0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте!
Искам да споделя какво ми се случи - вчера бях на пункция - предстоеше ни ИКСИ,но се оказа че от образуваните 6 фоликула с размери 20-22(по 3 в двата яйчника)няма нито една яйцеклетка!
Възможно ли е да се получи така или е лекарска грешка или е нещо друго?
Ако има други момичета с подобно преживяване нека да споделят при тях какво точно се е случило.На мен доктора ми смънка нещо от сорта ,че се случвало и че ще говорим като ми дойде цикълът и отида на преглед след около 2 седмици , а и аз в този момент загубих ума и дума и не попитах нищо повече.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: 6 фоликула без яйцеклетки - възможно ли е ?
« Отговор #1 -: Май 10, 2011, 15:57:59 pm »
Ужасно неприятно  8O Но според мен е и възможно в случай, че се окаже впоследствие, че си намаляващ или изчерпан яйчников резерв или се окаже лекарска грешка ...


*
Re: 6 фоликула без яйцеклетки - възможно ли е ?
« Отговор #2 -: Май 10, 2011, 17:03:29 pm »
Здравей! Съжалявам, много неприятно се е получило.  :( Можеш ли да споделиш нещо повече за самата стимулация? В коя клиника я прави, по какъв протокол, колко ти беше стойността на E2 и т.н. Мисля, че като разполагаме с повече информация, ще ти бъдем повече полезни. На първо четене, искам да попитам, на кой ден ти беше пункцията и при какви стойности на хормоните? При моите пункции, фоликулите ми са били със значително по-малки размери, но се имат предвид и стойностите на хормоните. Ако желаеш, сподели повече информация.

Re: 6 фоликула без яйцеклетки - възможно ли е ?
« Отговор #3 -: Май 10, 2011, 17:26:36 pm »
Пункцията ми беше на 12 ден , а аз бях по къс протокол.Стойностите на Е2 не зная какви са били , защото там не ни информират за тези неща , а аз бях решила, че няма да питам , за да не си пълня главата с щуротии.Но от снощи насам прочетох , че тези стойности са от значение и съм решила като отида следващият път да се поинтересувам какви са били.То ще е след дъжд качулка , но поне ще зная.
И само да отбележа , че това не ми е първа стимулация - при предишните съм била по дълъг протокол и винаги съм имала по много фоликули и по доста яйцеклетки - даже сме замразявали.
Затова за мен сегашната ситуация е изненадваща и шокираща.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: 6 фоликула без яйцеклетки - възможно ли е ?
« Отговор #4 -: Май 10, 2011, 17:35:18 pm »
Пункцията ми беше на 12 ден , а аз бях по къс протокол.Стойностите на Е2 не зная какви са били , защото там не ни информират за тези неща , а аз бях решила, че няма да питам , за да не си пълня главата с щуротии.Но от снощи насам прочетох , че тези стойности са от значение и съм решила като отида следващият път да се поинтересувам какви са били.То ще е след дъжд качулка , но поне ще зная.
И само да отбележа , че това не ми е първа стимулация - при предишните съм била по дълъг протокол и винаги съм имала по много фоликули и по доста яйцеклетки - даже сме замразявали.
Затова за мен сегашната ситуация е изненадваща и шокираща.
miraxi Душка е права ... трябва да споделиш повече детайли из процедурата за да можем да сме ти полезни някак   :wink: И двете си ли процедури ги прави в една и съща клиника ?


*

    лилия13

  • ***
  • 360
  • в очакване на дългочаканото ни съкровище
Re: 6 фоликула без яйцеклетки - възможно ли е ?
« Отговор #5 -: Май 10, 2011, 18:20:22 pm »
 miraxi,съжалявам за това което е станало,но това според мен трябва да има някакъв отговор,наистина поискай стойностите на естрадиола,аз поне през времето на стимулацията която беше преди дни,съм изследвала естрадиол поне 4 пъти по време на пукнцията искай да да ги видиш,и настоявай за изследване на инхибин Б,и ИЯР,но след като казваш.че си правила много фуликули на предни стимулацийй ей това ми е чудното???
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: 6 фоликула без яйцеклетки - възможно ли е ?
« Отговор #6 -: Май 10, 2011, 19:02:01 pm »
miraxi,съжалявам за това което е станало,но това според мен трябва да има някакъв отговор,наистина поискай стойностите на естрадиола,аз поне през времето на стимулацията която беше преди дни,съм изследвала естрадиол поне 4 пъти по време на пукнцията искай да да ги видиш,и настоявай за изследване на инхибин Б,и ИЯР,но след като казваш.че си правила много фуликули на предни стимулацийй ей това ми е чудното???
И аз, преди да разбера какъв е всъщност проблема при мен при стимулация винаги правех доста фоликули, но бяха празни ... това се разбира би от ст-стите на Е2 и впоследствие картинката се изясни, когато изследвах Инхибин Б и направих Кариотип (при мен поне стана ясна картинката). Дано изясниш нещата и не се самообвинявай :(. Пожелавам ти успех!


