0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте на всички :) Искам да попитам какво разбираме под въпросната изпарителна лентичка на тестовете. За пръв път ми се случи днес и доста се зачудих дали наистина е това или не е:
http://emillly8008.snimka.bg/other/test.638541.25761872

Аз си мисля, че е отрицателен и това е вече някакъв дефект след престояването му, вие на какво мнение сте?
Само да уточня .. след 5 мин си показваше само контролната лента, изхвърлих го и по-късно след няколко часа може би, изхвърлях нещо друго и като отворих коша се ококорих яката. Та определено е извън уточненото време на теста за проверка на резултатите но... се появиха съмнения в мен. Ако някои има опит, моля да сподели, ще бъда безкрайно благодарна...
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: "Изпарителна лента" на тест за бременост - дали е това?!
« Отговор #1 -: Декември 04, 2011, 22:57:05 pm »
мисля, че това е положителен тест.
направи утре още един.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: "Изпарителна лента" на тест за бременост - дали е това?!
« Отговор #2 -: Декември 04, 2011, 23:39:03 pm »
И аз мисля, че е положителен. Никога не ми се е случвало да се появи втора лента след времето за проверка на резултата, а не съм правила 1 и 2 теста :oops: Направи още един утре, както те е посъветвала и Джам, дано не е грешка  :D
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: "Изпарителна лента" на тест за бременост - дали е това?!
« Отговор #3 -: Декември 05, 2011, 00:12:09 am »
благодаря ви за отговорите  :) аз ще си направя утре.. обаче мн шантаво.. на упътването пише "Резултатът може да се отчете след 5 минути и не по-късно от 10-тата" и дъра бъра.. след 10-тата ако имало две линии не значело бременност?! а аз това го видях определно след няколко часа. На 5-тата си беше само с едната чертичка. Моя дружка, която си има бебче вече .. да са живи и здрави.. ми разказваше как ясно и отчетливо се появяват и двете линии едновременно и то дебелички такива. А тази моята даже не е и на нивото на буквата Т, ми някаква странична такава... какви тестове използвате.. от кой сте най-доволни.. ???
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: "Изпарителна лента" на тест за бременост - дали е това?!
« Отговор #4 -: Декември 05, 2011, 00:22:13 am »
Аз съм ползвала Шуърчек, доколкото виждам и твоят е такъв. Не е задължително втората черта да е плътна колкото първата, нито да се появи веднага. Зависи на кой ден от закъснението е правен тестът. Моя го правих на 13 ден след ембриотрансфера и втората черта си беше бая бледичка. Погледнах го след 5-тата минута, до ден днешен си стои чертата. Преди като съм имала все отрицателни, доста съм ги гледала след часове :oops:, но никога не се е появявала втора черта.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: "Изпарителна лента" на тест за бременост - дали е това?!
« Отговор #5 -: Декември 05, 2011, 00:40:01 am »
абе и аз супер много се изненадах до сега не ми се беше случвало.. но съм сигурна че го погледнах на 5 мин и беше отрицателен.. после като го рових от кофата за боклука (ужас :oops:) изглеждаше така.. иначе се пада на 3 ден закъснение.. но ми е съмнително защото днес се опитва нещо да ми дойде сякаш .. имам някакво зацапване неопределено все още. Първата ми мисъл беше да се хвърля на аптеката отново .. но аптекарката определно ще ме помисли вече за някоя откачалка  :oops:
благодаря ви момичета :)
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: "Изпарителна лента" на тест за бременост - дали е това?!
« Отговор #6 -: Декември 05, 2011, 00:43:51 am »
Оооо, раничко е 3-ти ден още. Дано не ти дойде все пак :D
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: "Изпарителна лента" на тест за бременост - дали е това?!
« Отговор #7 -: Декември 05, 2011, 01:11:23 am »
Само няколко положителни теста съм виждала в живота си - няколко, ама за едно и също бебе  :lol: -  ей това в лентичката ми. Преди него - безброй тестове, винаги отрицателни, втора черта не е имало ни след 5, ни след 25 часа.

Все пак, когато направих 5 теста в рамките на около 14 часа, когато бях бременна с Дани - един от тях излезе отрицателен  8O, въпреки че беше със сутрешна урина, в срок на годност и всичко както му е реда. След него веднага направих и един Шуърчек - пак положителен...Та с "4 на 1", от един СПА-хотел - направо при Д-р Даскалов акустирахме и вече на УЗ видяхме "точката", беше на 8-ми ден заксъснение.

