0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    diana79

въпрос относно цитонамазката
« -: Март 06, 2008, 12:59:23 pm »
Може ли при стандартна цитонамазка да се открият трихомони или трябва задължително МБ изследване, за да се докаже наличието или отсъствието им?
Re: въпрос относно цитонамазката
« Отговор #1 -: Март 06, 2008, 13:13:00 pm »
МБ изследване ще е необходимо!
Re: въпрос относно цитонамазката
« Отговор #2 -: Март 06, 2008, 17:52:42 pm »
да ще е необходимо и МБ, защото при цитонамазката се откриват изменения в клетки взети от шийката на матката, докато при БМ се взема секрет от влагалищните стени и се изследва за микроби. Има голяма разлика в двете изследвания.
*
Re: въпрос относно цитонамазката
« Отговор #3 -: Март 07, 2008, 10:38:45 am »
В кой етап от месечния цикъл е препоръчително да се вземе секрет за цитонамазка и микробиология?До колкото знам това има значение.
Re: въпрос относно цитонамазката
« Отговор #4 -: Март 07, 2008, 11:32:49 am »
След цикъла. изчакай ден-два и отивай. Успех. Не си прави промивка преди вземане на материала за изслезване, че ще повлияеш на резултата.
Re: въпрос относно цитонамазката
« Отговор #5 -: Март 07, 2008, 15:19:16 pm »
След цикъла. изчакай ден-два и отивай. Успех. Не си прави промивка преди вземане на материала за изслезване, че ще повлияеш на резултата.
Теди , задължително ли е това да стане ден-два след като свърши МЦ? Не може ли да го направя по средата на цикъла , например?
Re: въпрос относно цитонамазката
« Отговор #6 -: Март 07, 2008, 15:46:49 pm »
Според мен няма да има проблем,дори и в средата на цикъла да ги направиш.Аз последно си правих цитонамазка и МБ точно преди цикъла и д-р Даскалов каза,че няма никакво значение.
Re: въпрос относно цитонамазката
« Отговор #7 -: Март 07, 2008, 16:09:05 pm »
Няма проблем. Трябва да си вече в чист ден и не е хубаво след ову, защото има шанс за бременост.
*
Re: въпрос относно цитонамазката
« Отговор #8 -: Март 10, 2008, 18:14:20 pm »
Извинявам се за глупавия въпрос,но къде в София мога да си направя цитонамазка и микробиология с направление(има ли такова нещо?)?
Re: въпрос относно цитонамазката
« Отговор #9 -: Март 10, 2008, 21:23:15 pm »
ами при всеки един гинеколог , който работи с касата.
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: въпрос относно цитонамазката
« Отговор #10 -: Март 11, 2008, 00:36:20 am »
Извинявам се, но не всеки АГ може да вземе качествено материла за МБ. За качествена МБ е неохдимо 2 тампона- по един от цервикалния канал и един от влагалището. Също така да се вземат с тампони и да се направят натривки на преметни стъкла за директна микроскопия.На ДМ се виждат трихомонас вагиналис, гарднерела и се определя т.нар. влагалищна чистота в степени.На цитонамазка се виждат клетки, и не  може да се определят какви микроби са, ако мога така да се изразя.Лично аз в Пловдив правя МБ само в лабораторията на ВМИ.
*
Re: въпрос относно цитонамазката
« Отговор #11 -: Април 12, 2008, 00:47:02 am »
Elfita, аз също съм от Пловдив и искам да попитам ти къде ходиш да ти взимат секрет за изследванията?
Аз сега имам направление за гинеколог и бих искала да си ги пусна тия изследвания по касата, но моят гинеколог работи само на частно. И именно защото не всеки може да направи нещата както трябва не знам към кой лекар (работещ с касата) да се оринетирам. Ако не намеря такъв, на когото да се доверя напълно - ще си отида при моя гинеколог и ще плащам първо за взимане на секрет после за изследване на секрет и така ...