0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Необходимоста от ревнивото пазене на тайната е продиктувана от основателния страх у осиновителите че нещо с тях не е наред.

тоест? в какъв смисъл не е наред?

Ако мотивите за осиновяване са различни от необходимостта за даряване на безрезервна любов и изграждане на индивид у детето е обяснимо осиновителите да се страхуват от критика и сравнения с други родители.
*
стерилни са или са възрастни
Необходимоста от ревнивото пазене на тайната е продиктувана от основателния страх у осиновителите че нещо с тях не е наред.
По-основателен от този страх... нЕма.
Не знаех че трябва да се страхувам основателно, но това явно е защото нещо не ми е наред. За сметка на това, на другите, които нямат "основателни" страхове, всичко им е наред. Или поне от кръста надолу.

Страх от разкриване на неправилно поведение към децата, проблем единствено надявам се от врата нагоре.
*
Необходимоста от ревнивото пазене на тайната е продиктувана от основателния страх у осиновителите че нещо с тях не е наред.

Теб май съм те чела и на друго място. Осиновен си, нали. И не си харесваш родителите. Ама май и тази, дето те е родила не те е харесвала. Що? Какво не ти е било в ред?

Не зная дали сам осиновен. Имам само подозрения. Много деца по този начин си обясняват неправилното отношение към тях. Утешението ми е че би могло да бъде и по-зле, като например да попадна на безлична и зла жена по нищо неотличаваща се от тълпата.(нямам усещането че съм те чел някъде) Ако е имало изобщо БМ и изоставяне то не е станло защото нещо не ми е било наред. Бях прекрасно и умно дете. А дефектите при децата не са причина за изоставянето им, те са само повод използван от умствено деградирали същества. Нагледал съм се като студент в БГ на доста такива деца, някои от тях бяха с минимални дефекти не изискващи по-големи грижи от нормалните деца. Намирам такова поведение за чудовищно. Моя добра приятелка с подобна съдба, открила биологичната си майка ме съветва да не се занимавам с издирването за да си спестя разочарование. Аз и не копнея особено да открия БМ, но бих се радвал ако имам братя и сестри.  :)
Чисто статистически неправилно отношение към децата се случва много по-често в биологичните семейства - най-малкото защото те са повече на брой от семействата с осиновени деца. Никой не може да предвиди, какъв родител ще бъде, докато не стане такъв.
Разочарованието - за него не си прав, ако наистина имаш повод да мислиш, че си осиновен, правото на разочарование си е твое и само твое, по някога е по-добре да се разочароваш, отколкото да се чудиш какво би било.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
Виж колко по-лесно щеше да бъде ако беше написал това, вместо кратките изречения-бомбички.

Виж сега, хората осиновяват деца, когато могат и когато не могат да имат деца. Малко са семействата, които не искат деца и самия акт на осиновяване е породен от емоционална потребност. Да, аз обичам детето си, но го осинових, защото исках да имам дете. Водеше ме егоизмът, желанието да съм майка. По същата причина забременявах, не защото исках да дам любов на едно дете, а защото исках да се осъществя като майка. Не смятам, че причината, поради която имам моя син ме прави по-лоша майка. Когато хората правят секс с цел забременяване, не го правят от благородство. Същото е и с осиновяването, в повечето случаи. А че неподходящи родители има, да, има, но и много хора правят деца не заради самите деца.

А по отношение на изоствянето и търсенето, това е решение, което всеки взема за себе си. Аз също не знам как бих постъпила ако бях осиновена. Пък и всеки е с различна емоционалност и има различен праг на поносимост, човек съзрява за такива решения постепенно и те идват сами в един момент.

Не съм по многото писане, просто исках да кажа, че нещата не са нито бели, нито черни и с малко повече изречения могат да се избегнат неприятни ситуации.


Необходимоста от ревнивото пазене на тайната е продиктувана от основателния страх у осиновителите че нещо с тях не е наред.

Теб май съм те чела и на друго място. Осиновен си, нали. И не си харесваш родителите. Ама май и тази, дето те е родила не те е харесвала. Що? Какво не ти е било в ред?
това звучи много гадно ... дано твоето дете никога не го чуе или чете ... :(
И други работи звучат гадно, само че смятам, че вече се изяснихме.
« Последна редакция: Юли 29, 2008, 18:34:38 pm от tsvetelina »
Необходимоста от ревнивото пазене на тайната е продиктувана от основателния страх у осиновителите че нещо с тях не е наред.

Теб май съм те чела и на друго място. Осиновен си, нали. И не си харесваш родителите. Ама май и тази, дето те е родила не те е харесвала. Що? Какво не ти е било в ред?
това звучи много гадно ... дано твоето дете никога не го чуе или чете ... :(
Ми каквото повикало, това се обадило
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Необходимоста от ревнивото пазене на тайната е продиктувана от основателния страх у осиновителите че нещо с тях не е наред.

Теб май съм те чела и на друго място. Осиновен си, нали. И не си харесваш родителите. Ама май и тази, дето те е родила не те е харесвала. Що? Какво не ти е било в ред?
това звучи много гадно ... дано твоето дете никога не го чуе или чете ... :(
Ми каквото повикало, това се обадило
Не е имало такова "повикване", стана недоразумение
ОК, извинявай.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: "Призрачната сянка на тайната на осиновяването"
« Отговор #30 -: Август 05, 2008, 02:54:55 am »
Чисто статистически неправилно отношение към децата се случва много по-често в биологичните семейства - най-малкото защото те са повече на брой от семействата с осиновени деца. Никой не може да предвиди, какъв родител ще бъде, докато не стане такъв.

Съгласен съм. Осиновяването не е предпоставка за неправилно отношение към децата. Много осиновители обичат  децата си повече от средностатистическите биородители.
*
Re: "Призрачната сянка на тайната на осиновяването"
« Отговор #31 -: Август 05, 2008, 03:06:10 am »
забременявах, не защото исках да дам любов на едно дете, а защото исках да се осъществя като майка.
Това не е ли едно и също?

Не смятам, че причината, поради която имам моя син ме прави по-лоша майка.
начина по които си се сдобила с сина ти не те прави по-лоша или по-добра майка
Re: "Призрачната сянка на тайната на осиновяването"
« Отговор #32 -: Август 05, 2008, 10:25:56 am »
В известна степен е едно и също, но не ме е водил благороден порив, а чист егоизъм. Както и повечето осиновители и родители, родили децата си. За мен как ще станеш родител не е от значение, а това какъв родител ще си след това. Не бива да се очаква от осиновителите да са безгрешни. Както има лоши биологични родители на децата, така има и лоши осиновили родители. Да не повтарям Фоксче.
« Последна редакция: Август 05, 2008, 10:30:22 am от tsvetelina »