0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    tancheto

  • ***
  • 199
  • Всичко е възможно!
Re: Нормална бременност или ...
« Отговор #120 -: Октомври 24, 2008, 16:10:53 pm »
Момичета видяхме сърчицето :heartbeat:!Много сме щастливи!За зацапването ми изписаха Дуфастон(в момента няма кръвотечение - док ме прегледа без да пипа) и ми взе секрет, че имам и силно течение.Бебчо е 7.2мм и си отговаря на седмиците

*
Re: Нормална бременност или ...
« Отговор #121 -: Октомври 24, 2008, 17:44:08 pm »
Браво Танче-радвам се за теб.Ти в коя седмица си?
Stivarip обадих се на док-каза да си продължа аспирина.

*

    tancheto

  • ***
  • 199
  • Всичко е възможно!
Re: Нормална бременност или ...
« Отговор #122 -: Октомври 24, 2008, 18:00:17 pm »
Браво Танче-радвам се за теб.Ти в коя седмица си?
Stivarip обадих се на док-каза да си продължа аспирина.
В 6г.с. и 3 дни днес - сърчицето се видя много ясно как тупти -невероятно е..не мога още да се осъзная..

*
Re: Нормална бременност или ...
« Отговор #123 -: Октомври 24, 2008, 18:06:18 pm »
Браво Танче-радвам се за теб.Ти в коя седмица си?
Stivarip обадих се на док-каза да си продължа аспирина.
В 6г.с. и 3 дни днес - сърчицето се видя много ясно как тупти -невероятно е..не мога още да се осъзная..
Водиш ме с 3 дни :D Аз в Четвъртък ще ходя и малко ми е притеснено с това зацапване...

*

    Stela74

  • **
  • 139
  • не ми трябва огън,а малка свещица...
Re: Нормална бременност или ...
« Отговор #124 -: Октомври 25, 2008, 13:32:58 pm »
Танче,честито за хубавите резултати.Парси не се притеснявай,вярвам че всичко ще бъде наред.Момичета искам да ви питам нещо.Някой пие ли папаверин?аз нещо не се чувствам много добре когато го пия с дуфастона.
« Последна редакция: Октомври 25, 2008, 13:34:34 pm от Stela74 »
*

    tancheto

  • ***
  • 199
  • Всичко е възможно!
Re: Нормална бременност или ...
« Отговор #125 -: Октомври 25, 2008, 21:22:14 pm »
Стела благодаря ти!
Аз нещо май се психясах от това зацапване и изследвам цвета на всеки секрет - все ми се вижда, че жълтее..май не трябва чак толкова да му обръщам внимание..А дали е възможно според вас да се получава от някакви гъби или нещо подобно..пуснаха ми микробиология, но ще е готова чак в сряда...
Надявам се всичко при вас да е наред и всички да гушнем пролетно-летните си бебета(нали така се падат)!
« Последна редакция: Октомври 25, 2008, 21:33:51 pm от tancheto »

*
Re: Нормална бременност или ...
« Отговор #126 -: Октомври 26, 2008, 10:13:28 am »
Стела благодаря ти!
Аз нещо май се психясах от това зацапване и изследвам цвета на всеки секрет - все ми се вижда, че жълтее..май не трябва чак толкова да му обръщам внимание..А дали е възможно според вас да се получава от някакви гъби или нещо подобно..пуснаха ми микробиология, но ще е готова чак в сряда...
Надявам се всичко при вас да е наред и всички да гушнем пролетно-летните си бебета(нали така се падат)!
Танче,а защо толкова рано микробиология?Мисълта ми е тя не се ли пуска заедно със всички изследвания в 10-11г.с?Може и да бъркам...

*

    tancheto

  • ***
  • 199
  • Всичко е възможно!
Re: Нормална бременност или ...
« Отговор #127 -: Октомври 26, 2008, 10:21:44 am »
Танче,а защо толкова рано микробиология?Мисълта ми е тя не се ли пуска заедно със всички изследвания в 10-11г.с?Може и да бъркам...
Ами защото имам доста силно течение и лекарката иска да види да няма бактерии някакви и възпаление и от това да е зацапването - то така или иначе лечение сега не може да се прилага, но..иначе засега спря, да не чува дявола..
Много започна да ми се повръща и се чудя да не от Дуфастона?На вас как ви действа?
« Последна редакция: Октомври 26, 2008, 10:24:41 am от tancheto »

