0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Завишени ТАТ и МАТ-какво означава това?
« Отговор #20 -: Септември 13, 2008, 19:53:15 pm »
Така това че си забременявала преди нищо не значи този синдром може да се е развил в последствие ,на мен ми каза че е хванат в началото имам го от около 1-1,5г тогава изведнъж ми стана много нервна работата бях под голям стрес и това го е отключило /само да вметна че майка ми след голям стрес почина едната ми сестра също и се отключи това/ ,та и на мен ми изписа аспирина, селен и още две неща ама не мога да ги разчета за едното запомних че е хомеопатично.Имам три неуспешни инсета с донор,тъй като мъжа ми е със пълна азооспермия има 1-2 мъртви сперм. на каква беше мярката че сега не ми идва в главата
« Последна редакция: Септември 13, 2008, 20:14:11 pm от an_manisto »
Молете се за нещата,които желаете,но работете за нещата,от които имате нужда.
Re: Завишени ТАТ и МАТ-какво означава това?
« Отговор #21 -: Септември 13, 2008, 19:55:28 pm »
cream утре като отида до аптеката и си ги взема ще мога да ги прочета и ще ги кажа
Молете се за нещата,които желаете,но работете за нещата,от които имате нужда.
*
Re: Завишени ТАТ и МАТ-какво означава това?
« Отговор #22 -: Септември 13, 2008, 20:02:03 pm »
Имам три неуспешни иксета
Неуспешните иксита имат ли нещо общо с Хашимотото??? Защото аз следващия месец съм в София и ако всичко е наред ще започваме процедурата.
Re: Завишени ТАТ и МАТ-какво означава това?
« Отговор #23 -: Септември 13, 2008, 20:08:39 pm »
Ами поне при мен това се оказа единственият ми "дефект"...но ако си се запознала с това как се прави икси мисля че няма да има проблем и затова смятам да продължа с него
Молете се за нещата,които желаете,но работете за нещата,от които имате нужда.
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Завишени ТАТ и МАТ-какво означава това?
« Отговор #24 -: Септември 13, 2008, 21:13:00 pm »
И аз скоро бях при д-р Тодорова. Имам ТСХ-3,3 другите хормони и антитела са в норма, но тя каза, че имам изменения в структурата на жлезата (отреди 0,5-1,5год.)които предполагат автоимунен възпалителен процес в организма. 8O Нищо, че МАТ и ТАТ са в норма е написала "възможен тироидит на Хашимото" 8O. Изписа ми Селен, Аспирин и капки Лимфомиозот- пия ги 3по20 за 20 дни и 3по10 за 10 дни и после трябва да направя контрола на ТСХ. Много съм объркана! Трябва да писна и тест за НК клетки, антифосфолипиден синдром и още едно дето не мога да го разчета левко...
*
Re: Завишени ТАТ и МАТ-какво означава това?
« Отговор #25 -: Септември 14, 2008, 11:46:43 am »

[/quote]
Какви хапчета ти изписаха? Аз също съм с Хашимото и пия преднизолон вече няколко месеца. Док каза да не го спирам.
[/quote
Cream,би ли споделила какви са ти стойностите на ТАТ и МАТ и в каква дозировка ти е назначен преднизолона и кой ти го назначи?
*
Re: Завишени ТАТ и МАТ-какво означава това?
« Отговор #26 -: Септември 14, 2008, 20:00:18 pm »
TAT - 56.8 (реф.до 34)
MAT - 995.2 (реф.до 12)
Пациентка съм на д-р Бойчев.
Преднизолона го пия два пъти на ден по една таблетка.
Павка,и ти ли пиеш преднизолон?
Re: Завишени ТАТ и МАТ-какво означава това?
« Отговор #27 -: Септември 15, 2008, 18:38:01 pm »
Лекарствата които трябва да пия са селен,лимфомиозот-капки и аспирин протект за 30 дни и после съм на контролен!Само се чудя за аспирина,защото доц.Конова ми го е изписала от 15 до 28 ден на цикъла,а д-р Тодорова ми го е назначила на ден по 1 и сега се чудя как в крайна сметка да го пия?
