0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    naskomimi

  • ****
  • 1024
  • "Това, което Бог е събрал, човек да не раздели!"
Моята първа графика...
« -: Март 14, 2008, 14:45:52 pm »
Здравейте, момичета!
Гушкам ви всички и ви желая вашето чудо да се случи в най-женския и майчин месец!!! :bighug:
Ето я и моята първа графика - за пръв път си меря температурата, знам, че е още рано, но се притеснявам, че не ми се покачва... :(
Меря я със живачен термометър сутрин анално за 5 минути, така са ме съветвали всички гиноколози, а тук четох, че трябва 10 минути.......
Само веднъж един гинеколог ме е гледал с вагинален ехограф на 16-ти ден и съм имала 16 мм фоликул, след два дни ме гледа пак и каза, че ову е протекла...
Друг е въпроса, че разбрах, че 16 мм е малко, за да порастне и се пукне за два дни, незнам...
Незнам така дали да се радвам, че имам ову и затова реших да почна да си меря температурата.
Иначе имам щитовидни проблеми - с повишена функция на щитовидната жлеза съм и от няколко месеца пия лекарства.
Според ендокринолога ми това ми е големия проблем и незнам дали оказва влияние за температурата и изобщо....
Писала съм в бележките и че пия медикаменти, че съм и с бактериална вагиноза...
А иначе съм правила хормонални - горе-долу добре като изключим недоброто съотношение между фсх и лх - 7,09 към 3,10.....
Много високо ДХЕА-С - сега ми предстои да направя и андростерон или нещо подобно заради това високо дхеа-с и ямр на надбъбречната жлеза...
Ох, то май много стана....
Благодаря ви от сърце и ви гушкам още веднъж!!!!


"Най-мощната сила на света - вярата" Майка Тереза
Re: Моята първа графика...
« Отговор #1 -: Март 14, 2008, 14:50:12 pm »
здравей naskomimi,до тук графиката ти не показва да е имало О.!!поне според мен,мисля,че предстои..ако искаш вземи си и тестове за ову с тях е по-лесно да я предвидиш кога ще е!!по БТ може само да се разбере дали е минала
за фоликула-ако около О. нараства с 2,5 мм на ден за два дни от 16,може да стане 21мм,което си е чудесен фолик за пукане!!
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*

    naskomimi

  • ****
  • 1024
  • "Това, което Бог е събрал, човек да не раздели!"
Re: Моята първа графика...
« Отговор #2 -: Март 14, 2008, 18:35:19 pm »
Миличка, аз така или иначе няма да опитвам този месец, защото се пазим заради лечението на щитовидната жлеза - просто исках да разбера дали въобще имам овулация- мислех, че това е възможно и с мерене на бт или греша....
както и да е....
Между другото четох много тук от вас и от вашите графики разбрах, ч е ову е, в деня, когато има лек спад на температурата и на другия вече се покачва рязко, а?......
Че днес имам лек спад, пък и имах мисля ЦС..
Аз не мога да разбера как да я отличавам от обикновено бяло течение от настинка...
Но тогава, когато разказвах за онзи гинеколог и 16 мм фоликул на 16-ти ден - той ми каза, че е протекла ову като ме гледа пак на 18-ти ден...
така, че разбрах, че тогава ми е била в този период - 16-18-ти ден...
И точно тогава през тези дни имах такова течение като днес, което мисля, че е ЦС...
Направо го усещам изведнъж как изтича :oops:, незнам дали правилно обяснявам ..
то май моето стана много объркано...
Но то ще се чуе утре или през другите дни, че все пак МЦ не е свършил и има време за ову, нали?!?!
Дано всичко е наред, че съм се притеснила адски много и тръгнах по хиляди изследвания, за които ендокринолога ми се кара..
Сега се притеснявам и за този ЯМР...
Какво представлява надбъбречната жлеза и има ли връзка със забременяване....
той май нарочно не ми обясни много, май за да не ме плаши...
Че като ме гледа колко съм притеснена....
Какво може да има на надбъбречната жлеза..
За аденома на хипофизата знам, но тук....
Ох, извинявай, то моето стана размисли и страсти :D
Утре ще докладвам за базалната температура- надявам се да се качи вече...
Гушкам те и ако не се "чуем" пак ти желая хубава вечер и спокойна нощ!
Целувки!!!


"Най-мощната сила на света - вярата" Майка Тереза