0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

спорт?
« -: Май 04, 2004, 13:50:20 pm »
Здравейте момичета,
аз съм от скоро тук, и сравнително от скоро правя опити да забременея..
..естствено вече съм притеснена, то май това е неизбежно:(
А искам да ви питам, дали трябва да сппра а ходиа на тренировки(аеробика, тае-бо) ? Това, че тренирам 3-4 пъти в седмицата може ли да пречи? :roll:
Имам и много други въпроси, но по - натам:))
Стискам палци на всички ви, дано да получите каквото желаете!
*
Според мен няма проблеми
« Отговор #1 -: Май 04, 2004, 15:14:51 pm »
Спорта не вреди според мен. Все пак толкова активни спортистки забременяват. Виж след като се получи трябва да се внимава.
Сега си тренирай и поддържай форма :lol:
МИЯ
*
според мен
« Отговор #2 -: Май 04, 2004, 15:36:22 pm »
Според мен не би трябвало да пречи освен ако не е супер тежко натоварването. Аз също играя аеробика непрекъснато и не мисля, че това може да е проблем. Виж ако се получи забременяване наистина не е добре да се правят натоварващи упражнения, а да се наблегне повече на разходките - поне така мисля !
Успех ти желая!
спорт?
« Отговор #3 -: Май 05, 2004, 09:34:27 am »
Blagodaria, za otgovorite
Drugo e kato chuesh stranichno mnenie:)
Kolko vreme ako ne uspeja, triabva da si napravia izsledvania?
Az opitvam moje bi ot 3-4 meseca.
Uspeh na vsichki!
Re: спорт?
« Отговор #4 -: Юли 26, 2008, 21:51:11 pm »
ЗДРАВЕЙ ИЛИЯНА,
АЗ ПРОБВАМ ОТ ПОЧТИ ГОДИНА ДА ЗАЧЕНА И ОЩЕ НЯМА РЕЗУЛТАТ :balk_133:,А КАТО ПИТАХ ЛЕКАРКАТА СИ ЗА ИЗСЛЕДВАНИЯ ТЯ МИ КАЗА,ЧЕ ТРЯБВА ДА МИНЕ ПОНЕ 1,5 Г :balk_91:. А ЩО СЕ ОТНАСИА ДО СПОРТА :balk_110: НЕ СЕ ПРИТЕСНЯВАЙ, АЗ СПОРТУВАМ ВСЕКИ ДЕН ПО ДВА ЧАСА И СЕ ЧУВСТВАМ ОТЛИЧНО И ТОВА Е ДОРИ ДОБРЕ ЗА ХОРА, КОИТО ПЛАНИРАТ БЕБЕ.ВСЕ ПАК КОЛКОТО ПО-СТЕГНАТИ МУСКУЛИ,ТОЛКОВА ПО-ЛЕСНО РАЙДАНЕ :balk_602:!!!!!!!!!!!!!


Re: спорт?
« Отговор #5 -: Юли 27, 2008, 00:15:04 am »
АЗ ПРОБВАМ ОТ ПОЧТИ ГОДИНА ДА ЗАЧЕНА И ОЩЕ НЯМА РЕЗУЛТАТ :balk_133:,А КАТО ПИТАХ ЛЕКАРКАТА СИ ЗА ИЗСЛЕДВАНИЯ ТЯ МИ КАЗА,ЧЕ ТРЯБВА ДА МИНЕ ПОНЕ 1,5 Г :balk_91:.

Ех, че смела лекарка! Но нали не губи своето репродуктивно време, а само това на пациентите си - не е голяма работа  :witch: (vulpecula, прощавай, не е лично, просто се ядосвам винаги, когато чета за разни лекарски дивотии).