*
Re: Завишени ТАТ и МАТ-какво означава това?
« Отговор #28 -: Септември 15, 2008, 19:12:46 pm »
Cream,аз пиех преднизолон само по време на процедурата ми(ИКСИ)и докато видях отрицателния тест.Антителата ми бяха паднали на половина(по принцип стойностите им са горе-долу като твоите).При следваща процедура пак ще ми го назначат.Как се чувстваш след този по-продължителен прием?
*
Re: Завишени ТАТ и МАТ-какво означава това?
« Отговор #29 -: Септември 15, 2008, 21:38:32 pm »
Лекарствата които трябва да пия са селен,лимфомиозот-капки и аспирин протект за 30 дни и после съм на контролен!Само се чудя за аспирина,защото доц.Конова ми го е изписала от 15 до 28 ден на цикъла,а д-р Тодорова ми го е назначила на ден по 1 и сега се чудя как в крайна сметка да го пия?
След овулацията. Срещала съм тези, че по някакъв начин влияе негативно на ову-то, та затова.
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
Re: Завишени ТАТ и МАТ-какво означава това?
« Отговор #30 -: Септември 16, 2008, 10:36:07 am »
Това което трябва да пия е Лимфомиозот,Селен, Аспирин протект и Метформин...като една баба сутрин обед вечер броя кое трябва да изпия... 8O
Молете се за нещата,които желаете,но работете за нещата,от които имате нужда.
Re: Завишени ТАТ и МАТ-какво означава това?
« Отговор #31 -: Септември 16, 2008, 10:51:55 am »
an_manisto на теб как ти е изписан аспирина да го пиеш,т.е от кой ден на менстр.цикъл?
Re: Завишени ТАТ и МАТ-какво означава това?
« Отговор #32 -: Септември 16, 2008, 11:03:10 am »
an_manisto на теб как ти е изписан аспирина да го пиеш,т.е от кой ден на менстр.цикъл?
ами бях на ендокринолог в събота и тогава каза да пия тези лекарства до положит.тест, но ми откиха хашимото и затова :)
Молете се за нещата,които желаете,но работете за нещата,от които имате нужда.
*
Re: Завишени ТАТ и МАТ-какво означава това?
« Отговор #33 -: Септември 17, 2008, 14:06:00 pm »
Cream,аз пиех преднизолон само по време на процедурата ми(ИКСИ)и докато видях отрицателния тест.Антителата ми бяха паднали на половина(по принцип стойностите им са горе-долу като твоите).При следваща процедура пак ще ми го назначат.Как се чувстваш след този по-продължителен прием?
Аз се чувствам много добре, още повече, че имам мигрена и откакто пия преднизолона кризите ми намаляха и са доста по-леки. Обаче трябва да отида на друг ендокринолог, защото моят док смята, че трябва и други лекарства да се вземат заради Хашимотото. Другото което си мисля е че трябва да си изследвам отново ТАТ и МАТ, защото откакто вземам преднизолона, не съм ги проверявала. Но първо ще сменя ендокринолога.
Re: Завишени ТАТ и МАТ-какво означава това?
« Отговор #34 -: Септември 17, 2008, 19:28:57 pm »
аз също съм с Хашимото, ходих при д-р Начев, анти телата са ми много, стотици пъти над нормите. Изписа ми само Л-тироксин, след 45 дена на контролен, но като че ли д-р Тодорова е по веща и се чудя дали да не го сменя за другия път с нея.Той нищо не спомена за нати-телата, само каза че наличието на Хашимото може да е причината за незабременяване.А иначе по предписание на гинеколога пия асперин- протект всеки ден, той е малък - 100мг,не влия кои знае друго какво, той е за анти телата, но много бавно им действа тъй като организма се съпротивлява.