0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

електронните термометри
« -: Юли 10, 2008, 20:49:58 pm »
Възможно ли е да не отчитат правилно,най-вече точно.
*
Re: електронните термометри
« Отговор #1 -: Юли 11, 2008, 00:04:55 am »
както всяко електронно нещо,а най вече ако е и китайско е възможно да отчете грешен резултат....защо миличка ?имаш съмнения при отчитането на температурата ли?пробвай с др. термометър...
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: електронните термометри
« Отговор #2 -: Юли 11, 2008, 00:18:16 am »
каква температура мериш
аз имам един, който мери в ухото - в рамките на три минути може да ми отчете от 35.4 до 37.8
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: електронните термометри
« Отговор #3 -: Юли 11, 2008, 00:30:59 am »
да, напълно възможно е.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: електронните термометри
« Отговор #4 -: Юли 11, 2008, 03:47:25 am »
Можеш да премериш с електронния и след това с живачен и да ги сравниш.Така ще разбереш дали електронния отчита вярно!Аз така проверих моя!
Re: електронните термометри
« Отговор #5 -: Юли 11, 2008, 07:03:47 am »
Много ви благодаря.Ще е най-добре е да го сравня с живачен.
*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Re: електронните термометри
« Отговор #6 -: Юли 11, 2008, 10:19:07 am »
Ами ние вкъщи имаме цели два, но много се съмнявам в резултатите им, защото, когато меря температура под мишница, както винаги съм го правила с живачен и като ми излезе някоя стойност 35.7 8O - и о чудо, да се чуди човек как съм жива, или карам на замръзване  :wink:
Абсолютно същото е и с електронните апратчета за кръвно - това което си купих, за да си следя кръвното, че мойто е малко ниско - оня ден ме метна в музиката с показание 75 / 55. Иначе нормално ми е около 90/60. Абе странна работа. Може да са по-чуствителни и това до води до грешка, което не ми звучи никак правдоподобно.
*

    hbjihio

Re: електронните термометри
« Отговор #7 -: Септември 25, 2008, 19:19:29 pm »
паднах от смях.аз също имам такова апаратче за кръвно което ми показва 200 на нещо си :D
Re: електронните термометри
« Отговор #8 -: Септември 29, 2008, 20:05:25 pm »
Здравейте, аз съм от новаците във форума. Извинете ме ако не задавам вапроса на правилното място. Вече трети месец следя базалната си температура, четох че има термометър за базална температура. Започнах да се чудя има ли разлика дали температурата се мери с обикновен живачен термометър или с такъв за базална температура.

Ще се радвам някой да сподели опит  :wink:

Благодаря и успех на всички в начинанието.
*
Re: електронните термометри
« Отговор #9 -: Септември 29, 2008, 20:15:56 pm »
мила аз също съм начинаеща с меренето на БТ, но някой работи ми стана ясно, питайки разбира се  :)
Меренето на БТ става и с живачен термометър и с електронен! (По принцип мисля че няма  " специален " термометър, който е само за тази цел! :)
Re: електронните термометри
« Отговор #10 -: Септември 29, 2008, 21:12:48 pm »
Здравейте момичета!!!Аз също меря БТ с електронен термометър и да ви кажа честно мисля че не измерва вярно.При мен измерва само 36.2-36.5 което означава че нямам овулация,самоче се оказа че имам и тя е установена от лекар.
Re: електронните термометри
« Отговор #11 -: Септември 29, 2008, 22:04:52 pm »
Някой момичета тук бяха казали за такъв термометър специално за БТ който се продавал някъде в чужбина ,който незнам с какво пък ще е по различен от другите.Но за мене си съм установила че с живачен температурите ми са най-достоверни.А с електронния ми даваше доста по ниски стойности.
*
Re: електронните термометри
« Отговор #12 -: Септември 30, 2008, 07:52:17 am »
май май има такова нещо рузиана,аз преди ден си купих термометър за тази цел и имах два избора-живачен или електронен.незнма защо избрах електрония като сметнах че цената му е мн. по висока и съответно отчитанията ще са точни.
Но май не е така  :?, показва си каквотро си иска,веднъж дори 34 С
*
Re: електронните термометри
« Отговор #13 -: Октомври 18, 2008, 16:57:28 pm »
И аз започнах да меря с електронен, но се усъмних и сравних, електронния винаги беше с малко под живачния, сега меря само с живачен. По-неудобен е, но се надявам по-верен.
*
Re: електронните термометри
« Отговор #14 -: Октомври 19, 2008, 11:18:36 am »
Абсолютно НЕ се доверявам на електронните.По-удобни са,но не дават точната температура.Ако ползвате такъв ще ви отчита по-ниски стойности,но вие пак може да си правите графиката и да следите за промени в кривата.И това е вариант.
Re: електронните термометри
« Отговор #15 -: Октомври 19, 2008, 12:10:38 pm »
Когато реших да си меря БТ мислех, че има специални термометри за тази работа. Питах в аптека и ми отговориха отрицателно. Тогава реших да си купя дигитален, за да става по-бързо измерването. Някак си идеята да съм със стърчащ термометър от дупето 10 мин не ме зарадва. Имаше избор от дигитални. Най-скъпия беше над 20 лв, но аз си взех от 9 лв на Омрон, май не е китайски. Засякох го няколко пъти с живачния ми, който е руски и не даде никакво отклонение. Само дето отчита до една цифра след запетаята. Но пък помни последната измерена температура и я показва при последващо включване, което е удобно, ако имате трудно събуждане като мен и сте абсолютно неадекватни.
Re: електронните термометри
« Отговор #16 -: Октомври 19, 2008, 18:36:31 pm »
Аз съм чувала,че БТ се мери само с живачен,а не с електронен и то от лекар