0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Моля ако модераторите   преценят че въпроса ми не е за нова тема да го изтрият.

Много ме измъчва какво решение да взема след извънматочна бременност.
Имам пластика правена преди години последва ин витро-неуспешно после замразен трансфер който стана но уви извънматочна.Настоявах пред доки за премахване на тръбите но тя все не иска те ми захранвали яйчниците с кръв.И така днес пак и казах че преди следващ опит искам да правя лапаро и да ги махнем.Но тя пак ми каза за яйчниците накрая стигнахме до решение и тя предложи да ги изолираме.Това нищо не ми говори незнам какво решение да взема имам време до края на месеца.
Много ви моля за съвет.Както казват хората две глави мислят повече. :(
*
Re: Премахване на маточни тръби или изолиране?
« Отговор #1 -: Май 08, 2008, 21:10:28 pm »
Да не би да става въпрос за клампирана/клипсиранане/ на тръбите.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Премахване на маточни тръби или изолиране?
« Отговор #2 -: Май 08, 2008, 22:45:53 pm »
Клампирането е възможно най-несигурния метод за "прекъсване" на тръбите.
Напоследък се популяризира хистероскопското запушване на тръбите, което е много добро решение според мен.
Успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Премахване на маточни тръби или изолиране?
« Отговор #3 -: Май 08, 2008, 22:59:57 pm »
Сигурно доки под изолиране е имала предвид клампиране.Аз много не разбирам :oops:
Се си викам като вляза това ще кажа а после нямам думи.Кажете ми какво да ми направят аз настоявам за махане ама тя не иска .Не мога да си обясня защо.Като при мен шанса да стана мама е само ин витро.Искам вашето мнение защото всичко което знам го знам от всички вас в този форум.За което благодаря.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Премахване на маточни тръби или изолиране?
« Отговор #4 -: Май 08, 2008, 23:08:35 pm »
В известен процент клипса "изпуска".

Иначе наличието на тръби, дори и непотребни стимулира работата на яйчника.

Хистроскопското запушване, за което ти споменах има за цел да запуши входа на тръбите към матката. Бях попадала на едни рисунки, ако ги открия ще ти ги постна.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Премахване на маточни тръби или изолиране?
« Отговор #5 -: Май 10, 2008, 18:32:36 pm »
Доки сигурно това ще прави хистероскопско запушване ама то пак ли е лапароскопия?Може малко да ви звучи тъп въпроса  :oops: а ма като незнам извинете ме  :wink:
А след колко време след лапаро може да се почне ин витро?
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Премахване на маточни тръби или изолиране?
« Отговор #6 -: Май 10, 2008, 18:39:21 pm »
Аз изчаках един мензис.
Успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Премахване на маточни тръби или изолиране?
« Отговор #7 -: Май 10, 2008, 19:23:18 pm »
Аз изчаках един мензис.
Успех!

Благодаря!
Много ми е притеснено последно какво решение да взема.Дали да ги махна тръбите или както доки предлага.Понеже следващия опит ще ми е последен.
Re: Премахване на маточни тръби или изолиране?
« Отговор #8 -: Май 10, 2008, 19:59:15 pm »
Лора, хистероскопията е различно от лапароскопия. При нея през шийката на матката се вкарва някакъв инструмент и се оглежда кухината на матката, по този начин се премахват полипи, понякога миомни възли и т.н. Прави се с пълна упойка и не се налага (до колкото знам) престой в болница. По лека и щадяща процедура е и вероятно след нея може да се направи инвитро още в същия цикъл, тъй като тя е прави в първите чисти дни.
Re: Премахване на маточни тръби или изолиране?
« Отговор #9 -: Май 12, 2008, 19:46:29 pm »
Благодаря ви момичета за отговорите на моя въпрос.
Сега чакам цикъла и трябва да се обадя да назначим дата за лапаро.