0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Фраксипарин и място на биенето
« -: Октомври 07, 2008, 11:20:36 am »
Здравейте, Момичета. при мен се получава неочаквано повишаване на АФА IgM след последната контрола. През август АФА  са били 15.6% , а през септември 88%  8O. Като през цялото време прлагам фраксипарин. Единственото което промених е мястото на биене, от корема в ханша, защото корема стана на топчета вече. А в ханша - все е дно че нищо, нито синини, нито твърди зони. Дали не се усвоява както трябва в тази зона или просто е някаква лабораторна грешка или случайно показание. Доц. Конова не можа да каже причина, ще й звъня днес пак. Дали има някой с подобни резултати? 

Косето е на небето.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Фраксипарин и място на биенето
« Отговор #1 -: Октомври 07, 2008, 12:02:42 pm »
Подкожни инжекции могат да се бият навсякъде в околопъпието ( :lol: не съм сигурна дали има такава дума, но...) та чак до талията, в ръцете над лакътя от външна страна и в горната мека част на бутовете отпред. Дано се изразих разбираемо.
Не мисля че завишението е от това че си сменила мястото на убождането.
Успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Фраксипарин и място на биенето
« Отговор #2 -: Октомври 07, 2008, 13:39:28 pm »
А какво е АФА?Антифосфолипиден синдром ли? Каква е дозата на фраксипарин,която слагаш?Да не би да ти е малка?Ти в кой месец си?През колко време следиш показателите?Извинявай,залях те с въпроси.Дано Конова успее да намери решение.
Аз съшо съм на фраксипарин,още съм в самото начало,но и на мен не ми се отразяват добре инжекциите.Имам доста синини.Утре съм в Плевен и ще я питам дали мога да си ги бия на друго място.
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!
*
Re: Фраксипарин и място на биенето
« Отговор #3 -: Октомври 07, 2008, 16:17:26 pm »
Здравей,raia. За да няма синини много е важно да се следват напълно указанията от листовката-да не се изгонва въздуха, да се бие в кожна гънка стисната между два пръста и чак когато е вкаран препарата тя да се освободи. Иглите са малко тъпи и така усещам стискането, а не убождането :D. И преди да я биете да се "прицели" биещия да няма видими подкожно кръвоносни съдове.
Идеята ти да се увеличи фраксипарина с по-висока концентрация е интересна, ако успея да се  свържа с доц.Конова по телефона - много хора има винаги при нея- ще я питам. АФА аз наричам антифосфолипидни антитела. От Плевен са ми казали да следя показателите на 25-30 ден след предишното вливане. останах с впечатление че не е въпрос на спешност моментално да се влее след този срок, до 1 седмица е нормално.

evro, благодаря за мнението. Ще питам и д-р Сигридов, с доц. Конова е много трудна да се свържа.

Косето е на небето.
Re: Фраксипарин и място на биенето
« Отговор #4 -: Октомври 07, 2008, 17:44:02 pm »
 Днес звънях в КИРМ и оттам ми казаха , че доц. Конова е извън страната , в Солун доколкото разбрах, на конгрес и няма да я има през близката 1 седмица.
Re: Фраксипарин и място на биенето
« Отговор #5 -: Октомври 08, 2008, 19:21:54 pm »
Момичета прочетох нещо много интересно във форумите на бг мама,че вместо фраксипарин можело да се използва фрагмин,който е по-евтин и по безвреден!http://www.bda.bg/bdias/2359d.pdf
Какво мислите?
Re: Фраксипарин и място на биенето
« Отговор #6 -: Октомври 08, 2008, 19:30:13 pm »
« Последна редакция: Октомври 08, 2008, 23:14:38 pm от evro »
*
Re: Фраксипарин и място на биенето
« Отговор #7 -: Октомври 08, 2008, 22:14:02 pm »
Д-р Сигридов каза, че в областта на корема кръвоснабдяването е много активно и там трябва да се бие, защото за фраксито е важно да има ударен ефект. а през сланиките в ханша се абсорбира по-бавно. Така че се връщаме в "околопъпието"  :D

Косето е на небето.
Re: Фраксипарин и място на биенето
« Отговор #8 -: Октомври 09, 2008, 11:58:07 am »
Нали ви казах миналата седмица че Конова заминава днес.Аз затова си запазих чаз за вчера.Видях се с нея,макар и за малко,но ми обърна внимание и ме прати при д-р Емин.Заради зацапването той ми увеличи утрогестана на 3 по2,фраксипарина-всеки ден,а аспирина за сега го спирам.Конова каза за инжекциите че може и в ръката,и в краката,няма значение.Днес ми го биха в ръката-ама не е приятно.
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!
*

    karrii

  • *
  • 47
  • Вярвам в Мечтите
Re: Фраксипарин и място на биенето
« Отговор #9 -: Ноември 08, 2008, 18:02:50 pm »
някой може ли да ми каже след фраксипарин и аспирин как протича цикъла защото аз бях след инсе обаче енеуспешно и сега трябва да ми дойде и се притеснявам