0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    дени_

Отзиви за раждане във вода
« -: Октомври 09, 2007, 13:59:41 pm »
Ще се радвам да чуя вашите мнения за раждане във вода. Доколкото знам такава услуга предлага само св.София, ако имате друга инф. споделете.
*
Re: Отзиви за раждане във вода
« Отговор #1 -: Октомври 09, 2007, 14:42:54 pm »
Май и ВМИ Пловдив но не съм много сигурна
*
Re: Отзиви за раждане във вода
« Отговор #2 -: Октомври 09, 2007, 16:45:25 pm »
Aз за сега мисля да ползвам ваната (но само до раzкритието) ,за6тото тук в тая болница в Белгия кадето 6те раждам(живот и здраве),са из4ислили някакв риск за бебето ,ако се роди вав водата минимален е,но не искат да рискуват .Та ми предложиха ,ако не искам епидуралната упоика да ползвам ваната до разкритието и за облек4аване на контракциите и след това ме вадят и раждам на су6а.
Таи като ни6то не се знае докрая ,може и да се наложи секцио ,може и да се наложи episiotomie(а ако сам водата как 6те го извар6ат?)
Но все пак ,ако са толкова силни контракциите ,колкото ги описват и водата не облек4ава ,6те си поискам епидуралната упоика ,ако не е касно разбира се  :lol:...
Успех и леко раждане ...
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Отзиви за раждане във вода
« Отговор #3 -: Октомври 09, 2007, 17:06:54 pm »
Аз предпочитам секцио, а секцио във вода май не предлагат. Това в кръга на шегата.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*
Re: Отзиви за раждане във вода
« Отговор #4 -: Октомври 09, 2007, 17:40:10 pm »
Но все пак ,ако са толкова силни контракциите ,колкото ги описват и водата не облек4ава ,6те си поискам епидуралната упоика ,ако не е касно разбира се  :lol:...
Да очакваШ водата да облекчи контракциите, е като да пиеШ чай при zъбобол (и да чакаШ да ти мине)  :wink:.
Успех  :)!
*
Re: Отзиви за раждане във вода
« Отговор #5 -: Октомври 09, 2007, 23:01:47 pm »
ами тан4е ,аз откакто гледах едно клип4е как слагат епидуралната ми се подкосиха краката  :lol:,затова сега много не се напавам за нея ,НО ни6то не се знае докраи ,после може само за анестезиста да питам  :lol:,гледам да не го мисля много таи като ни6то не е 100% сигурно докраq
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Отзиви за раждане във вода
« Отговор #6 -: Октомври 09, 2007, 23:10:14 pm »
чета и си мисля как трябва още да почетете :D
*
Re: Отзиви за раждане във вода
« Отговор #7 -: Октомври 09, 2007, 23:13:07 pm »
в смисал?
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Отзиви за раждане във вода
« Отговор #8 -: Октомври 09, 2007, 23:19:05 pm »
в смисъл, Шаки, за начините на родоразрешение. какво, как, защо???
*
Re: Отзиви за раждане във вода
« Отговор #9 -: Октомври 09, 2007, 23:28:08 pm »
Аз друго си помислих ,4е има6 някакв конкретен савет ,та затова и te  попитах ...
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Отзиви за раждане във вода
« Отговор #10 -: Октомври 09, 2007, 23:38:33 pm »
е, аз мога дам съвет, но за такова важно нещо привилегия имат лекарите. мисълта ми беше наистина да се запознаете с нещата предварително, за да сте наясно с процеса и да няма неизвестни. тогава е много по-спокойно :crossfingers:
Re: Отзиви за раждане във вода
« Отговор #11 -: Март 26, 2008, 12:15:04 pm »
ако си раждате нормално,най-добре е във вода,защото не е толкова стресиращо за бебето(нали 9 месеца е във вода)за майката също е много по-лесно!
*
Re: Отзиви за раждане във вода
« Отговор #12 -: Март 26, 2008, 13:12:23 pm »
Ако раждате 5 часа, ще гъбясяте в тая вана. :lol: :lol: :lol: Шегувам се разбира се.Предполагам слагат във ваната преди напъните.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Отзиви за раждане във вода
« Отговор #13 -: Март 26, 2008, 14:41:22 pm »
на мен пък нещо не ми беше удобно в тази вана и не издържах много в нея.Като излязох,си поисках епидурална,а накрая пък се наложи секцио-та пробвах всички екстри на раждането. :D
<br />
Re: Отзиви за раждане във вода
« Отговор #14 -: Март 26, 2008, 17:41:43 pm »
а,в кой болници го има този метод във водата
Re: Отзиви за раждане във вода
« Отговор #15 -: Март 26, 2008, 18:20:22 pm »
на мен пък нещо не ми беше удобно в тази вана и не издържах много в нея.Като излязох,си поисках епидурална,а накрая пък се наложи секцио-та пробвах всички екстри на раждането. :D

 :lol: :lol: Ех, Зори.. :lol:
Благодаря ти, Бени!