0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
За изследванията при бременните
« -: Март 01, 2006, 13:12:25 pm »
мацки помогнете :cry: в Шейново не правят в ЖК-то рубеола и токсоплазмоза :cry: та значи аз трябва да си ги направя сама. обаче...не знам как се правеха, в смисъл методи, кои антитела се търсят, бе разбирате ме :D освен тях какви други изследвания трябва да си направя - цитомегаловирус?....
За изследванията при бременните
« Отговор #1 -: Март 01, 2006, 14:17:46 pm »
Ман, да не мислиш, че в другте консултации ги правят тия изследвания. Аз си правих Рубеола, защото имаше вероятност/ но нестана/ да контактувам с дете болно или по скоро преминало скоро Рубеола. Оказах се с антитела. А цитомегаловирус какво е?
Ти все пак там ли се записа? Другата седмица в 2 и 15 съм при Богословова - имам час! Ти ходила ли си скоро?
Матей - 1.04.2006 г
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
За изследванията при бременните
« Отговор #2 -: Март 01, 2006, 14:31:47 pm »
всичко знам беее :wink: вчера бях и ми казаха, че си другата седмица
ми не знам дали ги правят в другите ЖК, но знам, че трябва :cry:
цитомегаловирус и аз не знам точно какво е, но тук някъде четох, че и той се изследва...общо взето искам да направя всичко, което зависи от мен :D
За изследванията при бременните
« Отговор #3 -: Март 01, 2006, 14:46:01 pm »
Ман аз преди време правих изледване за Токсоплазмоза.
Значи аз правих първо Токсоплазмоза Ig G в Цибалаб, после направих  и Ig M в Инфекциозна болница.
Едното показвало моментия статус на нещата, ама кое беше .... мисля че I g M.
От резултата илзезе че съм имала антитела и нямало проблем.
А за този цитомегаловирус нищичко не знам.
Не знам доколко ти помогнах ама имах желание  :lol:
Сега се сетих от една тема на Мари, че не е лошо да си пуснеш и Листероза
*
Re: За изследванията при бременните
« Отговор #4 -: Март 01, 2006, 14:54:20 pm »
Ман, първите изследвания които пуснах след като забременях бяха токсоплазмоза и цитомегаловирус. За рубеола бях си пускала няколко месеца преди това и затова не я пуснах. За токсоплазмозата също бях пускала преди това и знаех, че имам антитела, това е IgG. По принцип е важно да се види IgM, тоест дали в момента има инфекция. IgG незнам дали е толкова важно в случая, защото разбрах, че независимо дали имаш антитела пак може да се заразиш.
За изследванията при бременните
« Отговор #5 -: Март 01, 2006, 15:06:54 pm »
Ман, ето какво намерих в един френски сайт за токсоплазмозата, дано да ти е от помощ...

Серологична диагноза на токсоплазмозата

Условия за взимане на материал
Взимане на кръв от вената (най-често от лакътната сгъвка). Не е задължително да не сте яли преди това.

Могат евентуално да се направят последователни взимания на кръв (през приблизително 3-седмичен интервал), за да се следи еволюцията на процента антитела. В този случай е силно препоръчано да се направят тези изследвания в една и съща лаборатория, за да може да се сравнят процентите.

Какъв е смисълът на проследяването и процентите?

Токсоплазмозата е болест, която се дължи на инфектиране с пазариз: Toxoplasma gondii. В болшинството от случаите, тази инфекция преминава леко, без симптоми, или пък е придружена с треска, умора и/или с инфекция от ангинен тип (синдром на мононуклеозата). По-тежките форми съществуват при пациентите с подтисната имунна система и при бременните жени, които могат да заразят своят плод чрез плацентата.
Точно при тези два случая трябва да се направи изследване, т.е. да се направи изследване на наличието и дозировката на специфичните антитела анти-токсоплазмоза.
При всяка бременна жена се прави серологично изследване в началото на бременността, за да се види дали тя е „защитена” или не срещу токсоплазмозата; ако съществуват антитела (отнася се до 70 % от жените в репродуктивна възраст) това отразява стара, преминала инфекция, и следователно няма никакъв риск инфекцията да се предаде на плода. В противния случай, трябва да се вземат защитни мерки, за да не се хване болестта по време на бременността (прием на добре сготвено месо, внимание с котките, които са носители на паразита) и всеки месец ще се прави анализ, и това до края на бременността.
При човек с понижена имунна защита, токсоплазмозата може да се прояви с тежки усложнения; възможно е също така възобновяването на стара токсоплазмоза, откъдето идва и интереса да се наблюдава процента на антителата при тези пациенти.

