0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ендоцервицит
« -: Януари 28, 2006, 19:34:06 pm »
Здравейте всички! Много ми харесва този форум, но досега не се престрашавах и аз да пиша. Днес обаче ми излязоха резултатите от цитонамазката и много се притеснявам. Моята докторка каза - не се притеснявай, но нищо не ми обясни. На резултатите обаче пише: интермедиарни клетки - оскъдно, ендоцервиални клетки - групи с белези на регенерация на фона на възпаление, левкоцити 2+, еритроцити +;хистоцити +;детрит +;дьодерлайн+; бактерии 2+(коки);трихомонас-;гъби-фрагмент, възпаление-умерено в ендоцерквилната зона. Забележки:доброкачествени клетъчни промени;белези на ендоцервицит.  Много ви моля ако някой знае нещо относно ендоцервицит да напише какво е. ПРЕДВАРИТЕЛНО ВИ БЛАГОДАРЯ!!!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
ендоцервицит
« Отговор #1 -: Януари 29, 2006, 09:20:11 am »
Ендоцервицита е възпаление на шийката на матката. От резултата, които си дала, явно става въпрос за възпалително заболяване, което трябва да лекуваш. Имаш бактерии, които могат да се определят като неспецифична за цервикса бактериална флора,  обаче от "коки" не се разбира точко какви - стрептококи ли са, стафилококи ли са какви са. Възпалителните заболявания в малкия таз се лекуват успешно с антибиотици , обаче трябва да бъде направена антибиограма за съответния вид микроорганизъм.
В допълниние - възпалителните процеси пречат на забременяването и след това задържането /износването / на плода.
Така че си лекувай ендоцервицита.
ендоцервицит
« Отговор #2 -: Януари 29, 2006, 11:12:40 am »
Благодаря за бързия отговор! Що се отнася до бактериите не пише нищо друго на резултата! Назначено е лечение със сумамед, орунгал и флажил два месеца!И след това докторката каза, че може да се правят опити  - без да е назначен нов преглед! Дано помогне!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
ендоцервицит
« Отговор #3 -: Януари 29, 2006, 11:30:06 am »
Сумамеда го дават ефективен най-вече срещу хламидии, но де да знам, може и за коки да става/листовката не е пред мен, а не ми се рови в нет-а/. Орунгала е за да не развиеш гъбична инфекция, в следствие приема на антибиотика. Флажила е за вагинална употреба и той трепе гадинките.

Само че, що си мисля за Микробиология с антибиограма преди и след лечението. Все пак не съм доктор, де.
ендоцервицит
« Отговор #4 -: Януари 29, 2006, 11:35:11 am »
Флажила е на таблетки! А на Сумамеда пише , че бил и за цервицит - не знам дали е същото като ендоцервицит! Благодаря ти много!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
ендоцервицит
« Отговор #5 -: Януари 29, 2006, 13:09:25 pm »
Същото е цервиксът има ендогенен слой и екзогенен слой, доколкото знам.
Щом пише, пий и се лекувай. Успех!
ендоцервицит
« Отговор #6 -: Януари 29, 2006, 15:33:30 pm »
Цитат на: gabonchi
Благодаря за бързия отговор! Що се отнася до бактериите не пише нищо друго на резултата! Назначено е лечение със сумамед, орунгал и флажил два месеца!И след това докторката каза, че може да се правят опити  - без да е назначен нов преглед! Дано помогне!


Точно вчера си мислих да ти казвам да си пуснеш изследване за хламидия /но си викам бе нали не съм лекар де ще давам такива мнения, но щом лечението ти е такова, давай ще успееш да се справиш с възпаленията. комбинацията ти е добра не се притеснявай, лекарката ти явно действа добре.
Един съвет поискай си нещо за предпазване от губъчки, не съм сигурна дали орунгал върши тази работа, добре е да си вземеш и нещо за подсилване на имунната система, било то и витамини. Питай си лекарката за такива неща.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
ендоцервицит
« Отговор #7 -: Януари 29, 2006, 15:44:13 pm »
оргунала го дават като мерцадеса на противогъбните, луна
ендоцервицит
« Отговор #8 -: Януари 29, 2006, 15:50:40 pm »
А Сумамеда е и за трипер.
ендоцервицит
« Отговор #9 -: Януари 29, 2006, 16:38:43 pm »
Лейди да видях му и цената.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
ендоцервицит
« Отговор #10 -: Януари 29, 2006, 16:59:36 pm »
Цитат на: little_rabbit
А Сумамеда е и за трипер.

ах зайко зайко  :lol:  :lol:  :lol:
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
ендоцервицит
« Отговор #11 -: Януари 29, 2006, 18:06:26 pm »
Цитат
А Сумамеда е и за трипер


Е трипер още не съм лекувала, ма има време, нищо се не знае :)
ендоцервицит
« Отговор #12 -: Януари 29, 2006, 18:41:39 pm »
Цитат на: Hera_76
Цитат на: little_rabbit
А Сумамеда е и за трипер.

ах зайко зайко  :lol:  :lol:  :lol:

Херка, не съм аз, бе ;) Чисто теоретично познание  :D
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
ендоцервицит
« Отговор #13 -: Януари 29, 2006, 20:05:12 pm »
Айде ся и оправдания...
ендоцервицит
« Отговор #14 -: Януари 29, 2006, 20:28:04 pm »
Цитат на: lady_11
Айде ся и оправдания...

Шъ ти кажа ас на тебе  :lol:
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
ендоцервицит
« Отговор #15 -: Януари 29, 2006, 20:40:22 pm »
Що бе, аз съветвам само малката мечка да пие бира вместо кока - кола, нищо лошо и нищо лично не съм казала.
Марлей кат е неделя вечер и действително го обърнахме на лиготия - модовете да трият утре.