0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте!
Не зная къде да попитам, затова пиша тук.

Имам парене при полов контакт от месеци, появява се след като ми свърши цикъла - първата седмица след това. Често изчезва изобщо после няма такъв дискомфорт до следващия цикъл.
Нямам течения, нямам никакви други оплаквания.
Ходих на гинеколог -2 пъти - казват видимо всичко външно е наред при прегледа - няма причина за притеснения.
Правих цитонамазка и влагалищен - 2 пъти - резултатите добри - цитонамазка II степен.
/защо е II? казаха ми че било нормално при раждали жени/ - имам едно дете на 4г. и един аборт мисед - тази година - непонятно защо.
Влагалищен секрет - в норма - нямам бактерии и микроби, нямам кандида.
умерено количество левкоцити.

Откриха ми възли на щитовидната жлеза. Ендокринолозите казват че преди бременност не се препоръчва операция - иначе са тип струма нодоза. Изследвах ТСХ, ФТ3, ФТ4, антитела. ТСХ е 1,44 при норма 0,26-4,6 - казаха идеално.
ФТ3, ФТ4 са на горната граница примерно - едното е 4,4 при максимум 4,4, а другото е 16,69 при норма 17. Антителата са минимални - примерно 10 - при норма 0-150.

Заключиха, че няма да пия никакви лекарства, да си забременявам /това ми е мечта/. Да не се притеснявам и през 6м. да следим възлите.

Изследвах и полови хормони - и те са в норма и гинеколога каза че са добри.

Това което ме смущава все още е паренето? Не го разбирам - възможно ли е да е протриване? поради сухота? Партньора също усеща леко парене при контакт, но не го притеснява повече - и това е само първите 2-3 кекса след цикъл.... после се оправя??

Имате ли идея - какво да изследвам? И трябва ли?
*
Re: Парене при контакт, след цикъл и забременяване??
« Отговор #1 -: Октомври 30, 2008, 13:26:33 pm »
Не съм сигурна дали мога да помогна. Аз понякога имам такова парене,но то е от цистита който се обажда преди, по време и след цикъл!
*
Re: Парене при контакт, след цикъл и забременяване??
« Отговор #2 -: Октомври 31, 2008, 10:03:06 am »
Не съм сигурна до колко мога да съм полезна, но аз лично след цикъл съм по-"суха".
Ако и при теб е така наистина може да се протривате.

Моят съвет е по-дълга прелюдия - при ме помага,
или просто подходяща "смазка" :)

Не пречи да опитате! Успех!

Re: Парене при контакт, след цикъл и забременяване??
« Отговор #3 -: Октомври 31, 2008, 10:20:18 am »
Ходих още на един гинеколог да се консултирам. Той предполага че това е хронична гъбична инфекция. Вероятно затова е II степен и цитонамазката и има и левкоцити.
Макар че влагалищния секрет не пише да имам кандида, може пък да са някви други гъби - каза че не винаги се хващат от изследването.
Казах му че имам само парене и зачервяване - нямам течение. Но и партньора ми -  след кекс има зачервени петна... и усеща парене - все едно съм пълна с киселина... такова усещане.
И понеже е почти всеки месец...
а когато лекувам с гинодактарин например - или мажа с клотримазол действа облекчаващо - така стигнахме до извода за хроничните гадни гъби.
Сега се лекувам с клотримазол 6 дни глобули и крем.

Исках да питам - колко време след използване на лечение може да се забременява. Доктора ми каза че не пречи същия месец. Ако е преди овулацията. При мен е така.  Тъкмо ще ги свърша и ще имам ову.
Как мислите?
*
Re: Парене при контакт, след цикъл и забременяване??
« Отговор #4 -: Октомври 31, 2008, 11:49:46 am »
Ходих още на един гинеколог да се консултирам. Той предполага че това е хронична гъбична инфекция. Вероятно затова е II степен и цитонамазката и има и левкоцити.
Макар че влагалищния секрет не пише да имам кандида, може пък да са някви други гъби - каза че не винаги се хващат от изследването.
Казах му че имам само парене и зачервяване - нямам течение. Но и партньора ми -  след кекс има зачервени петна... и усеща парене - все едно съм пълна с киселина... такова усещане.
И понеже е почти всеки месец...
а когато лекувам с гинодактарин например - или мажа с клотримазол действа облекчаващо - така стигнахме до извода за хроничните гадни гъби.
Сега се лекувам с клотримазол 6 дни глобули и крем.

Исках да питам - колко време след използване на лечение може да се забременява. Доктора ми каза че не пречи същия месец. Ако е преди овулацията. При мен е така.  Тъкмо ще ги свърша и ще имам ову.
Как мислите?

Щом док е казал явно не се нуждае да се честиш след лечението. Действайте и УСПЕХ!

*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Парене при контакт, след цикъл и забременяване??
« Отговор #5 -: Октомври 31, 2008, 11:55:52 am »
Мисля, че не е зле и съпругът ти да си пусне една микробиология след като и тай има оплаквания. Ако е хронична гъбична инфекция все би била отчетена от твоята микробиология,а и не споменаваш нищо за сърбеж примерно..
И относно сухотата- внимавайте с лубрикантите! Те са агресивни към сперматозоидите.
« Последна редакция: Октомври 31, 2008, 12:05:37 pm от Zlatulka »

*
Re: Парене при контакт, след цикъл и забременяване??
« Отговор #6 -: Октомври 31, 2008, 14:23:41 pm »
Ходих още на един гинеколог да се консултирам. Той предполага че това е хронична гъбична инфекция. Вероятно затова е II степен и цитонамазката и има и левкоцити.
Макар че влагалищния секрет не пише да имам кандида, може пък да са някви други гъби - каза че не винаги се хващат от изследването.
Казах му че имам само парене и зачервяване - нямам течение. Но и партньора ми -  след кекс има зачервени петна... и усеща парене - все едно съм пълна с киселина... такова усещане.
И понеже е почти всеки месец...
а когато лекувам с гинодактарин например - или мажа с клотримазол действа облекчаващо - така стигнахме до извода за хроничните гадни гъби.
Сега се лекувам с клотримазол 6 дни глобули и крем.

Исках да питам - колко време след използване на лечение може да се забременява. Доктора ми каза че не пречи същия месец. Ако е преди овулацията. При мен е така.  Тъкмо ще ги свърша и ще имам ову.
Как мислите?
Аз съм със същите оплаквания вече повече от година.При мен е анаеробна инфекция, забравих точно какво но е свързано с някакви лактобактерии.Тоест това е нарушенна киселинна среда във влагалището.Може малко дървено да обяснявам, но не помня точно а изследванията ми са в клиниката.Тогава ми предписаха лактофем, но аз не го намерих.Пусни пак бактериално изследване.