния лекар/ точните лекари.
Аз започнах да търся проблема преди три години (бях на 27). Всъщност когато има проблеми (ако има) няма значение на колко си, защото в този случай възрастта няма да преодолее проблема без намесата на медицината. Потърси лекар, които да проследи нещата както трябва и да даде отговор на въпросите ти, защото както казва Шишо Бакшишо "Днес си на 20.....утре на 30  :wink: ".....Една лекарка ми беше казала така, и аз й казах, че след години като дойда пак ще каже че съм стара......повече не повторих при нея.  :)
Няма как някой да ти каже че нямаш или имаш проблем без да се проведат съответните изследвания за доказването на едното или другото. Ако могат да го направят без такива, явно гледат на боб, кафе или карти Таро  :D
Всичко е в твои ръце....намери твоят лекар и действай !
Re: Каква може да е причината?
« Отговор #9 -: Декември 12, 2008, 10:45:50 am »
Здравей .
Защо не опиташ 1-2 месеца със следене на всичко. Имам предвид да мериш БТ да правиш тестове за овулация. Все пак аз до колкото разбирам не сте особено активни. Ако и така не стане тогава вече да се ходи по лекари. Успех и много късмет ти желая !
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Каква може да е причината?
« Отговор #10 -: Декември 12, 2008, 10:50:37 am »
Благодаря за съветите ви, мили момичета !
Аз вече 3-ти месец меря БТ,купувам тестове за овулация и гледам да съм активна във фертилните дни. За старите си опити-ще забравя и ще си кажа, че сега започвам наново и с нови сили.
 :)
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Каква може да е причината?
« Отговор #11 -: Декември 12, 2008, 11:17:32 am »
И аз като Black_rose ще ти кажа да направиш една цветна снимка да се види състоянието на тръбите и матката. И спермограмата наистина да е в специализирана клиника, за да си сигурна в резултатите.
*
Re: Каква може да е причината?
« Отговор #12 -: Декември 12, 2008, 11:27:42 am »
Една приятелка ме посъветва да правим любов, а не бебе и то само ще си дойде. При нея се получи :)
Желая ви успех!

Оле....мислех, че в този форум са се събрали здраво мислещи хора.Тука последно време се убеждавам,ч е същите са на изчезване.
Пиле, я ми доведи тука приятелката си, да и пуснем на нея една цветна снимка, един пакет хормони, една -две спермограми на мъжа и.Нека има тя две запушени тръби, изчерпан ЯР и плачевна спермограма, ще ги питам как с любов ще го направят бебето!!!!
*
Re: Каква може да е причината?
« Отговор #13 -: Декември 12, 2008, 12:50:48 pm »
Като чуя, че трябва да се успокоя и направо  :bonk: :bonk: :bonk: :BangHead:
Аз от това спокойствие нямам тръби!
Garga, аз почнах с опитите мнооого отдавна и все се надявах да стане. В началото не гледах сериозно на нещата, после почнах да лекувам хормонални проблеми с надеждата все пак да се получи.....е след 5 години ходене по доктори се оказах със две запушени и в последствие премахнати тръби и една доста лоша спермограма на мъжо. А и аз вече съм почти на 30.....
Та един съвет - направете една цветна снимка и спермограма в специализирана клиника. Не е толкова скъпо, но за сметка на това ще ти спести много време и напразни надежди и разочарования.
Успех!!!


*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Каква може да е причината?
« Отговор #14 -: Декември 12, 2008, 13:14:22 pm »
Като чуя, че трябва да се успокоя и направо  :bonk: :bonk: :bonk: :BangHead:
Аз от това спокойствие нямам тръби!
Garga, аз почнах с опитите мнооого отдавна и все се надявах да стане. В началото не ...


Благодаря за съвета,така и смятам да направя. Въпроса ми беше дали когато са запушени тръбите, това по някакви симптоми може да се познае (болезнен цикъл,нередовен цикъл, или нещо такова). Иначе смятам да си направя цветна снимка, но за жалост вече 2-ри месец все не мога да си запиша час за д-р Цветкова, при която искам да се лекувам.Звъня всяка седмица и все не уцелвам графика за записване.Това с добрите лекари се оказва истински проблем за мен.
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Каква може да е причината?
« Отговор #15 -: Декември 12, 2008, 13:20:41 pm »
Не може да се познае дори от лекар при обикновен преглед за това е необходимо да се направи снимка.
*
Re: Каква може да е причината?
« Отговор #16 -: Декември 12, 2008, 14:48:36 pm »
Една приятелка ме посъветва да правим любов, а не бебе и то само ще си дойде. При нея се получи :)
Желая ви успех!

Оле....мислех, че в този форум са се събрали здраво мислещи хора.Тука последно време се убеждавам,ч е същите са на изчезване.
Пиле, я ми доведи тука приятелката си, да и пуснем на нея една цветна снимка, един пакет хормони, една -две спермограми на мъжа и.Нека има тя две запушени тръби, изчерпан ЯР и плачевна спермограма, ще ги питам как с любов ще го направят бебето!!!!


Казах го единствено в смисъл, че е по-добре да се прави секс със желание, а не по график. Приятелката ми има едно двегодишно съкровище, за което само тя си знае как се е борила и през какво е минала.