0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте всички! Имам нужда от вашата помощ! След спонтанен аборт без "видима" причина, ме посъветваха да направя изследвания на щитовидната жлеза. Оказа се, че имам антитела АТА, чиято стойност през февруари беше 81 (реф. до 34). ТSH, пак тогава - 2.44. Не обърнаха особено внимание, и ме отпратиха. Месеци наред се опитвам да проверя нещата, и най-после успях да направя "пълна картина" на щитовидната жлеза. Ето стойностите:
TSH - 2.02 (ref..025 - 3.0)
FT4 - 1.2 ng/dL (ref. 0.8 - 1.7)
FT3 - 2.8 pg/mL (ref. 1.8 - 3.9)
rT3 - 27.1 (ref. 6.7 - 21.8)
anti- TPO antibody - 153 IU/mL (ref. <35)
anti - Thyroglobulin - 136 (ref. 0 - 40)
(които изследвам за пръв път!)
Бих искала да помоля за Вашето мнение относно тези стойности. Идеята е дали е време да се пробваме пак за бебе, или риска е пак голям.
И дали е нужно лечение при тези антитела, или не може да им се повлияе, или не трябва? Доста ми е объркано, надявам се да ме разбирате и да не съм ви отегчила.
На всички ни желая здраве и скорошни добри новини!
*
Re: Момичета, моля ви да погледнете това!
« Отговор #1 -: Юни 13, 2008, 08:59:09 am »
Здравей!Доколкото разбрах нямаш поставена диагноза.Задължително трябва да се насочиш към добър ендокринолог-незнам от кой град си,но поразпитай!Трябва ти и ехография на жлезата. ще е добре да си направиш и имунологични изследвания,за да се рзбере дали нямаш и антифосфолипидни антитела и отклонения при НК-клетките.С ежемесечно следене на жлезата и подходяща терапия всичко ще е наред.Мисля че трябва да се консултираш с ендокринолог и имунолог преди следваща бременност!Успех!
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Момичета, моля ви да погледнете това!
« Отговор #2 -: Юни 13, 2008, 10:32:59 am »
без лечение няма да минеш
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*
Re: Момичета, моля ви да погледнете това!
« Отговор #3 -: Юни 13, 2008, 10:55:17 am »
Добър ендокринолог и още малко изследвания и бебе ще има.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Момичета, моля ви да погледнете това!
« Отговор #4 -: Юни 13, 2008, 11:00:19 am »
Не,се притеснявай не е чак толкова лошо положението,има момичета забременели и с по-високи стойности,но трябва когато забременееш непрекъснато да те следи ендокринолога,защото ти си с Хашимото,а то в определин момент пречи на жлезата да произвежда хормон,а те са важни за развитието на бебето.С малко лечение и ще стане :crossfingers:
Re: Момичета, моля ви да погледнете това!
« Отговор #5 -: Юни 13, 2008, 18:43:29 pm »
Благодаря ви, момичета! Започвам да "смилам" информацията. Доста време обаче ще ми отнеме намирането на подходящ ендокринолог. Не съм в България и "най-добрия" тук беше на мнение, че няма с какво да се занимаваме щом показателите на ТСХ са под 5(!) С което ми направи услуга, знам, че трябва да съм далеч от него, но друг не мога да открия. Ще опитам в България през лятото, дано ми помогнат. Бихте ли ми препоръчали ендокринолог в Бургас или Варна? Въобще отворена съм за предложенията ви. София ми идва далеч.
Re: Момичета, моля ви да погледнете това!
« Отговор #6 -: Юни 14, 2008, 14:46:18 pm »
Във Варна можеш да отидеш при проф.Коева,доц.Христозов или д-р Сарджева,но нека и др.момичета се включат.
Re: Момичета, моля ви да погледнете това!
« Отговор #7 -: Юни 14, 2008, 20:14:43 pm »
disi, би ли ми дала техни координати? Къде работят? Благодаря!
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Момичета, моля ви да погледнете това!
« Отговор #8 -: Юни 15, 2008, 09:25:36 am »
Здравей,Ла Бамба,аз съм при Оля Сарджева ,много добра и отзивчива докторка,не те оставя да излезеш от кабинета й,докато не е абсолютно сигурна какво лечение да назначи,обяснява надълго и нашироко така че да я разбереш,много е мила аз съм много доволна.При мен Пролактина беше почти двойно над нормата и пия Достинекс по 1/2 табл.2 пъти в седм. и 3 седм.след началото на приема ми пусна контролно изсл.и Пролактина беше съвсем малко под горна граница и продържавам с Достинекса докато се нормализира.ТСХ също ми е 4.33 при норма 4.2,пак завишен и за него пия лекарства.Май се поувлякох,и отдалечих от въпроса ти.Адреса на док. е ул.Брегалница 4 на 2-ри ет.има долу и табела,това е с/у Пикадили център от страната на окръжна болница ,нова оранжева кооперация.Ако искаш виж тук http://endo-sardjeva.com/index.php.Дано всичко да се оправи бързо и лесно.Успех и дано съм ти помогнала.
« Последна редакция: Юни 15, 2008, 09:29:56 am от marina75 »

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
Re: Момичета, моля ви да погледнете това!
« Отговор #9 -: Юни 16, 2008, 07:20:29 am »
marina75, благодаря ти от сърце! За пореден път ми подаваш ръка в труден момент! Скорошно стабилизиране на твоите показатели в нормите!
*
Re: Момичета, моля ви да погледнете това!
« Отговор #10 -: Юни 16, 2008, 08:55:07 am »
аз искам да кажа само , че в Бургас НЯМА добри специалисти - да не вземеш да си загубиш тук времето -няма смисъл!
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Момичета, моля ви да погледнете това!
« Отговор #11 -: Юни 16, 2008, 19:26:51 pm »
marina75, благодаря ти от сърце! За пореден път ми подаваш ръка в труден момент! Скорошно стабилизиране на твоите показатели в нормите!
Успех ти жела ,миличка,радвом се,че съм ти от полза,споделяй как се развиват нещата при теб.Още веднъж УСПЕХ.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
Re: Момичета, моля ви да погледнете това!
« Отговор #12 -: Юни 16, 2008, 22:51:03 pm »
rossy*, знам го, мила! Затова се опитвам да си направя план за действие! Ще имам само 3 седмици в България, и много добре трябва да организирам всичко! Засега смятам да запиша час за:
1. Д-р Сарджева, Варна
2. Д-р Тодорова, София, но не знам дали няма да уцеля почивките им, ще бъде края на юли и началото на август.
Към всички: Ще се радвам ако ми дадете вашето мнение за този ми избор.
Чакам! И ви прегръщам!
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Момичета, моля ви да погледнете това!
« Отговор #13 -: Юни 17, 2008, 06:14:40 am »
Ла Бамба,аз на 26.06. ще ходя при Сарджева и мога да я питам дали ще почива,макар че мисля че няма,но все пак ще я питам.Ти кога смяташ да ходиш при нея?

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
Re: Момичета, моля ви да погледнете това!
« Отговор #14 -: Юни 17, 2008, 08:07:51 am »
Marina75, в началото на август, най-вероятно. Или последните дни на юли, но смятам, че август е по-реалния вариант. Благодаря ти за съдействието! Когато дните са броени, времето лети! А аз имам нужда предварително да запазя час! Знаеш ли колко време се чака, т.е. кога е удачно да се обадя, за да си запазя час? И още нещо - ако отида с изследвания, става ли? Мисля да не губя време и да ги направя в Бургас, с намерението да ги покажа. Или ако правят там, след колко време стават, и трябва ли нов час за разчитането им?