Стандартът е 6 месеца изчакване преди изследвания при двойки над 35 г. и 1 година под 35. По-новите школи обаче твърдят, че ако при 3-4 месеца сигурна овулация и опити не се стигне до бременност, трябва да се действа с изследванията. (Под сигурна овулация имат предвид не тестове, но и фоликолуметрия.) Аз така направих.   
« Последна редакция: Юли 27, 2008, 00:16:51 am от Saule_Nova »
Re: спорт?
« Отговор #6 -: Юли 27, 2008, 01:03:15 am »
НЕ ЗНАМ КАКВО ДА ТИ КАЖА.НЕЩАТА СА МНОГО СЛОЖНИ..........ЗАСЕГА НИЩО НЕ ПРЕДПРИЕМАМ ЗАЩОТО УЧА А И ВСИЧКО Е СВЪРЗАНО С ПАРИ..........НО ПОНЕ УСПЯХ ДА НАКАРАМ СУПРУГУТ СИ ДА СЕ ПРЕГЛЕДА.......МЕЖДУ ДРУГОТО ЛЕКАРКАТА МИ Е ЕДНА ОТ НАЙ-ДОБРИТЕ ВЪВ ВАРНА!!!!!!!!!!!


Re: спорт?
« Отговор #7 -: Юли 28, 2008, 16:59:13 pm »
Аз мисля, че 3-4 месеца е прекалено малко. Аз спортувах 3 пъти в седмицата фитнес с тежести, но това не ми попречи да забременея. И забременях на 7 месец. Вече започва да се притеснявам и то стана. При всеки е различно, но 1 година след опитите е хубаво да се започнат изследванията. Да не се отлага много.
]
Re: спорт?
« Отговор #8 -: Юли 28, 2008, 17:57:02 pm »
ТО ПРИ МЕН Е МАЛКО ТРУДНО ДА СЕ КАЙЕ ОТ КОЛКО ЖРЕМЕ ПРОБВАМЕ!!!!!!!!!!! АЗ КАЗВАМ ОТ ОКОЛО ГОДИНА,АМА ТОИ МНОГО ПЪТУВАШЕ,ПОСЛЕ АЗ И ОТР 4-РИ МЕСЕЦА СМЕ СИ НАИ-ПОСЛЕ ЗАЕДНО!!!!!!!!!!!!!!!!тАКА ЧЕ ИМА ВРЕМЕ ОЩЕ ЗА ИЗСЛЕДВАНИЯ,ЛЕКАРКАТА ЗА ТОВА МИ КАЗА ДА НЕ СЕ ПРИТЕСНЯВАМ!!!!!!!!!!!11


Re: спорт?
« Отговор #9 -: Юли 28, 2008, 18:59:54 pm »
Лекото физеческо натоварване според мен е по-препорачително, отколкото пълното ограничение. Особено ако спорта досега е бил част от ежедневието и тялото е свикнало. Аз лично предпочитам вървене пеша , плуване , и каране на колело . Избягвам бягане , скачане и такива упражнения които са свързани с по- силни набивания на тялото към земята .
*

    daninaa

  • ****
  • 700
  • Все някога ще успеем
Re: спорт?
« Отговор #10 -: Юли 28, 2008, 19:12:33 pm »
Моето мнение е ,че леко натоварване не би трябвало да пречи ,аз като забременях с първото си дете тренирах усилено и стана без проблем.Сега не тренирам въобще дъже а пък не става.С две думи тренирай си не пречи въобще.А относно втория въпрос мисля ,че ако годините ви са малко и не ви претискат може да изчакате още малко .Успех.
Re: спорт?
« Отговор #11 -: Юли 28, 2008, 19:14:56 pm »
Моето мнение е ,че леко натоварване не би трябвало да пречи ,аз като забременях с първото си дете тренирах усилено и стана без проблем.Сега не тренирам въобще дъже а пък не става.С две думи тренирай си не пречи въобще.А относно втория въпрос мисля ,че ако годините ви са малко и не ви претискат може да изчакате още малко .Успех.

По принцип, ако планираш бебе е хубаво да спортуваш,но не и да прекаляваш, защото все пак са ти нужни мазнини :) .........