*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Нормална бременност или ...
« Отговор #128 -: Октомври 26, 2008, 10:37:19 am »
Здравейте милички! От сряда не пиша защото съм в леглото и не смея да мръдна. Та в сряда след последния ми пост тук малко след това обилно прокървях сякаш ми дойде лелката. Уплаших се ужасно... Доктора по телефона ми каза веднага да легна,да взема 2хпапаверин и 2хношпа и след около час да му се обадя за да го информирам какво е положението с течението. След около час баща ми ме закара при доки и слава богу видяхме жив ембрион със сърчице 8.3мм в 5седмица и 3 дни. Док ми обясни че съм направила контракции на матката и от там идва всичко. Претиснение,напрежение,работа... Забрани ми да правя каквото и да е до края на седмицата защото в противен случай трябва да ме приеме в болница. Та от сряда съм в леглото и не мърдам. Добрата новина е че от вчера нямам нито кафяво,нито розово,нито червено зацапване, но въпреки всичко незнам какво да правя. Объркана и уплашена съм. Да лежа ли в леглото още или вече мога да се движа и да излезна за малко въздух навън...  :( :( :(
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Нормална бременност или ...
« Отговор #129 -: Октомври 26, 2008, 10:44:47 am »
Танче,честито за хубавите резултати.Парси не се притеснявай,вярвам че всичко ще бъде наред.Момичета искам да ви питам нещо.Някой пие ли папаверин?аз нещо не се чувствам много добре когато го пия с дуфастона.

Стела аз съм на утрогестан 3х2,папаверин 3х2 и ношпа 3х1. От папаверина ми е ужасно гадно - повръща ми се, боли ме главата и ме замайва, но доктора ме предупреди за тези реакции. Той понижавал кръвното и предполагам че е от това. Утрогестана го слагам вагинално така че тези неприятни чувства няма от какво друго да са освен от папаверина.
*

    tancheto

  • ***
  • 199
  • Всичко е възможно!
Re: Нормална бременност или ...
« Отговор #130 -: Октомври 26, 2008, 10:55:18 am »
Криска това, което ти се е случило си е голям стрес..важното е, че сега си по-добре и бебчо е добре.Мисли си хубави неща, аз примерно си представям как вече е юни месец и гушкам душичката си..За излизането навън незнам какво да ти кажа, но най-добре изчакай утре и се обади на док да го питаш.Успех мила!

Re: Нормална бременност или ...
« Отговор #131 -: Октомври 26, 2008, 10:58:02 am »
Здравейте момичета!!Криска чета твоя пост и се учудвам ,защото събитията ,които описваш повтарят точно моите,които се случиха през изминалите дни.Преди 3 дни се прибрах от работа с ужасни болки ,а на сутрин прокървих  все едно ми е почнал мензиса,отидохме в болницата и веднага ме настаниха,бях на системи 2 дни папварин+но-шпа.Бебчето е живо,със сърдечна дейност и отговаря на 6 седм. и 3 дни,разплаках се защото много се притесних,днес съм вече вкъщи и съм като теб на легло.Обясниха ме че имах отлепяне на сакчето и трябва да почивам и и да лежа,кистата пак е пораснала сега е вече 4 см :(такива работи при мен :)на преглед съм пак на 29.10,ще пиша как мина.
Лек ден и пазете се :)

*
Re: Нормална бременност или ...
« Отговор #132 -: Октомври 26, 2008, 12:38:48 pm »
Здравейте момичета.С първата си бременност пак във същите ранни седмици направих не зацапване ами страхотен кръвоизлив.Приеха ме в Майчин дом,където лежах 1 седмица и ми биеха инжекций нош-па и папаверин,след което ме изписаха като продължих с лежането и инжекциите още 3 седмици след което си изкарах една много лека бременност.Та...мисълта ми е при такива проблеми наистина трябва доста да се почива и да се пази леглото и всичко ще бъде наред.Важното е да минем критичните 3 м.Успех :)
Целувам ви :)

*

    Stela74

  • **
  • 139
  • не ми трябва огън,а малка свещица...
Re: Нормална бременност или ...
« Отговор #133 -: Октомври 26, 2008, 13:52:53 pm »
Здравейте момичета.Напълно съгласна съм с Парси,че е необходима много почивка и повече в леглото.Знаете,че и аз прекарах доста време там(от 7г.с.,а сега съм 12г.с и 4 дни).Сега излизам по малко,но пак изпитвам страх,изчаквам критичните 3 месеца.Криска и аз така си мислих че е от папаверина,защото преди това нямах проблеми,когато пиех само дуфастона.Мисля че трябваше да го пия до средата на ноември ако не се лъжа,ще изтърпя :D,нали е за хубаво?лек ден момичета и както каза Танчето дано всички успеем да гушнем нашите пролетно-летни бебчета.КЪсмет на всички в борбата.
*

    Stela74

  • **
  • 139
  • не ми трябва огън,а малка свещица...
Re: Нормална бременност или ...
« Отговор #134 -: Октомври 26, 2008, 13:57:32 pm »
Лейла,надявам се че всичко ще се оправи при теб.Сега,когато си вече в къщи пиеш ли нещо друго?
Re: Нормална бременност или ...
« Отговор #135 -: Октомври 26, 2008, 14:28:35 pm »
Лейла,надявам се че всичко ще се оправи при теб.Сега,когато си вече в къщи пиеш ли нещо друго?
Продължавам да си пия дуфастона ,но-шпата и магнерота,както и преди.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нормална бременност или ...
« Отговор #136 -: Октомври 26, 2008, 14:40:18 pm »
момичета, вие обърнахте темата на чат! има си правила, моля да ги прочетете.
заключвам. има седмична тема на бременните - пишете по тези ежедневни отчетни въпроси в нея.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!