Дано следващият ти пост - е за тест с две хубави, ярки черти в рамките на даденото от производителя време .  :D И според мен рано-късно...малко вероятно да отчете нещо, ако няма нищо. А дано!
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: "Изпарителна лента" на тест за бременост - дали е това?!
« Отговор #8 -: Декември 05, 2011, 09:55:15 am »
ами не... събудих се през нощта с болки (че и кръста ме боля) и все още ме боли определно в дясно .. и червено алено за добро утро ... мисля си че няма смисъл за повторен тест, чела съм е възможно да прецапа или нещо такова на деня на М, но под "зацапване" някак си не си представям всички екстри - болки, съсиречета, аленичко .. Предния месец ми дойде на 4-ти.. днес сме 5-ти.. както и да го погледнем.. аз още като го видях ми мина през ума че това си е точно такава дефектна чертичка дето пишат за нея други мацки.. пък и хората са си казали в упътването, гледаме след 5-тата мин и толкова... така че момичета... проба - грешка.. успех на всички останали :)
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: "Изпарителна лента" на тест за бременост - дали е това?!
« Отговор #9 -: Декември 05, 2011, 18:37:06 pm »
Жабчо, съжалявам за неприятната изненада тази сутрин :( Нооо, нов месец, нов късмет! Не губи надежда и дано още следващия месец пишеш отново, ама тоя път с истински положителен тест :D
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: "Изпарителна лента" на тест за бременост - дали е това?!
« Отговор #10 -: Февруари 17, 2012, 15:23:34 pm »
Здравейте, мили дами :)

Дано не бъркам мястото на публикуване.
Аз имам същия проблем - закъснение 3-ти ден,правя си първи тест за бременост - много бледа втора чертичка и то след определените 5-10 минути, няколко часа по-късно си правя втори тест - отрицателен, но след 5-6 часа отново има втора бледа черта ... Много съм объркана и не знам какво да си мисля. С мъжо от месеци опитвахме, то бяха хапчета,инжекции, тестове за овулация, следене на овулация при гинеколког( имам една леко проводима тръба ) и все нищо не става. От този месец рещихме да ходим в София за ин витро, уреждахме записвания и т.н., дори секс сме правили само на 7, 13 и 21 ден от цикъла ми. Дали е възможно да е станало в някой от тези дни? И сега още тестове ли да си правя. на лекар ли да отивам, кръв ли да пускам? Помагайте със съвет, моля ви  :oops: 
Re: "Изпарителна лента" на тест за бременост - дали е това?!
« Отговор #11 -: Февруари 17, 2012, 15:30:39 pm »
amby защо не си пуснеш кръвен тест и ще видиш дали е изпарителна лентичка или бебче.Успех

*
Re: "Изпарителна лента" на тест за бременост - дали е това?!
« Отговор #12 -: Февруари 17, 2012, 15:48:00 pm »
Благодаря, мила, това и ще направя  :)
*
Re: "Изпарителна лента" на тест за бременост - дали е това?!
« Отговор #13 -: Февруари 17, 2012, 17:34:52 pm »
Само да кажа,че изпарителната черта не е цветна...тоест седи малко като по вдлъбната бяло-жълтеникава черта...случи ми се веднъж с Sure check, 2 часа след указаното време,имаше ясно забележима черта /но не цветна,дано ме разбирате :oops:/


*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: "Изпарителна лента" на тест за бременост - дали е това?!
« Отговор #14 -: Февруари 17, 2012, 17:39:01 pm »
Аз редовно съм си правила тестовете за бременност преди закъснение на цикъла и имах такива черти, появили се доста по-късно - съответстваха на чхг 20 - 30, т.е. много ранна бременност. Тестовете ми бяха точно Шуър чек.


*
Re: "Изпарителна лента" на тест за бременост - дали е това?!
« Отговор #15 -: Февруари 17, 2012, 20:17:44 pm »
Здравейте отново,

Ходих да си пусна кръвен тест - резултатът е Положителен! Все не ми се вярва. Лекарят ми каза, че още е рано да се ходи на видеозон ( трябвало поне 6 ден от закъснението на цикъла ), затова май трябва да чакам ... за да се убедя, че съм бременна.
Друго сега ме притеснява - от няколко часа имам зацапване, сякаш ще ми идва. Възможно ли е да ми дойде или нещо да не е наред, ако съм бременна?
*
Re: "Изпарителна лента" на тест за бременост - дали е това?!
« Отговор #16 -: Февруари 17, 2012, 22:09:17 pm »
Честито от мен :) Пожелавам ти леки 9 месеца! Относно зацапването, веднага звънни на лекаря ти! Нито едно кръвотечение по време на бременност не е нормално.
Успех от мен!


Re: "Изпарителна лента" на тест за бременост - дали е това?!
« Отговор #17 -: Септември 30, 2014, 10:07:35 am »
Момичета, здравейте, за първи път чувам за изпарителни линии, и досега не ми се е случвало, но...направих един тест сега, естествено отрицателен, но това, което ме смути беше, че на 20 мин. ясно видях очертанието на втората линия, даже успях да го снимам, после всичко изчезна и си остана една. Това ли е изпарителна линия или ...?Рано ми е още за цикъл, има цели пет дена, но това дали се е случвало на някоя?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: "Изпарителна лента" на тест за бременост - дали е това?!
« Отговор #18 -: Септември 30, 2014, 10:59:31 am »
Дани35, само съм чувала за такива линии и по описаното от теб - точно това трябва да е. при всички случаи, щом е изчезнала линията - нещо не е наред с конкретния тест.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: "Изпарителна лента" на тест за бременост - дали е това?!
« Отговор #19 -: Септември 30, 2014, 11:28:57 am »
И аз така си мисля, а толкова беше хубаво като я видях.........нищо де, другият месец, надявам се.....