0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Моля за консултация
« -: Април 18, 2008, 19:33:45 pm »
Здравейте мили момичета,
искам да попитам нещо, може да е много тъпо ама аз не мога нещо да се ориентирам...
И така.. Последната ми редовна менструация беше на 14,02,2008 г., инсето ми беше на 01.03.2008/което се пада 17-ти ден/, прегнила беше 2 дни по рано, което означава, че овуто е настъпило 29.02-01.03/на самото инсе фоликулите се бяха спукали/. на 12.03-имах ЧХГ -30,23.
Според Вас колко ми е дължината на лутеалната фаза.
П.С.
Аз съм с изключително нередовен цикъл, който не идва без хапчета затова не мога да определя стандартната му дължина.
Благодаря предварително,
Може да не му е мястото тук на този въпрос, ама се опитвам да си определя реално в коя точно седмица и ден съм.
Re: Моля за консултация
« Отговор #1 -: Април 18, 2008, 20:39:23 pm »
Обикновено е нужна датата на последната редовна менструация.
Не знам за какво ти е да знаеш колко ти е лутеалната фаза.
Може и аз нещо да не разбирам, какво точно питаш.
Според датата, която си дала 14.02 си 9та седмица и два дни.
Който и сайт за генериране на лентички да вземеш, като си
вкараш тази дата (14.02)ще ти покаже коя седмица си.
На лекар не си ли ходила да те гледат?
*
Re: Моля за консултация
« Отговор #2 -: Април 18, 2008, 20:52:37 pm »
ами 4естито бременна си  :D,лека и безпроблемна докрая и на финал здраво и сладко  :babyflips:
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*
Re: Моля за консултация
« Отговор #3 -: Април 18, 2008, 20:59:54 pm »
Благодаря за бързите отговори.
Ходих на лекар, и вече чухме и сърдечна дейност, но бебето изостава.
В калкулатора в зачатие ми иска дължина на лутеална фаза и ако не я въведеш приема, че е 14 дни.
Аз със хапчета контролирах цикъла да ми идва приблизително на 27-29 дни.
Така, ако са ми се спукали фоликулите на 17-ти ден, а след още 12 дни съм имала положителен тест, това означава че лутеалната фаза ми е била около 10-12 дни, което променя гестационната седмица и ден, и ако наистина е така се движа около 8с6д.
Може би търся под вола теле, за да се успокоя, ама ако може някой да ми каже дали разсъждавам правилно... :oops:
Re: Моля за консултация
« Отговор #4 -: Април 18, 2008, 21:24:04 pm »
Че търсиш под вола теле е ясно :)
Ама се успокой :) Има си разлики при измерването
в много ранна и след това в напреднала бременност.
Може би някъде по средата е най-точно, но пак има разлики с ден-два примерно :)
Пише си го и на снимките, които дават след прегледите, че има такива отклонения.
Понякога разликите може да са от дни до седмици.
Не го мисли това сега, не се стреми всичко да е засечено до ден,
няма как да стане, а и то няма да седи мирно за да го мерят точно ;)
Честито и лека бременност, Фифилота !
« Последна редакция: Април 18, 2008, 21:26:14 pm от Black_rose »
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Моля за консултация
« Отговор #5 -: Април 18, 2008, 21:36:46 pm »
погледни този календар,само че отбележи опция за овулация( на място на последна М)и въведи дата на евентуално ову.......при тебе ще е или 29.2.   или 1.3.....и получаваш гс седмици по дати.............................по мои сметки си 8.гс 6 дена или 9 гс :D
http://babymed.com/tools/pregnancy/calendar/calendar.aspx

как то ти писа Розичка,рано е да се каже за големината .....а и различните апарати дават различно инфо и отклонение :D

*
Re: Моля за консултация
« Отговор #6 -: Април 21, 2008, 13:08:32 pm »

как то ти писа Розичка,рано е да се каже за големината .....а и различните апарати дават различно инфо и отклонение :D


[/quote]

Пък ако имаме в предвид и ръката на лекаря, която може да мръдне с части от мм и в тая малка възраст размерите на бебчо съществено се променят.


*
Re: Моля за консултация
« Отговор #7 -: Април 21, 2008, 14:20:08 pm »
дано да съм разбрала правилно въпроса ти ... според лекарите, които ме гледаха в началото, имаше изоставане от 1 - 2 седмици, които си обясниха с късна овулация. почти ми бяха отписали и тази бременност. при редовен цикъл не можеш да си сигурна, че забременяването е настъпило в точния ден според учебниците, камо ли за нередовен цикъл. моето мнение и съвет е - не се тревожи, не е точна наука!