Re: 6 фоликула без яйцеклетки - възможно ли е ?
« Отговор #7 -: Май 10, 2011, 19:50:10 pm »
Точно преди стимулацията правих изследване на Инхивбин В и резултатите са в норма.
Според вас възможно ли е фоликулите да са се спукали преди момента на пункцията. Т.к. на мен не ми обясниха нищо сама търся отговорите ,та се замислих и затова - просто да не е уцелен момента на  пункцията?
*
Re: 6 фоликула без яйцеклетки - възможно ли е ?
« Отговор #8 -: Май 10, 2011, 20:00:10 pm »
Точно преди стимулацията правих изследване на Инхивбин В и резултатите са в норма.
Според вас възможно ли е фоликулите да са се спукали преди момента на пункцията. Т.к. на мен не ми обясниха нищо сама търся отговорите ,та се замислих и затова - просто да не е уцелен момента на  пункцията?
Не са малки по големина фоликулите. В повечето клиники се назначава прегнил при по-малки размери, при моят последен лекар между 18 и 20 мм, а д-р Стаменов дори назначава при 16-18 мм, но това подчертавам е строго индивидуално, зависи от естрадиола и от дневното нарастване на фоликулите. Така че е възможно, според мен да са се пукнали фоликулите, но чак пък всичките?  8O На мен ми се е случвало да се пукне в нощта преди пункцията, но само при един фоликул и то на напълно естествен цикъл.

Re: 6 фоликула без яйцеклетки - възможно ли е ?
« Отговор #9 -: Май 11, 2011, 10:11:21 am »
Miraxi ти да не си в плевенската клиника?
Re: 6 фоликула без яйцеклетки - възможно ли е ?
« Отговор #10 -: Май 11, 2011, 10:59:24 am »
случи се на мен нещо подобно,но и моят лекар, и аз самата нямаме обяснение. При мен се виждаха на УЗ 7 фоликула и Е2 ми беше на 7 ден от стимулацията над 1000, а в деня на прегнила, лекарят ми звънна да ми каже,че хормоните са перфектни.

аз бях супер доволна,защото правя не повече от 4-5 фоликула по принцип. След пункцията ми казаха, че са пунктирали всички, но само в 3 от тях е имало ЯК, като едната кофти. Бях като попарена, лекарят ми каза, че това и за него е било шок, оше повече че Е2 с нищо не е показвало това. А и досега каквото се е виждало при мен на УЗ, това са вадили...

аз си мисля, че препарата не беше подходящия за мен, стимулираха ме с фостимон, аз исках гонал, но докторът искаше да сменим препарата.

по повод на пукането на ЯК предварително...това може да стане понякога, чела съм такива неща. точно тогава не остава нито една,защото една пукне ли се, тръгват и другите - т.е. те  закърняват, както е нормално при образуването на доминантния фоликул. но тогава мисля, че не се виждат вече фоликули, т.е. би трябвало на пункцията да се види, че ги няма, а не да се окажат  празни... :?
Re: 6 фоликула без яйцеклетки - възможно ли е ?
« Отговор #11 -: Май 11, 2011, 13:50:04 pm »
Момиче според вас кога най-рано отново мога да започна процедура при положение , че този месец съм била на стимулация?
Знам , че лекарят най-точно може да ми отговори , но ще го видя чак в края на месеца .
Не знам при вас как е , но аз след всеки един несупех започвам да правя планове за ново начало и така се чувствам по добре!
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: 6 фоликула без яйцеклетки - възможно ли е ?
« Отговор #12 -: Май 11, 2011, 15:43:55 pm »
Момиче според вас кога най-рано отново мога да започна процедура при положение , че този месец съм била на стимулация?
Знам , че лекарят най-точно може да ми отговори , но ще го видя чак в края на месеца .
Не знам при вас как е , но аз след всеки един несупех започвам да правя планове за ново начало и така се чувствам по добре!

Най-добре е да се изчакат 2-3 МЦ за да може тялото да се възстанови напълно, т.к все пак, хормоните малко или много го объркват :wink: ако мога така да се изразя! Пожелавам ти следващият път успех и този път да е докрая със бебче/та на финала.  :P


Re: 6 фоликула без яйцеклетки - възможно ли е ?
« Отговор #13 -: Май 12, 2011, 10:04:34 am »
ако си около или над 35г. бих те посъветвала да починеш поне 6 месеца. знам, че ти се струва безкрайно дълго, но от опит ти казвам, че понякога е по-добре да не се прибързва.