0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Близнашка тема - 3 част
« Отговор #280 -: Май 14, 2008, 21:10:17 pm »
Здравейте момичета! Домъчня ми за вас, но понеже живеем в Абсурдистан повече от 20 дни нямах интернет и затова се изгубих. Да дам отчет за мен и моите юначета. В понеделник бях на преглед при д-р Даскалов, който остана много довеолен от бебетата. И двамата растат едновременно, като момичето върви 1 седмица напред, а момчето с две. Дундьовците на мама както им казвам са вече над 1 кг. До тук добре, обаче помолих д-р Даскалов да измери цервикалния канал и се оказа че се скъсил, но пък е добре затворен. Нормата е 2,5 см, а моят е 2,06см. Д-р Даскалов ме успокои, че няма нищо страшно и че трябва просто до края да го карам по-полека. Колкото и да се опитвах да остана спокойна се шашнах и днес отидох за консултация при друг лекар, който също каза, че за сега няма нищо обезпокоително и че не се налага да влизам в болница за задържане. Моля която от вас е имала подобни проблеми да сподели.
Re: Близнашка тема - 3 част
« Отговор #281 -: Май 14, 2008, 21:42:39 pm »
Здравейте,
Faith_hope, съжалявам за двете мъничета и стискам палци за третото. Вяравай че всичко ще бъде наред с него и ще успеете.
Исках да ви споделя някои неща. Първо вече взе доста да ми тежи корема и като се разхождам колкото и бавно да ходя в един момент ме свива кръста и ми се подкосяват краката. Като спра и си почина после всичко е наред. Корема не е твърд и не ме боли, само кръста и краката, дали е нормално?
Другото ми го напомни Тини - когато ходя на консултации ме гледат само на УЗ през корема и до сега не са ме преглеждали гинекологично - нито имам микробиология, нито са ми мерили и гледали шийката. Не че имам някакви оплаквания но чета че повечето бременни ги преглеждат основно пък мен не са и на двете места на които ходя. В поликлиниката където ходя по здравна каса питах за микробиология още в 4-тия месец, понеже бях прочела че ми се полага една в първи триместър и една в последния (ако не се лъжа). Отговориха ми че те правили само една и то на накрая на бремеността. Не знам какъв е смъсила ако е само в края и се чудя дали да не си поискам пак?