0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
крехки замразени ембриони.
« -: Октомври 08, 2010, 10:49:34 am »
Здравейте!

Не знам вече какво да си мисля, отварям нова тема, за да може да се включат с мнения повече момичета.

Та вчера трябваше да ми бъде трансфера на замразени ембриони в Малинов, но се оказа, че ембриончетата изобщо не са се размразили, унижожили са се  :( .
Преди това д-р Персенска ми беше казала, че почти винаги се размразяват на 100 процента, и вече е въпрос ще се развият ли.

Говорих и с д-р Стаменов, на въпросите ми на какво се дължи това, може ли причината да е, че са били некачествени, отговори ми, че това не е причината, не може да се каже нищо, сигурно са били "крехки" , но това се случвало изключително рядко  8O .

Какво мислите вие?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: крехки замразени ембриони.
« Отговор #1 -: Октомври 08, 2010, 10:57:16 am »
И при мен се случи така,че не се размразиха и 4-те ембриончета. Обяснението на ембриолозите беше ,че има ембриони , които не са криотолерантни
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: крехки замразени ембриони.
« Отговор #2 -: Октомври 08, 2010, 11:04:04 am »
Какво значи това, мила, че не са издръжливи ли?Има ли връзка с това качествени ли са били?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: крехки замразени ембриони.
« Отговор #3 -: Октомври 08, 2010, 11:04:55 am »
Едновременно ли бяха замразени ембрионите или в различни моменти?
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: крехки замразени ембриони.
« Отговор #4 -: Октомври 08, 2010, 11:10:03 am »
Да, двечки бяха и едновременно, през март месец, сравнително скоро.

А това значи ли, че всички ембриони оттук нататък ще са крехки и при следващо евентуално замразяване няма да издържат?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: крехки замразени ембриони.
« Отговор #5 -: Октомври 08, 2010, 11:31:54 am »
Много зависи и от метода, който се използва за замразяване.
Ако нещо са прибързали при замразяването...
*
Re: крехки замразени ембриони.
« Отговор #6 -: Октомври 08, 2010, 13:17:03 pm »
Просто има ембриони, които не могат да преживеят размразяването, но това не означава, че не са били качествени. Много зависи и от работата на ембриолозите, както и на кой ден са замразени. При мен примерно, на 3 ден се размразяват на 100%, а на 5 ден-не, въпреки че медицинската теория е на обратното становище, че бластоцистите са по-преживяеми от замразените на 3 ден. Не се тревожи, няма гаранция как ще е за в бъдеще.
По слънчевата страна на улицата
Re: крехки замразени ембриони.
« Отговор #7 -: Октомври 11, 2010, 11:26:27 am »
silvanchence, не се притеснявай за следващите замразени ембриони. Дори и да са от една и съща стимулация. Аз след първия опит имах 3 "порции" с по 3 ембриончета. За първите 2 трансфера си се размразяваха успешно и 3-те, а за третия - нито едно не оцеля... Ембриолозите казаха, че са "лезирали" или нещо такова. Аз мисля, че всеки ембрион си носи своя потенциал, в това вярвам!
От втората стимулация си имам замразени 2 бластоциста, на които се надявам да дам шанс следващия цикъл. Днес д-р Димитрова потвърди, че при бластоцистите е по-голям риска да не преживеят размразяването, та ще видим...
Успех нататък!
*
Re: крехки замразени ембриони.
« Отговор #8 -: Октомври 23, 2010, 19:36:51 pm »
Записвам се да следя темичката,предстои ми и на мен размразяване,а още при замразяването ми казаха,че ембрионите не са много хубави,каквото и да означава това.Много ми е притеснено
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: крехки замразени ембриони.
« Отговор #9 -: Февруари 22, 2011, 18:38:31 pm »

А това значи ли, че всички ембриони оттук нататък ще са крехки и при следващо евентуално замразяване няма да издържат?

Повтори се пак същото, днес трябваше да имаи замразен трансфер в Малинов, но нито едно от четирите ембриончета не се размразиха  8O .

Какво да мисля, защо така става?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: крехки замразени ембриони.
« Отговор #10 -: Февруари 26, 2011, 16:27:07 pm »
Може би, че този метод при теб не е приложим.Възможно е да са по-крехки.