Резултати

Антителата от тип Ig M се показват първо, съществуват няколко месеца и после изчезват. Те позволяват да се отрази скорошна инфекция.
Антителата от Ig G тип се показват точно след IgM (приблизително 15 дена след заразяването) и остават неограничено време в организма, като са с доста занижен процент. Тяхното откриване при относително слаб процент, без да има наличие на Ig M, показва, че има наличие на вероятен старо-изграден имунитет. В случай, че има нова инфекция (при човек с понижен имунитет), процента на Ig G се увеличава отново рязко. При всички съмнителни случаи, се прави ново изследване с дозировка след 2 до 3 седмици, и това изследване позволява, като функция от развитието на процентите, да се разбере развитието на инфекцията.

Д-р Мари Франсоаз Оду



http://www.doctissimo.fr/html/sante/analyses/sa_750_smose.htm

Дано да съм ти била от помощ

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
За изследванията при бременните
« Отговор #6 -: Март 01, 2006, 16:05:29 pm »
Бравос, носи ми се славата значи! Кво вика Богословова? Тя пак ще се довлачи?! :oops:
Ти как си - надявам се всичко да е наред!
Матей - 1.04.2006 г
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
За изследванията при бременните
« Отговор #7 -: Март 01, 2006, 16:25:20 pm »
Цитат на: venus_melena
Бравос, носи ми се славата значи! Кво вика Богословова? Тя пак ще се довлачи?! :oops:
Ти как си - надявам се всичко да е наред!


как ще каже така бе, Вени, Богословова е ангел. откак ме разбра, че се шашкам е много нежна с мен :D
ние сме добре, правихме лупинги и сеири вчера и сме много дългокраки :D  :D  :D
За изследванията при бременните
« Отговор #8 -: Март 01, 2006, 16:45:03 pm »
Шегичка бе! :lol: Знам, че е много добричка! Значи дългокраки, а ?! Таткото ли е висок?
Матей - 1.04.2006 г
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
За изследванията при бременните
« Отговор #9 -: Март 01, 2006, 17:30:57 pm »
според статията на д-р Даскалов, требе да се пуснат следните:

рубеола - IgG IgM
токсоплазмоза - IgG IgM
листериоза - IgG IgM
цитомегаловирус - IgG IgM

само че, не знам последните две къде в София ги правят. Кандиларов не ги прави.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
За изследванията при бременните
« Отговор #10 -: Март 01, 2006, 17:31:48 pm »
двете девочки, ше ви замоля частния чат - на лични, ОК?  :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

За изследванията при бременните
« Отговор #11 -: Март 01, 2006, 19:07:54 pm »
Слушаме, шефе!
Матей - 1.04.2006 г
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
За изследванията при бременните
« Отговор #12 -: Март 02, 2006, 11:42:35 am »
благодаря на всички :D значи наред...
цитомегаловирус изследват в Цибалаб
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
За изследванията при бременните
« Отговор #13 -: Март 02, 2006, 13:54:35 pm »
Man, на мен ми направиха кръвни за рубеола, токсоплазмоза, hiv и май това е. После ми пускаха обременяване с глюкоза, за да видят дали не съм направила диабет и ми следиха хемоглобина, че направих анемия. Мисля че това са по-важните. А ти ако не ядеш неузрели сирена може и да не пускаш за листериоза. Избягвай мекотели, сирена като синьо и бри и няма да имаш проблем.А също и варено-пушени меса. Стискам ти палци всичко да е ок при теб!:babyflips:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
За изследванията при бременните
« Отговор #14 -: Март 02, 2006, 14:47:37 pm »
о да, всичките тия ги избягвам, а и листериоза май не изследват масовите лаборатории. значи правя изследване на токсоплазмоза, рубеола и цитомегаловирус. всичко друго ми правят в ЖК :D