0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: отново гадене и повръщане
« Отговор #20 -: Септември 23, 2008, 12:43:28 pm »
възможно ли е от дуфастона да ми се гади пия го вече 2 месеца, а от 3 седмици съм като парцал
[url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?user
Re: отново гадене и повръщане
« Отговор #21 -: Септември 23, 2008, 13:29:33 pm »
Ако е от хапчетата щеше да е веднага не след два месеца. :ask:
*
Re: отново гадене и повръщане
« Отговор #22 -: Септември 25, 2008, 15:57:06 pm »
възможно ли е от дуфастона да ми се гади пия го вече 2 месеца, а от 3 седмици съм като парцал

От бременността е. Нали си в първото тримесечие. Най-често именно тогава са тези оплаквания. Стискам палци да отшумят и не продължат повече.
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*
Re: отново гадене и повръщане
« Отговор #23 -: Септември 29, 2008, 09:52:53 am »
И при мен е така отпреди 10тина дена (26та седмица съм),а вчера от миризмата на пържен бекон за малко да Изпразня съдържанието на стомаха си.А в началните месеци имах леко гадене само.
За което получих 2 обяснения от различни места:
Едното,че прогестерона започва да се увеличава драстично според новите потребности на бебето и рязкото покачване на този хормон предизвиква тези неразположения.Това мнение идва от България и му вярвам безусловно.
Другото мнение,което е от "умните американци" ми се струва смешно,но ще го кажа и него-
Когато започне да никнат косъмчета тук и там на бебето и да му никне коса тогава се появява гадене.И когато организма се адаптирал към новото състояние,тогава спирало гаденето.На мен лично много не ми се вярва на това,щото като си спомня брат с колко много коса се роди,а майка ми нямаше такива проблеми...,но знам ли вече?Всеки организъм си е индивидуален.
  Даниски,на мен ми предписаха THUMB-бил безвреден за бременни,но можеш да си вземаш максимум 2таблетки за ден-но само ги дъвчиш,не ги пиеш цели както другите,а според лекарката бил много добър защото съдържал основно калций.Аз честно казано гледам да не го вземам много често,а само когато е нетърпимо.

къде могат да се намерят тези хапчета
[url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?user
*

    Vassilissa_

Re: отново гадене и повръщане
« Отговор #24 -: Октомври 13, 2008, 16:56:15 pm »
Здравейте,утре влизам в 16 г.с. и гаденето и повръщането не са ме напускали нито за миг,заедно с много обилно слюноотделяне....около 12 седмица се по4увствах малко по добре, но бе само за няколко дни, уви...Няма да ви казвам колко сьм изморена и изстощена....трябва да добавя,4е от в4ера към вси4ко това се добавиха и силни болки в кръста, в следствие на силните ми напъни за повръщане, които не мога да контролирам....така в4ера бях блокирана на легло без да мога да се наведа, да стоя седнала, да не говорим да се съблека или облека...днес е малко по добре, поне успях да стана...В сряда съм на преглед при акущерката, надявам се вси4ко да е наред...Има ли някои друг като мен с подобни признаци?
Re: отново гадене и повръщане
« Отговор #25 -: Октомври 13, 2008, 16:58:43 pm »
Здравейте,утре влизам в 16 г.с. и гаденето и повръщането не са ме напускали нито за миг,заедно с много обилно слюноотделяне....около 12 седмица се по4увствах малко по добре, но бе само за няколко дни, уви...Няма да ви казвам колко сьм изморена и изстощена....трябва да добавя,4е от в4ера към вси4ко това се добавиха и силни болки в кръста, в следствие на силните ми напъни за повръщане, които не мога да контролирам....така в4ера бях блокирана на легло без да мога да се наведа, да стоя седнала, да не говорим да се съблека или облека...днес е малко по добре, поне успях да стана...В сряда съм на преглед при акущерката, надявам се вси4ко да е наред...Има ли някои друг като мен с подобни признаци?
*
Re: отново гадене и повръщане
« Отговор #26 -: Октомври 13, 2008, 17:23:00 pm »
аз съм в 12 г.с. и като теб още от самото начало съм като парцал, днес се  чуствам малко по-добре и се надявам да отшуми. Всички казват че след третия месец отшумява това гадене, повръщани и отпаднолост. Между другото при болки в кръста пий нош-па.
[url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?user
*

    daniski

  • ****
  • 550
  • Моят дар от Бог-Грант Даниел
Re: отново гадене и повръщане
« Отговор #27 -: Октомври 13, 2008, 17:46:48 pm »
За хапчетата THUMB -намират се по супермаркетите в САЩ. :)те са против киселини и се продават свободно.Никога не съм ги пробвала,но сигурно и сода с лимонтозу и захар ще върши същото...
Относно повръщането-май нищо не помага,само времето,но нали е за хубаво. :)
*
Re: отново гадене и повръщане
« Отговор #28 -: Октомври 13, 2008, 17:52:52 pm »
 А не се ли казват TUMS?
*

    daniski

  • ****
  • 550
  • Моят дар от Бог-Грант Даниел
Re: отново гадене и повръщане
« Отговор #29 -: Октомври 16, 2008, 03:37:36 am »
Да,права си,зауак3!!
ТUMS са хапчетата против киселини.Илияна ме подведе... :D
*

    daniski

  • ****
  • 550
  • Моят дар от Бог-Грант Даниел
Re: отново гадене и повръщане
« Отговор #30 -: Октомври 16, 2008, 03:40:22 am »
Относно киселините-избягвайте да се наядете и след това веднага да легнете-това е сигурен начин да получите киселини-дори и да не сте бременни!Аз спазвам това правило и нямам киселини изобщо.
Re: отново гадене и повръщане
« Отговор #31 -: Октомври 16, 2008, 08:48:44 am »
За киселините можеш да пробваш Талцид,по няколко таблетки се сдъвкват на ден.Както и газирана вода.