0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Кои дни да си меря базална температура
« -: Декември 21, 2005, 19:26:40 pm »
Здравейте момичета, въпросът ми е малко глупав, но само от няколко дни имам календар и още не съм много ориентирана. :oops: В дните, в които съм с М трябва ли да продължавам да си меря базалната температура?
Кои дни да си меря базална температура
« Отговор #1 -: Декември 21, 2005, 22:32:56 pm »
за твое удобство може и да не мериш БТ тези няколко дена.аз понякога меря и тогава,понякога не:)
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Кои дни да си меря базална температура
« Отговор #2 -: Декември 22, 2005, 09:28:01 am »
Аз си я меря всеки ден, но специално за мен няма смисъл, защото овулацията ми е предсказуема до +/- 1ден, така че мога да се огранича спокойно до меренето за 4-5 дни.
Обаче ми харесва графиката да ми е пълна. :wink:
Е този месец бях ядосана нещо, та не я мерих в началото :lol:

Ако имаш предсказуема овулация горе-долу не е необходимо да мериш в началото на цикъла.

Но, ако в края на цикъла не ти е спаднала, трябва непременно да я мериш първите дни на новия, докато спадне, защото независимо, че има кървене , е възможно да има и бременност.
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Кои дни да си меря базална температура
« Отговор #3 -: Декември 28, 2005, 20:30:09 pm »
лали можеш ли да погледнеш графиката за миналия ми месец температурата остана висока аз всъщност почнах да я меря след предпологаемия ден на овуту и беше висока ама си ми доиде е закъсня един ден но си доиде малко е страно щото кървях два дни и на третия спря след 1ден получих малко кафяво зацапване и това.
 а искам и да питам тоя месец изпуснах два дена е те са в началото ама ще окаже ли някакво влияние? ама знам ли миналия месец не вярвам да съм била бременна па камо ли да се е задържало нещо е не можем да върнем времето
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Кои дни да си меря базална температура
« Отговор #4 -: Декември 28, 2005, 20:32:01 pm »
как да направя да видиш за миналия месец е ако искаш разбира се!
*
Кои дни да си меря базална температура
« Отговор #5 -: Декември 29, 2005, 09:59:24 am »
Цитат на: naha
как да направя да видиш за миналия месец е ако искаш разбира се!

За да види графиките ти от предишните месеци е достатъчно да въведе потребителското ти име: naha в "графики на потребители" в календара.
Кои дни да си меря базална температура
« Отговор #6 -: Януари 15, 2006, 16:31:48 pm »
Здравейте момичета,

много благодаря за отговорите ви. Сега обаче имам нов въпрос.:ask:  Още по-глупав е от първият, но...   :oops:  Аз нямям от тези хубави термометри, които се продават по аптеките, а и скоро няма да мога да си купя. :evil:  Меря си температурата с обикновен живачен термометър и оттам идва проблемът ми. В овулационния календар са предложени готови стойности на температурата, от които да изберем нашата, но те се разминават с тези, които показва моя термометър. Въпросът ми е как да отбелязвам, когато, например, термометърт ми покаже 36 и 7? Аз слагам в календара 36.70, но дали това е вярното записване идея си нямам, а опитите ми да въведа от клавиатурата стойностите си за деня остават неуспешни. :x Много моля, кажете ми какво да правя, защото мисля, че отбелязвам грешно, а това обърква и графиката ми. :oops:
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Кои дни да си меря базална температура
« Отговор #7 -: Януари 15, 2006, 16:34:00 pm »
Бе ти, момиче, математика не си ли учила?

36 и 7 = 36.70
Кои дни да си меря базална температура
« Отговор #8 -: Януари 15, 2006, 16:39:11 pm »
Лали, математиката винаги ми е била смъртен враг - просто взаимно не се понасяме. :lol:  Благодаря за бързият отговор, предполагах, че така трябва да отбележа, но винаги се притеснявам да не объркам нещо.  :oops:  :?
Кои дни да си меря базална температура
« Отговор #9 -: Януари 16, 2006, 21:08:39 pm »
А моето питане е в един и същи час ли да меря или въпросът е да е преди ставане? Имам спомен, че трябва да е в един и същи час ама събота и неделя направо ми е смърт...не мога да се наспя като хората  :sleeping:  8O
Кои дни да си меря базална температура
« Отговор #10 -: Януари 17, 2006, 00:06:07 am »
навиваш си часовника-мериш-и пак си лягаш:) по принцип е добре да е в един и същ час или поне разликите да не  са големи,защото понякога меренето в различни часове дава макар и незначително,но понякога объркващо интерпретацията отклонение.
Кои дни да си меря базална температура
« Отговор #11 -: Януари 17, 2006, 19:57:00 pm »
ами то аз така правя ама реших да попитам, че да не се прекарвам нещо  :wink: Пък и мъжа ми само ме бъзика и взех да се съмнявам, че зорлем си усложнявам нещата  :lol:
*

    SaraDishkova

drug vurpos
« Отговор #12 -: Февруари 08, 2006, 12:20:26 pm »
Здравейте!
И аз имам въпрос във връзка с температурата  :?:  - една колежка ми каза, че е трябвало да се мери температурата в устата!?
А аз си я меря и аз със живачен термометър, под мишница? Дали е правилно?

Благодаря ви за помощта предварително!:thankyousign:
Кои дни да си меря базална температура
« Отговор #13 -: Февруари 08, 2006, 12:36:00 pm »
ето тук можеш да прочетеш повече: :arrow: КАК СЕ МЕРИ БАЗАЛНА ТЕМПЕРАТУРА?